Křévinořez Husqvarna 555



host - 229.91 (?)
3.8.2012 6:05

Dobrý den pane Romane, ale na nálet o uvedeném průměru nemusím na svůj 35ccm křoviňák ani dávat pilový kotouč, a odsekne to nůž, vybrušovaný po celé délce. Křovinořez s objemem kolem 50ccm, musí bez problémů odřezávat náletové dřeviny o 10cm průměru. A přesně to jsem měl na mysli, v otázce využití. Já ožínám paseky, a vedle buřeně která se vyžíná v pruzích jak jsou stromky sázeny, odseknu automaticky i náletové(nevhodné) dřeviny, protože bych rád pokud jsem sázel třeba smrk, tam vyděl vyrůstat smrk a ne jívu. Píšete, že Vás nebolí v postatě z práce s křovinořezem nic :-) Já používal prvních deset let co jsem dělal s FS-360(50ccm) také nejkvalitnější popruhy na trhu, přesto jsem nezvedl paži po práci výš jak do úrovně ramen. Dnes už v podstatě, co přišly na trch popruhy Triobalanc, používám ty, protože se po únavě ramen, dá stahnutím v pase a povolením šráků nějaká hodina navíc udělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 229.91 (?), 3.8.2012 6:05

Dobrý den pane Romane, ale na nálet o uvedeném průměru nemusím na svůj 35ccm křoviňák ani dávat pilový kotouč, a odsekne to nůž, vybrušovaný po celé délce. Křovinořez s objemem kolem 50ccm, musí bez problémů odřezávat náletové dřeviny o 10cm průměru. A přesně to jsem měl na mysli, v otázce využití. Já ožínám paseky, a vedle buřeně která se vyžíná v pruzích jak jsou stromky sázeny, odseknu automaticky i náletové(nevhodné) dřeviny, protože bych rád pokud jsem sázel třeba smrk, tam vyděl vyrůstat smrk a ne jívu. Píšete, že Vás nebolí v postatě z práce s křovinořezem nic :-) Já používal prvních deset let co jsem dělal s FS-360(50ccm) také nejkvalitnější popruhy na trhu, přesto jsem nezvedl paži po práci výš jak do úrovně ramen. Dnes už v podstatě, co přišly na trch popruhy Triobalanc, používám ty, protože se po únavě ramen, dá stahnutím v pase a povolením šráků nějaká hodina navíc udělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 3.8.2012 20:28

Jeste spoleham, ze potkam nekoho s poradnym vykonnym krovinorezem firmy Stihl, abych mohl srovnavat, ikdyz aby clovek mohl opravdu srovnavat, musel by s tou masinou pracovat dele, nejlepe,alespon par dni.Ikdyz uz treba po hodine clovek nejaky dojem z masiny ma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.242 (?), 3.8.2012 22:03

Dobrý večer, ožínal jsem před pěti lety se zmíněnou Hsq 335rx téměř pravidelně od června do září. Sám dobře víte, jak paseky vypadají v tuto dobu. Jediná výhoda toho křovinořezu byla, je jeho hmotnost. Vibrace jsou o dost vyšší a boleli mě z něho ramena a záda. Ke křov. nejsou v dodávce moc kvalitní popruhy, ale oproti Stihláckým popruhům mají obrovskou výhodu a to rychlozámek na hrudi, to jsem nejvíce ocenil, když jsem sekl do vosího hnízda, to je potom znát každá sekunda, když utíkáte pryč a shodíte ze sebe křov. Nevýhodou Husqvarňáckého trojramenného nože, je že není ostrý, jako od Stihlu. Rozbruskou ho přesně nevybrousíte, aby Vám nevibroval. Koupil jsem si trojramenný nůž od Stihlu a každý den jsem ho přebrousil plochým pilníkem a dělám to do dnes. Já také při vyžínání odstraˇuji plevelné dřeviny, ale těžko mi Hsq. usekla menší vtroušenou břízku průměr kol 3cm. Se Stihlem je to jiná. Mám také ostřený nůž po celém obvodu a je to znát. Vy používáte předpokládám také trojramenný nůž? Osobně používám ještě mulčovací, dvouramenný a trojramenný s označením "special messer". Ostří vydrží déle. Určitě jsou Triobalancky vymakané popruhy, jenomže je nemám a nemohu porovnat. Podle mě obě konkurenční firmy pečlivě vyvíjejí pomůcky, prostředky na zdraví obsluhy. Věřím, že jsou oboje popruhy špičkově vypracovány. Oceňuji a potřebuji k vyžínání pasek výkon, protože já ožínám pouze celoplošně a to i smrk, který je sázený od sebe dva metry.Předpokládám, že vy ožínáte smrk pruhově. Ožínám smrk celoplošně, protože zhruba dva týdny po ožnutí pásově mezi řádky stříkám buřeň totálním herbicidem na bázi glyphosatu motorovým postřikovačem s krytkou proti nechtěnnému úletu postřiku. Do jara se plochy nevšímnu a v neposlední řadě je chemická ochrana o polovinu levnější, než mechanická.   Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 3.8.2012 19:59

Prorezavani lesnich cest, i nejake vyzinani, naletove dreviny, atd.Proste na tu nejtezsi praci.Ja, nevim,on neni souska, myslim,ze dve kila navic Vas nepolozi.Tělo si zvykne do urcite miry a kde se vykon vyuzije, tam to vyhoda je.V lese je cely rok, tedy pokud to pocasi dovoli, dela zrovna to, co je potreba v tezbe, prorezavky s pilou, plus prace s krovinorezem.On tj.dric, ikdyz sedreny uz taky je, aby ne, za roky driny.Je to tezka prace, o tom neni pochyb.I ty kvalitni popruhy pomahaji to zvladnout.Kazdy to zdravi nema stejne pevne, vubec ne kazdy by to vydrzel.To rikam rovnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 3.8.2012 20:20

Ja mam treba 235H a vim, ze kdyz tj.prace, kde je vykon potreba, ze se nakonec nadru mene s masinou tezsi a beru ji vylozene, tam,kde ten vykon staci. Dolmar 4510,protoze to ma mensi vibrace, neztraci to otacky, tim vlastne to ma mensi odpor, vetsi pracovni vykon, ikdyz vyssi hmotnost.A ta 555H od te 4510 Dolmar, jak velky tam je rozdil ve hmotnosti, presne nevim, ale myslim, ze uz to nebude o tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 3.8.2012 20:39

Rikam Vam, ze kdyz pouzijete v tech nejtezsich podminkach, ani to nemusi byti nejtezsi podminky, staci trava metr a vice a s krovinorezem 1,5KW se nadrete vice, nez s necim pres 2KW vykonu, tj.dokazane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika