Jakou sekacku, zn. spolehlivost



host - 245.218 (?)
15.5.2012 12:33

Pánové, zadavatel ví co chce. Vždyť napsal, že provozoval jednoduchou starou sekačku 10 let a systém práce mu vyhovoval. K těm cenám - to, že čína je levná již dávno neplatí. Např. Hecht s motorem Honda 135 bez pojezdu, bez centrálního štelování kol, stojí 9500 Kč. Přitom lepší sakačka od Mout. se stejným motorem, která je mnohokráte kvalitnější, stojí 8240,-. A mnou doporučovaný Dolmar 460 se dá koupit již od 7500 Kč. Místo obecných řečí bych raději viděl vaše doporučení konkrétní značky a typu. Pak se uvidí, zda je čína tak levná. P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.5.2012 11:47

Trochu protimluv. Napřed píšete.: Cenu nestanovuji, davame prednost kvalite a vydrzi...
O kousek dál: Cenove bych se rad (by jsme se radi) vesli do nejakych 7 000kc,-
Tedy: pořizovat si sekačku bez pojezdu na velký rovný pozemek je blbost, nezlobte se. I po rovině ji musíte tlačit a to je po pár desítkách m hodně cítit. Jestli je plocha tak velká, že to zabare 3 dny, tak byste měl investovat do traktoru. Je-li to mimo Vaše možnosti (není dost peněz, není traktor kde garážovat atd), zvolte sekačku se silným motorem, širokým záběrem a samozřejmě i s pojezdem. I v ceně 7000 takový najdete. Samozřejmě zapomeňte na začky Honda, Husqvarna, Dolmar, John Deere, atd.,  ty jsou min. 2x dražší. Jistě, bude se jednat zřejmě o čínský výrobek, ale nebojte se, sekačka není tak složitý stroj, aby aby ji neuměli vyrobit v takové kvalitě (Hecht, Partner, aj), aby Vám sloužila řadu let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.219 (?), 15.5.2012 12:14

Neznačku do 7000 se silným motorem ztěží najdete. Údaje o výkonu jsou často překroucené a lživé. V lepším případě narazíte na kopii staré Hondy GXV 160. U čínských strojů je častý problém s tuhostí skeletu a s plněním koše. Chtělo by to od někoho zapůjčit konkrétní model a ten pak zakoupit, jinak je to zajíc v pytli. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 14.199 (?), 15.5.2012 12:16

Teď jsem si toho teprve všiml. A co budete dělat s trávou, z toho 3 dny sečeného pozemku. Jaký nevolník bude sekačku bez pojezdu vláčet tři dny po louce? Nechcete mulčování, tedy budete trávu sbírat a někde dělat stoh? Neděláte si z čtenářů tak trochu legraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.218 (?), 15.5.2012 12:33

Pánové, zadavatel ví co chce. Vždyť napsal, že provozoval jednoduchou starou sekačku 10 let a systém práce mu vyhovoval. K těm cenám - to, že čína je levná již dávno neplatí. Např. Hecht s motorem Honda 135 bez pojezdu, bez centrálního štelování kol, stojí 9500 Kč. Přitom lepší sakačka od Mout. se stejným motorem, která je mnohokráte kvalitnější, stojí 8240,-. A mnou doporučovaný Dolmar 460 se dá koupit již od 7500 Kč. Místo obecných řečí bych raději viděl vaše doporučení konkrétní značky a typu. Pak se uvidí, zda je čína tak levná. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 14.199 (?), 15.5.2012 12:53

Podle toho vláčel po dvorku sekačku z pračkového motoru na šasi ze čtyř vinglů.  Proto to trvalo tři dny. To si může koupit úplně cokoliv a bude to vždy lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 15.5.2012 12:54

Blbost v čem? sekačky s pojezdem mají pojezd moc pomalý, na rovině a do mírného svahu je stokrát rychlejší jezdit bez pojezdu, dělám to tak taky.

  jen by mě zajímalo, jak velká zahrada je taková, která se seká 3 dny - cca 800 metrů máme posekáno tipuju kolem hodiny a to je to členitá plocha část do kopce s pojezdem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.98 (?), 15.5.2012 14:18

Dobre, mensi omluva za to "protireceni" Tech 7 000kc- je (byl) ciste muj nastrel. Na sekacku se zrejme (kupuje dedecek), vycleni vice. S touto sekackou (toro 48) se sekalo bez pojezdu bezne a naprosto v v pohode a pohodlne, bylo to uplne zbytecne. Proto trvam na sekacce bez pojezdu a dalsich "nastaveb" zkratka neco jako stratton brigs, akorat v novodobem provedenim. Jde nam jak rika o spolehlivsot a zaber sekacky- aby opravdu bylo citit, ze travu "bere" Mozna i vetsi kos by bodnul (kvuli plose), ale jinak co se tyce fyzickych sil- to neni problem, takze vazne bez pojezdu.

nicmene samozrejme ta cena hraje taky roli, nemuzeme si dovolit investovat nejakych 15 000kc,- do sekacky. Predpokladal jsem dle mich laickych znalosti (zadnych), ze takovouto sekacku bez pojezdu nebude problem do 10K aspon sehnat (jsem si osobne daval takovy strop), je to tedy blbost?

dekuji moc za vsechny dosavdni odpovedi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.218 (?), 15.5.2012 15:31

Věřte, že vhodnější sekačky bez pojezdu, než jsem uvedl v horním příspěvku, asi nenajdete. Větší výběr je v sekačkách s pojezdem. Dnes je móda do všeho cpát pojezd, což já stejně jako vy, považuji pro mnohé za zbytečnost. Je mi padesát, zahradu mám ve svahu a stejně jsem měl raději starší sekačku bez pojezdu než se mi po 13 letech opotřebil motor a šasi popraskalo. Nyní mám sekačku s pojezdem (po několika pokusech Ibea 4727) a za velkou přednost to nepovažuji. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.98 (?), 15.5.2012 16:54

A Jeste dodavam (jak jsem zjistil az nyni) cca plochu k sekani, ty 3dny je vazne hruby odhad, nebot se jedna i o cas kolik clovek ma atd. Nicmene jedna se o cca 3500 m2.

A Verte ze se starickou stratton brigs- ktera nema pojezd ani mulcovani (trava se sype do kortouce a odvazi) se to seka jedna basen- no dneska uz ne, nebot je zrezla a neudrzi se kos v konstrukci, jak se rozpada:)) Ale neco na tento styl by jsme brali vsemi deseti. NEbot po zkusenostech z torem 48, bereme cokoliv min. SPOLEHLIVEHO jako stratton brigs. Pokud bude jeste vykonejsi a bude opravdu narozdil od TORA i SEKAT, budeme opravdu spokojeny... moc diky za tipy, vsechny projedu a nadhodim dedovi, at si vybere:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 240.55 (?), 15.5.2012 20:50

Z kosačkami je to trochu zložitejšie, dajú sa deliť do niekoľkých tried a kvalít a to podľa:

1 -  materiál podvozku -

plast - každá kvalitná značka má plastové stroje - výhoda - váha a trvanlivosť

plech - výhody - ľudia si myslia že plech vydrží viac ako plast

           nevýhody - šťavy z tráv plech rozoberú ako bicykel

           - človek až žasne z akého tenkého plechu sa dajú kosačky vyrobiť, hlavne také značky ako Partner alebo MTD.Človek im ale musí uznať že v každej chvíli sa všetky kolesá dotýkajú akéhokoľvek terénusmiley

hlinník - asi najlepšia varianta - len cena a váha

recyklovaný plast - prakticky všetky plasťáky z bau, je to exportovaný čínsky odpad a tak sa to aj správa

nerez- tak trochu exot- na tom nereze je zaujímavé že hrdzavie - ale vydrží podstatne viac ako plech

 

2.Motory

   briggs straton 450 - 675 - motory SV - zastaralé, malý výkon, veľká spotreba ale...  sú nesmrteľné a jednoduché

           725-875 - moderné spoľahlivé motory - citlivejšie na servis

 honda     -  výborné motory, len majiteľovi neodpustia žiadnu chybu a potom  - prievan v peňaženke

čína - rôzne mená - stále to isté  - majú muchy a diely sú drahé ináč v celku s prižmúrenými očami ako tak v poriadku.Vydržia zhruba to čo plechový podvozok.

exoty - kawasaki, kohler...  slabota z náhradnými dielmi

Výbava - pojazd...

           bez pojazdu - dobré na malé členité plochy - nevýhodou je že pokiaľ sa výrobca nesnaží predávať hlava nehlava tak malý záber a malý kôš.Môžu byť aj z väčším záberom a aj košom len- ako asi niekto bude tlačiť 46cm kosačku z plným 60l košom po členitom teréne, snáď len masochista.

Ložiská - super vec, hlavne na ťažších strojoch.Tie ľahšie sa zaobídu aj bez nich

Regulácia otáčok, variátor,hydropohon, BBC spojka, centrálne nastavenie výšky kosenia, držiak pohárov, veľké zadné kolesá, predný pohon a čo ja viem čo ešte - veci na pomedzí zbitočných a uplne na nič.Zo 100 ľudí 99 si stroj nastavia a kosia bez akéhokoľvek prestavovania roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika