Japonský malotraktor Kubota



host - 3.83 (?)
18.3.2009 23:32

Pro všechny zájemce o originál japonce: dnes jsem to už nevydržel a donesl do stroje baterii, že ho trochu protočím. Baterii jsem vyndal před Vánoci protože jsem letošní zimu stroj nepotřeboval. Před mrazy jsem nalil do nádrže kvalitní naftu a aditivum proti mrazu.Dnes jsem poprvé od Vánoc zapojil baterku, nažhavil cca 10 sec. a motor naskočil na první pokus bez jakéhokoli zakouření.Pohoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
honzauta1969 - (12) - 51.27 (?), 15.3.2009 14:18

Já mám též zkušenost z Polsko, koupil jsem MT 470D, 18,5 hp, 4WD za cca 55000Kč, byl trochu otlučený s vytrhanou elektroinstalací, 500 mh, nic extra jsem od něj nečekal a žádnou pomoc prodejce do budoucna neočekával. Po opravě elektro instalace  (díly do alternátoru bez problému koupeny zde)  už jen dolévám naftu a měním náplně, za těch 5 let a 400mh co ho vlastním bez problému. Jinak, když člověk umí jazyk, tak si koupí manuál a náhradní díly kdekoliv ve světě.

Jak jinak zmiňuje kolega nade mnou je pro člověka co žádnou zkušenost s těmito trakůrky nemá, lepší si vzít sebou někoho zkušenějšího, přijet k prodejci brzo ráno, nejlépe v zímě, vyzkoušet všechny režimy provozu a všechny funkce, včetně hydrauliky.

Nebo je jiná možnost si připlatit (přeplatit) a dostat záruku v závislosti od serioznosti prodejce.

Trochu víš se zmiňoval někdo o panu Lacinovi, tyto dobrá slova mohu jen potvrdit-kupoval jsem u něho příslušenství a svůj vlastní omyl vyřešil hned, s úsměvem a na vlastní náklady.

Je to asi jako ve všem risk nebo zisk-záleží na Vaší osobnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 15.3.2009 16:01

Jsem rád, že potvrzujete moji kladnou zkušenost s tímto prodejcem.Už jsem se začínal bát, že tu jsem v dobré víře případným zájemcům ušetřit čas a peníze za naivního reklamního blba.

A nemyslete si, já s ním měl nejednu reklamaci-ale nikdy ne traktor-vždy šlo o nářadí a k tomu ještě všechno vyráběné v Evropě. Vždy řešil mé problémy co nejrychleji a cestou s dalšími akcemi, takže náklady minimální.

Ať Vám dlouho dobře slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.126 (?), 18.3.2009 22:31

Děkuji všem za Vaše zkušenosti. Je vidět že japonské traktory jsou v kurzu.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 18.3.2009 23:32

Pro všechny zájemce o originál japonce: dnes jsem to už nevydržel a donesl do stroje baterii, že ho trochu protočím. Baterii jsem vyndal před Vánoci protože jsem letošní zimu stroj nepotřeboval. Před mrazy jsem nalil do nádrže kvalitní naftu a aditivum proti mrazu.Dnes jsem poprvé od Vánoc zapojil baterku, nažhavil cca 10 sec. a motor naskočil na první pokus bez jakéhokoli zakouření.Pohoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 87.253 (?), 22.1.2010 18:39

Tato diskuse je pro mne velmi zajímavá a užitečná. Uvažuji totiž o koupi malotraktoru a starší Kubota mi zatím vychází jako nejlepší řešení za rozumnou cenu. Mám z části zatravněný sad cca 1 ha na rovině, zahradu a menší vinohrad. Traktůrek by v sadě měl zvládnout kultivování s plečkami podél řad stromků cca 0,25 ha, zmulčování trávy cca 0,75 ha. Na podzim zorat zahradu a zaorat vinohrad.
Uvažuji o modelu KUBOTA B 7001 - je to tříválec, 16 HP, 4x4. Asi plná repase - ať z toho mám radost při práci. Na kubotách se mi také líbí vzorek pneumatik, musí to mít pořádný záběr, protože se současnou technikou se často při práci zahrabávám v písčité půdě. Traktůrek bych rád pořídil do 125 tis. Kč.
Rád bych se zeptal případných majitelů na praktické zkušenosti při práci. Není 16 HP příliš málo na mulčovač?Jaká je rychlost mulčování? Na co si dát ještě pozor při koupi? Taky bych byl rád, kdyby se dal traktůrek převážet na vozíku za auto, protože jezdit bez dokladů je dnes o řidičák a o body.
Děkuji za jakýkoliv názor či zkušenost.
HONZA

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.132 (?), 27.4.2015 19:09

Mam uz 6 let Mitsibishi mt 16. Je to trivalec, komurkovej naftak. Na hridely kardanu 16 koni, motor 21 koni.Ma udajne namotano 990 mth.Chyta dobre, ale musi se zhavit tak 15 AZ 20 sekund v zime.Jezdi dobre, nic se tam nesere, a malo zere.Je to velice jednoduchy, zadna ekektronika.Vyrobce udava, ze trivalce by meli vydrzet kolem 10 tis. mth.Mam k tomu rotavator a nema to chybu, na mensi pozemek bezkonkurencni. Nekdy s tim i taham drevo z lesa, vozim pisek ap. Proste vsechny prace kolem baraku.Myslim, ze to jsou velice spolehlivy masinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.230 (?), 9.2.2010 21:24

Chcete se dozvědět jak je Vaše Kubota přibližně stará (mladá)?

Odkaz na stránky v angličtině je zde.

Nejstarší rok jsem tam našel 1969!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.48 (?), 4.3.2010 17:46

dobry den, procetl jsem si celou Vasi diskusi a zajimalo by me vas nazor. potrebuji malotraktor s celnim nakladacem, trivalec 18hp, tribodovy zaves, zadni vyvod hridel pohon 4*4,mam 2,5 ha lesa potrebuji sem tam nejake drevo vytahnout, nalozit a odvest domu, jaky malotraktor mi doporucite? dekuji za odpovedi pan.harry@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.242 (?), 5.3.2010 18:57

Kupte si malotraktor vyrobený v Číně nebo v Indii. Značky Dong Feng, Jinma, Mahindra, LZ. Dovážejí se do republiky. Prodávají je někteří dovozci a to převážně na Moravě nebo v Jižních Čechách.Je možné si individuálně určitý typ objednat sám na sebe a nechat dovézt. To pak vyjde za velice rozumnou cenu. Je v tom však velké riziko, že by jste také mohl přijít o peníze a malotraktor nikde. Sám se zajímám také o některý ze shora uvedených typů Zatím vybírám a čekám na nějakou tu výstavu, kde bych si mohl nabízené zboží osobně prohlédnout a popřípadě vyzkoušet. Volil bych vyšší výkon, minimálně 25 HP.  Například Mahindra 2541 má sinchonizovanou převodovku, což je prý dobrá věc. Tento malotraktor lze přihlásit na spz, postačí řidičák skupiny "B".

Dobrou volbu přeje Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.48 (?), 8.3.2010 20:20

zdravim

diky za odpoved, ja potrebuji neco maleho s 4*4 s cim se mi bude dobre manipulovat v lese, s vykonem 20hp (do stepkovace) a celni nakladac at muzu nalozit kulatinu a s cim muzu odhrnout snih. mam ho pro svoji potrebu. mam zajem o starsi malotraktor do 150000kc dle technickeho stavu. volaji mi sami radoby dovozci ale za kupu nalakovaneho srotu 170000kc plus dph rozhodne platit nebudu.  dekuji za odpovedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika