Jaký koupit křovinořez?



host - 48.24 (?)
12.1.2008 15:20

Proč kupovat u Mountfieldu za velký peníz Fuji Robin. Origo Hondu máte za stejný peníz. A s Hondou  GX 35  je na trhu docela dost strojů. I levněji kolem 11 000,- Kč. Diskuze ohledně volby 4-taktu nebo 2-taktu na těchto stránkách již proběhla. P.B

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.10.2007 16:16
Nedávno jsem to popisoval, ale sám to nemohu najít :)), je toho už hodně. Hlavní přednosti rukojetí typu D,C - lepší ovladatelnost v malých prostorech - kolem a mezi stromy, keři domy, ploty. Nevýhody - ergonomie - máte více zatíženou jednu ruku, stroj máte v rukách, nepracujete úplně vzpřímený - proto je tyto stroje vhodné používat hlavně na menší pozemky, případně práci přerušovat pokud není jiná možnost. Naopak řidítkové U jsou vhodné na větší plochy, kde je prostor a řídítka nevadí, popruhy zajišťují rozložení hmotnosti, tím je práce méně namáhavá a přístroj se drží a obsluhuje pohodlněji. Na řídítkách jsou ovládácí prvky - vypínač, půlplyn, páčka plynu/pojistka. Lepší stroje mají antivibrační systém, je to nutné z pohledu nasazení těchto typů - větší plochy - delší doba sečení.Nevýhody - dodělávky v malých prostorech - řídítka vadí i popruhy jsou na malých kouscích, kdy je nutné různě stroj přizpůsobit podmínkám( např. z důvodu dosahu pod keřem) spíše problém než pomůcka. Bez popruhů se s takovým strojem nedá pracovat - musel byste ho držet za řídítka - tedy značně mimo těžiště. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.10.2007 16:37

Díky, přesně to jsem potřeboval vědět. 
Rozhoduji se mezi UMK 425 E LEET a UEET. Po Vašem  vysvětlení už je mi rozdíl  jasný, ale rozhodnut stále nejsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.10.2007 16:48
Volil bych variantu, která bude vyhovovat - pokryje většinu mých požadavků, jestli máte větší plochy - je nesmysl koupit např. C rukojeť, nebo  pokud potřebujete jen dodělávky je naopak vhodnější. Pokud využijete obě varianty volte U, neboť u velké plochy - tam byste si dal bez popruhů, malé plochy pomaleji a opatrně taky uděláte, případně použijete strunovku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 15.10.2007 17:45
Umíte to tak pěkně vysvětlit, že na Vás asi dám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.9 (?), 3.1.2008 13:48

Zvažuji koupi křovinořezu Fuji Motors s motorem Robin - typové označení je BH 3600 AU ze sortimentu Mountfieldu. Ceníková cena je 16240 Kč, reálná cena je cca 14300 Kč, možná méně. Podle údajů se jedná o čtyřtaktní motor o objemu 33,5 cm3, výkon 1,1 kW. Má nekdo zkušenosti s tímto strojem, případně má podle Vašeho názoru tento stroj cenu pořizovat? Děkuji za pozitivní i negativní ohlasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.91 (?), 6.1.2008 15:38

Dělám s křovinořezy 20let. Ročně 3-4měsíce a za ten měsíc ožnu 60 000 stromku. To na začátek pro ty co je vytahují jen z regálu. Mám zkušenosti se Stihlem 350, jedinečná mašina. Později to byl Stihl500 stále bez poruchový stroj, ale jako by stratil dech. Oba křovinořezy jsou vhodné na vyřezávání kolem cest. Jsou zbytečně těžké na vyžínání. Na řezání s tímto křov. použijte menší pruměr pilového kotouče s omezovacími zuby, tolik se nevylamují. Asi čtyři sezony používám Husgvarnu 235R a tu by jsem Vám doporučil. Ty přiložené popruhy vyhodte a pořidte si trio-balance od Husgv. Trojzub požívejte 30 na pruměru, výžínací nuž 35, pilovvý kotouč nenších pruměru. Za celé ty roky jsem nepoužíval ochranný kryt. Není to z machroviny, zkuzte hrábnout do buřeně po prsa s náletem dřevin s krytem a bez něj! Po použití vyčistit filtr a pravidelně doplnovat mazivo do vyžínací hlavy, je drahá. A poslední věc, když koupíte křov. nechte si ho maximálně nastartovat. Seřízení karburatoru je H-1otáčka L-1otáčka pro záběh. Po měsíci mužete začít H stahovat, cílem bude vypálená svíčka, ne černá. Zduraznuji POSTUPNE, maximum bude do tří čtvrtin!!! Pokaždé když hrábnete do karburatoru musíte seřídit i L a volnoběh. Tak L, ideál by měl být při jedné až jedné a pul otáčce. Nastatovaný křov. s nožem proturuj a pokud špatně akceleruje nemá plynulý chod, tak L ze zákl. seřízení otvírej. Vždy kousíček a proturovat nesmí Vám tarokovat, i ve vysokých otáčkách nevynechává a neřve a musí to být švunk. Volnoběh je jasný nesmí zdechat ale když pustíte plyn ani přetáčet, plyn by měl hned klesnout. Tak at vám to vše trochu pomuže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.120 (?), 11.1.2008 18:08

Díky za Vaše zkušenosti s křovinořezy. Píšete zde mimo jiné o pravidelném doplňování maziva do vyžínací hlavy (úhlové převodovky). Zajímalo by mě, čím se úhlová převodovka maže? Tohle fórum mám z větší části přečtené, ale nikde jsem se zatím nedozvěděl, ani v manuálu to není napsané. Jsem majitelem Dolmaru MS 4010, nová úhlová převodovka na tento stroj stojí kolem 5 tis., takže by mě to docela zajímalo. Zatím to mažu lithnou vazelínou, ale slyšel jsem názory, že se může usadit na stěnách převodovky a jede to pak nasucho. Předem díky za postřehy... jinak Dolmar 4010 mohu jen doporučit, snad jen občasné  problémy s teplými starty v létě, jinak špičkový silný stroj, do lesa optimální. R. S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 12.1.2008 20:41

Vazelínu do úhlových převodovek prodávají snad v každém obchodě s touto technikou. Vazelína je buď Stihl nebo Husquarna. Na jakém je základě jsem nezkoumal, balení je buď menší nabo větší tuba a vlastní mazadlo buď barvy černé nebo světlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.24 (?), 12.1.2008 15:20

Proč kupovat u Mountfieldu za velký peníz Fuji Robin. Origo Hondu máte za stejný peníz. A s Hondou  GX 35  je na trhu docela dost strojů. I levněji kolem 11 000,- Kč. Diskuze ohledně volby 4-taktu nebo 2-taktu na těchto stránkách již proběhla. P.B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.91 (?), 12.1.2008 21:14

Ne mazivo se neusazuje, v rozehřáté hlavě se rozteče. Jen si to hlídejte. Tubu s mazivem našroubujete do otvoru a naplnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika