Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům



host - 178.80 (?)
3.6.2009 8:34

Dobrý, mám taky Marunaku od Garlandu ale 4takt s Hondou a kupoval jsem v obchodě. Bylo to vše ale v Garland krabici. Musím říct, že až na vlemi tvrdý plyn, ze kterýho za chvilku bolí prsty mi přijde super.

Strunovou hlavu nevím jestli mám stejnou nebo jinou, každopádně mi nijak nehází a docela funguje...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 144.17 (?), 3.6.2009 7:28

...a o to šlo, aby ti co přijdou a přečtou si kus diskuze pochopili, že Marunaku může se Stihlem porovnávat jen pomatenec. Dle mého by bylo zajímavé, začít ji porovnávat OM, možná ani v téhle konkurenci neobstojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 2.6.2009 23:19

Tak se na to koukněme jinak, ale bez osobního napadání.

Nějakou práci se zavedenými značkami mám za sebou a dokážu ze zkušenosti své a mých přátel v lese se živících velmi dobře posoudit, kdo na tomto foru jen teoreticky plácá (přestože to na méně sečtělé může působit velice odborně) a o praxi ví málo. Někteří lidé si zde takto úspěšně dělají zdarma reklamu, jiní jsou patrně duševně nemocní a snaží se prosadit alespoň na anonymním webu. A kdo mi "mluví z duše" s tím se tak nějak vnitřně ztotožňuji a vadí mi, když je zde kdokoliv takový napadán. Tolik k domnělému análnímu horolezectví.

S japonskými motory všeho druhu mám bohaté praktické zkušenosti a souhlasím s tím, že po stránce spolehlivosti, spotřeby paliva vzhledem k výkonu, snadnosti údržby apod. většina japonských výrobců nemá konkurenci. To ale platí pro slušné inteligentní zacházení. Kdo někdy skutečně sekal hustou trávu vysokou cca 1m a víc, ostružiny v lese dlouhé několik metrů, nálety dřevin... a neměl čas se s tím mazat dlouho chápe, že robustní dlouhými lety praxe prověřený stroj je i přes některé nedostatky nenahraditelný. Na těžké práce musí být stroj prostě "blbuvzdorný". A takovému stroji lze odpustit i třeba horší emise atd...

Pro inteligentnější část čtenářů z této diskuse jasně vyplývá poučení : -pro náročné práce nikdy nekupovat nevyzkoušený stroj po internetu bez solidního servisáka v rozumném dosahu. Ale komu není rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 2.6.2009 23:50

promiňte asi si nerozumíme, myslel jsem odkaz na seriózní stránky (výrobci, zkušebny apod.) Váš link má takovou hodnotu jako vaše příspěvky. Zde Vám dávám odkaz na stránky DLG. Doporučuji Vám projít si sekci vibrace, vzít si slovník a přeložit si výraz: Zulassiger Grenzvert (pro nevládnoucí německým jazykem - přípustná mezní hodnota) a poté usoudit, jestli se zde uvedený údaj vztahuje na konkrétní stroj, nebo zda jde o maximální přípustný limit vibrací daný normou pro křovinořezy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.17 (?), 3.6.2009 7:57

Pro 3.83. Přesto že jsem ten, který si nevyzkoušený stroj z internetu koupil, musím s vámi souhlasit. Jsem blb. Prostě jsem získal před nedávnem pocit (bohužel po přečtení různých blábolů) že Marunaka je profi nářadí a její poměr výkon / cena bezkonkurenční. Ted už vím, že jsem se měl před koupí s někým poradit, nebo si ten zázrak alespon vyzkoušet. Naštěstí křoviňák budu potřebovat jen pár měsíců možná rok, poté ho deklasuji na strunovku a budu s ním obsekávat ploty. Koupil jsem 7000m2 dlouho neudržovaného sadu, který se doufám během krátké chvíle změní na pozemek obdělávatelný nějakým mulčovačem popř. bubnovkou a strunou budu v budoucnu jen začišťovat - snad to Marunaka zvládne :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.6.2009 23:46

Vážený, nevšiml jsem si jediné urážky na vaši adresu, kterou bych v této diskuzi napsal. Zatím! Pokud ve vaší zaslepenosti nepovažujete uvedení přesného testu, objasnění test provádějících organizací, konstatování vaší neznalosti, či dokonce pochvalu vašeho boje za vámi prodávané zboží! Nebo dokonce popsání skutečností uváděných na oficiálních stránkách sestavovače!? Nebo vás snad urazily ty rohože? Kde byla Marunaka a "její" vyžínače v roce 1978? Pane, Japonský tygr by byl i dnes stále na stejném místě, nebýt Evropských konstruktérů, z části kooptovaných a dokonce i z bývalého Československa, z části okopírovaných. Jste-li takovým znalcem konstrukce 2T motorů, pak určitě víte kdo měl na 2T motoru první rotační šoupátko. Kdo první na světě použil v ssání 2T motoru protiztrátovou klapku. A jste-li takovým znalcem, jak se stavíte, pak určitě víte proč zrovna Japonská Makita koupila Německý Dolmar. A určitě nám tedy vysvětlíte proč je vedení Makity tak "hloupé" a nemontuje do svých strojů více těch "super" motorů z Japonska?!

Naše testy? Které vaše testy? DLG, KWF jsou Německé úřady, nikoliv Český dovozce! Ale nejspíš si testy a měření provádíte sám, jsou totiž výrazně odlišné od údajů dovozce! HEAVY-PRO, antivibrační systém, tím je myšlen ten prodloužený domeček na trubce? Pokud ano, pak kde je rozdíl od onoho vámi tak opovrhovaného systému STIHLu? Spotřeba paliva je bezvýznamný údaj? No pro živnostníka v lese ani ne. A spotřeba 664 g/kWh oproti 563 g/kWh při maximálním výkonu u STIHL FS 450, je dost podstatný rozdíl pro ten zastaralý a poruchový vrak! Nebo snad TH 48 DX PRO má v motoru zavřené Japončíky a spotřeba se uvádí v gramech sushi na hodinu?

Nejprve si pořádně zjistěte fakta a teprve potom někoho urážejte řiťolezectvím a podobnou, dnes tak oblíbenou rétorikou! Nebo aspoň požádejte dovozce o seznámení vás se skutečností, bude-li to možné, protože i oni matou daty v návodech. TH 48 DX PRO = TH 48 DX, jednou mají spotřebu jak ruský tank, podruhé zase jede na vzduch, litrová 0,87 l/h, okamžitá 544 g/kWh. Taková data nedokáže dosáhnout ani O.M. a to už je někdo v matení zákazníků! Běžně při okamžité kolem 535 g/kWh, to je litrová cca 1,2-1,4 l/h! A ty vibrace jsou mimochodem v obou návodech uvedeny SHODNÉ! A v Prohlášení o shodě, jsem nikde zvlášť TH 48 DX PRO neviděl!

Vyspěte se, nechte si zdát hezké sny o Marunace, "superstroji" budoucnosti a naučte se číst a vnímat napsané druhými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.6.2009 23:51

Dám sem odkaz na ověřitelné a jednoznačné hodnoty.

STIHL FS 450/450K, provedený u DLG institutu!

Ale pozor, test není pro "Odborníky"  kteří neumí Německy ! Ten údaj o vibracích - 7, 5 je maximální přípustná hranice a to samé platí i o hluku a hodnotě 105!!!

Jinak velice zajímavá je strana 2, kde je kroužky a křížky/plusy, stroj hodnocen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.80 (?), 3.6.2009 8:34

Dobrý, mám taky Marunaku od Garlandu ale 4takt s Hondou a kupoval jsem v obchodě. Bylo to vše ale v Garland krabici. Musím říct, že až na vlemi tvrdý plyn, ze kterýho za chvilku bolí prsty mi přijde super.

Strunovou hlavu nevím jestli mám stejnou nebo jinou, každopádně mi nijak nehází a docela funguje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.76 (?), 3.6.2009 8:44
Pan host - xxx.xxx.3.83 (?), 2.6.2009 23:19, první odstavec, odečtu li urážky, tak tam vlastně nic nezůstane. Druhý odstavec první a druhá věta 100% souhlas s tím že druhá platí pro všechny stroje. Další věta, vtom právě Japonské motory ukázaly podstatně delší životnost. Třetí odstavec, je pravda, že naštěstí servisů Stihl je v okolí dost, protože je často potřebují. HH, první normální otázka - jo jo, na vámi dodaném testu je napsáno přípustná mez, ale na jiných stránkách s testy bylo jasně napsáno nejvyšší naměřená hodnota, což podle mne bylo důvodem k jejich krátké životnosti. A co je vlastně myšleno výrazem přípustná mez pro daný stroj? Objevily se další, ale vždy jen na chvíli. Proč? Ale o tom jsem už psal. Servisák Radek B, jen v tomto příspěvku co jich je. Je to něco podobného jako kdybych napsal že jste pouze nabubřelý ješita. Prodáváme všechny možné stroje, tedy i dva uvedené a je mi úplně jedno co si kdo koupí, naopak ze Stihlu je vyšší marže. Upozornil jsem pouze na to, že jeden příspěvek není kritika, ale pomluva a je zřejmé z příspěvku že problém není ve stroji, ale v obsluze. Kdo vynalezl šoupě je jedno, důležité je kdo ho a jak používá. Makita je Jap firma stejně jako Kawasaki, Honda, Šindaiwa a další, které patří do jiné kategorie kde se oproti firmám z jiných států kvalitativně moc neliší. Testy bývají někdy trochu zmanipulované a je nelehké se vtom přesně vyznat. Test s decibelmeterm si můžete provést i vy a uvidíte sám jaké budou výsledky, pokud budou spravedlivé. Doporučuji si sehnat raději hned dva, abyste si nemyslel že je měřák vadný. Prodloužený domeček je podstatně menší, nebo ne? Když někde najdete spotřebu nižší je to nesmysl a když někde vyšťouráte spotřebu vyšší, je to propadák. Pravdu máte jenom v tom že propracovaný motor se proukazuje nižší spotřebou. Píšete, že prohlášení o shodě jste neviděl, ale víte že TH 48 DX PRO je určitě propadák.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 9:22

Člověče, vy už opravdu nevíte jak by jste kličkoval! Nepíši a rád bych viděl od vás kopii opaku, že jsem prohlášení o shodě neviděl, ale separé na TH 48 DX PRO! Což je veliký rozdíl! Tabulky i "prohlášení" obsahují pouze a jenom TH 48 DX!! Píšete, že nezávislé testy se občas objevují a záhadno proč jen nakrátko, tedy test z roku 1998 je skutečně "závislý" a zveřejněn jen na pár týdnů, že? Jakou delší životnost prokázali Japonské motory? Rozšíření těchto strojů je cca 10 let, profesionální nasazení vámi opovrhovaných strojů je více jak 20 let! Vy jste našel někde jinde testy křoviňáků jinou nezávislou institucí? Prosím dejte sem odkaz! Měření hlukoměrem (pro vás decibelmetr), provádí státní zkušebna při atestaci výrobku pro náš trh, dosahuje-li nadměrných hodnot (to je ta normou přípustná mez!), nepustí jej do profesionálního nasazení! Známka "Test KWF", či DLG, je tou nejuznávanější v Evropě a její držitelé ji považují za známku nejvyšší kvality! Projděte si test celý a zjistíte, kdo všechno se na něm podílí a zda je zmanipulovaný. Vaše odpovědi na otázky ohledně šoupátka a klapky jen odrážejí vaše znalosti a vámi uváděné nepravdy. To samé platí o odpovědi na otázku ohledně Makity. Kličky, vytáčky, mlžení a výmysly. Pak se nedivím, že je vám bližší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Tři vrabci budou vždy víc než jeden holub! A prodávat STIHL s tímto vaším přístupem, by měl být podnět pro dovozce k okamžitému rozvázání smlouvy! Je to větší poškozování značky, než prodej přez internet! Nebo z kufru auta!

Data spotřeby, kde myslíte, že jsem obě spotřeby našel? V návodu k použití od dovozce! Každé na jiné stránce jednoho návodu! A propracovaný motor se skutečně prokazuje nižší spotřebou, ale přinejmenším když ne stejnou, tak alespoň velice podobnou, ne s takovým rozdílem třídy! Víte, byla-li by Marunaka tak super, byla by již dávno u DLG, či KWF testována, byla by v profi sektoru původních zemí EU totiž rozšířena daleko více než v naší části, na kterou se tito "výrobci" zaměřují především! A u těchto institucí neplatí otřepané klišé o podpoře domácích výrobců, těm je to jedno! Jsou tu pro lesníky, zemědělce, zahrádkáře.

Chtěl -li bych vás urazit, nepsal bych o skutečných datech, ale napsal bych, že jste obyčejný lhář a dál bych se s vámi nebavil!

S bohem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.6.2009 8:50

Možná se budete divit, ale jsem docela rád, že se ozval aspoň jeden majitel s Marunakou spokojený. Nemůže být zase až tak špatná, ale prezentace pana 94.76 ji s jeho stylem ničí! 4T motory Honda jsou skutečně na dobré úrovni a pro domácí použití velice příjemné. Jak jste si mohl všimnout, dlouho jsem nereagoval na nehorázné nesmysly, tento způsob prezentace mi však nereagovat nedal!

Velmi tvrdý plyn, to je ale základ stroje! Nevhodný postroj, nástroj, můžete vyměnit, konstrukci ovládání plynu NE! A myslím, že ji převzali právě od Hondy, ale s vlastní (nešťastnou) úpravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika