Křovinořez - kvalita?



host - 182.202 (?)
8.7.2010 18:01

 Nám se v lesnictví po x letech osvědčily Stihlky. Husqvarnu, Partner a Jonsered vyrábí ve Švédsku fa. Electrolux, zakže jsou stejný vnitřky, akorát jsou jiné kryty. Oleo mac a byť i jiné značky řadící se do profi kategorie vydrželi max. sezonu. Pak ještě jako druhý křov. jsou Husqvarny. Dolmar a Solo, no.nic moc, mají své mouchy, které je nepříjemné během práce odstraňovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 118.44 (?), 18.6.2010 14:38
Podívejte se na klikovou hřídel jakéhokoliv auta, všechny ložiska jsou kluzná i ty hlavní i ojniční, a ty jsou sakra zatěžované -přenáší hlavní tlaky v motoru na točivý moment, myslím že není potřeba výrobce na tohle upozorňovat všichni dobře vědí proč je tam dávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.242 (?), 18.6.2010 15:20

Kliková hřídel v motoru auta je mazaná tlakovým mazáním čerpadla přes tzv šály. Jak je mazaná tyč k křovinořezu po pul roce provozu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 18.6.2010 15:34
Byla to jen odpověď na otázku proč nejsou kluzná pouzdra v automobilovém průmyslu.Jistě na křoviňáku pouzdra nejsou mazaná tlakovým olejem ale jsou také z jiného materiálu ale nejsou tam takové tlaky, jde víceméně o vedení tyče a teď záleží na každém výrobci z čeho je udělá jestli silon, teflon nebo bronz či jiný hi -tec materiál na některých vodních čerpadlech jsou dokonce gumová a mažou se jen vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 18.6.2010 18:17

Co tu máte proti kluzným pouzdrům, obzvlášť bronzovým? To sem píšou prodejci kuličkových ložisek?? Těch jsem viděl vysypaných taky dost.   Na něco jsou lepší valivá, na něco kluzná a někdy to je jedno. Ale v každém případě nevím, jaká je výhoda valivých ložisek pro uložení hřídele v tyči křovinořezu?! Vidím spíš jednu velkou nevýhodu a to je hmotnost - nejen ložiska, ale hlavně tyče.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.202 (?), 8.7.2010 16:14

Tak to rozsekněte ECHO ano či ne???!!! Taky bych se to rád dozvěděl! Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.202 (?), 8.7.2010 16:20

A co tenhle test??Je v něm alespoň kousek pravdy? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.74 (?), 8.7.2010 16:29
Po zkušenostech s MS 340, bych Vám doporučil takový přístroj. Ale neuvedl jste plochu, jestli bude menší, stačí nižší výkon. To není test, v testu jsou naměřené hodnoty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 8.7.2010 18:01

 Nám se v lesnictví po x letech osvědčily Stihlky. Husqvarnu, Partner a Jonsered vyrábí ve Švédsku fa. Electrolux, zakže jsou stejný vnitřky, akorát jsou jiné kryty. Oleo mac a byť i jiné značky řadící se do profi kategorie vydrželi max. sezonu. Pak ještě jako druhý křov. jsou Husqvarny. Dolmar a Solo, no.nic moc, mají své mouchy, které je nepříjemné během práce odstraňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.134 (?), 8.7.2010 18:26
Důvěryhodná informace - vše ostatní vydrželo max. sezónu. Dobrou noc milé děti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.25 (?), 8.7.2010 19:44

Již asi 30 let sekám zahradu cca 0,6 ha. Napřed "kýblovkou" s elektromotorem domácí výroby. Posléze jsem vyzkoušel LAKR a naposledy DAKR. Oba stroje poháněl motor HONDA GXV 160. Ten se mi letos porouchal a nepodařilo se mi zařídit opravu, tak jsem sáhl po DOLMARu MS 340. Tento křovinořez jsem koupil loni po sezóně na dosékání méně přístupných ploch. Protože se mi nepodařilo zařídit opravu HONDY, použil jsem MS 340 na celou plochu. Začal jsem s menší zátěží, končil jsem s 7-mi hodinovým sečením, kdy jsem jen doléval benzín. Práce sice trvala podstatně déle než s DAKRem, přesto křovinořez zvládl vše. To vše za extrémně velkého množství trávy. Pro mne je to to nejlepší vysvědčení. Já hlasuji pro MS 340. ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika