Jaký křovinořez z MF dle požadavků



host - 65.119 (?)
16.4.2012 9:23

krovinak od MF urcite jo a to jako jedna z mala veci od nich. vim o hodne strojich co jedou bez udrzby radu let a taky par stroju se pouziva leta v profi nasazeni u tech. sluzeb a bez problemu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 148.94 (?), 10.4.2012 10:02, zobrazeno: 10557x

Prosím o radu. Minulý rok se nám po více než 10 letech údajně zadržel křovinořez oleo-mac (typ doplním odpoledne, v práci jej nemám :-)). Měl už dosti rozvibrovanou žací hlavu. Ale... chceme využít možnosti vrátit jej do MF a získat 33% z původní ceny zpět a použít to jako slevu z nového křoviňáku. Mimochodem, nevíte jak to s tou slevou funguje? Není tam nějaký háček? Uvidím, jestli najdeme původní účtenku.

A chci poradit, co koupit na sečení pozemků, kde je částečně (zhruba 1000 m2) vyset jetel na sušení (dorůstá do 40-60 cm) a dalších zhruba 2000 m2 je tráva, spíše drnitá, nenecháváme ji přerůstat, takže se seče až když v ní vyrostou kopřivy a kdejaké nesmysly, samotná tráva do výšky moc neroste, ale je dost hustá podrostlá, někdy i naschlá. Jetel se seče nožem, zbytek více či méně jak kdy, spíše silnější strunou nebo nožem. Jetel se seče tak max 4 -5 x do roka? Jak kdy. Když se nechal přerůst, měl s ním dosavadní křoviňák problémy, protože jetel u země ležel.

Hlavně nevím, jaký výkon zvolit. V tomto si myslím, že více je prostě více. Pokud by v té věrnostní akci nebyl žádný problém, zase bych stroj koupil u MF, protože opravdu s tím původním problém nebyl. Jen se lil benzin, semtam keramická vazelína na promazání a toť vše. O to víc mne překvapilo, jak to najednou kikslo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.6 (?), 14.4.2012 16:06

Oleo-mac BC 420 za cca 12000 nebo 746T za cca 13000 Kč.  33% dostaneš jen formou bodů do jejich vkladní knížky z které se dá použít 7-10 % tedy při nákupu zboží za 1000 Kč můžeš použít 70-100 Bodů a ušetříš tedy maximálně 100 Kč a to jen u zboží které není v nějaké akci. Což ted u MTF je akce předsezona a ty křovináky jsou slevněny o 5000 Kč Takže vkladní knížku použiješ maximálně na nákup Oleje. Jinak protihodnotou se u nich nakupovat dá 20% sleva ale opět je sleva z prodejní ceny před slevou. Takže ted je výhoda to koupit jen normálně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 15.4.2012 9:56

Podle toho, jak popisujete co sečete, zvolil bych OM 746T. Mám ho 13 sezón na cca 5.000 m2 a nejsou s ním žádné problémy. Olej dávám Husqvarna. Tehdy jsem za něj po vytočení slevy dal 15.000 Kč. Takže nynější cena cca 13.000 Kč je dobrá. Od loňského roku používám i OM753T - koupil jsem ho také v akci, protože už jsem očekával, že se mi může stát s OM 746T to co Vám a kupovat stroj mimo akční slevu je nevýhodné. OM 753T je už opravdu velmi silný stroj - se strunou jde v pohodě sekat i vyskokou trávu. OM746T je optimální řešení. Do slabšího stroje bych nešel. Trojramenný kotouč na sečení sena je OK. Struna 3 mm taky něco vydrží. Včera jsem s OM 746T upravoval pozemek pro stavbu plotu a řemeslník mi říkal, že má čtyřtakt Honda. Ta nemá takové vibrace, ale je prý trochu slabá. Poškozený stroj bych asi nevracel. Třeba půjde prodat některé díly. Z ceny 13.000 Kč Vám stejně nic už nesleví. Systém vkladních knížek a zápisu slev Vám tu už vysvětlili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 15.4.2012 14:22

Budu se opakovat, kupovat Oleo Mac v Moutfieldu je hloupost. Kupte si to na polském eshopu, vyjde vás to levněji. Nejsem žádný agent, udělal jsem to před dvěma lety, a naprostá spokojenost. Ten výše popsaný typ je tam za cca 11 600 i s dopravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
GeorgeTuma - (19) - 20.22 (?), 15.4.2012 20:01

Křoviňák od MF ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.119 (?), 16.4.2012 9:23

krovinak od MF urcite jo a to jako jedna z mala veci od nich. vim o hodne strojich co jedou bez udrzby radu let a taky par stroju se pouziva leta v profi nasazeni u tech. sluzeb a bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.94 (?), 19.4.2012 8:09

Díky za reakce. Ten původní křoviňák je 726T, tedy takový evergreen. Ale výkon byl 0,9 kW. Ale na druhou stranu, opravdu sloužil bez problému a i s tímhle vším, co jsem napsal, si poradil. Ale pravda, výkon chyběl. Rozhodně nesouhlasím s názorem, že křoviňáky od MF jsou krámy. Teď je samozřejmě otázka, jak si drží kvalitu od dob, kdy se začaly prodávat.

Popravdě jsem měl vyhlédnutý u nich jiný typ, než doporučujete. OM 440T SPARTA. Když se podívám na parametry, tak jsou podobné těm, co doporučujete vy, ale je o 2000 Kč levnější. Je to jiná řada? Např. hobby vs poloprofi? Nebo v čem to je? Je tam jiné uchycení madla, možná i součástky budou jiné? Nevím... výkon je stejný a jak píšu, myslím, že by to stačilo.

Doporučíte případně i jinou značku? Díval jsem se ještě na křovinořezy solo, ty tady ve Znojmě taky jsou. Upřesním cenu, rád bych se udržel pod 10 000. Tam mne zaujal křovinořez Solo 137SB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.254 (?), 20.4.2012 23:04

 Možná chybí antivibrační systém. A možná proto také název Sparta...

Stroje od HQ bez tohoto systému bývají také o cca 200 levnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.254 (?), 20.4.2012 23:07

 o 2000 samozřejmě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.94 (?), 23.4.2012 8:52

Antivibrační systém samozřejmě má. Takže to bude něčím jiným. Asi součástkama. Myslím, že pro naše potřeby postačí 380 T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika