Jakou sekacku, zn. spolehlivost



host - 9.2 (?)
29.10.2013 19:44

Dolmar si plechové modely nechává vyrábět v Číně (stejná fabrika vyrábí i Hechty pro Werco), hliníkové pak produkuje věhlasná italská GGP :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 14.151 (?), 24.5.2012 17:37

Já se se vším obracím na svého opraváře (opravuje a prodává mot.pily, křovinořezy, sekačky atd.) a ten vše sežene. Vy takového ve svém okolí nemáte? Na každém okrese je jich několik. Nebo se obraťte na výhradního dovozce značky Mega (Megagroup)- firmu V-garden. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.159 (?), 25.5.2012 22:00

Ja mam kosacku Dolmar kupenu tento rok. Ma sice iba 41 cm zaber, ale je tam motor brigs 500, ma cca do 27 kg, nema pojazd, kosi vynikajuco kos nabije nadoraz, je obratna, pojazd mi vobec nechyba, kosim s nou cca 1200metrov. N a Slovensku sa da kupit za 269 eur. Da sa kupit na Dolmar uver, nepreplacate ani korunu,10 percent zaplatite pri kupe, a potom zbytok v 9 splatkach. Ta silnejsia Dolmarka, ktoru Mate ako tip je o nieco tazsia, ale ma silnejsi motor, ale na Vasu plochu by som ju bral. Myslim, Ze je to najlepsia volba za tie peniaze. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.98 (?), 26.5.2012 19:41

Presne jak pisete, to je to oc me jde. Diky za konstruktivni rady a navrhy, ja stejne plno vecem nerozumim, proto verte ale z 80% je vpodstate vyber na vas. Budu to muset vse procist, nastudovat a zvazit. Je zde ve hre plno detailu, jez je potreba pri vyberu znat.

ale jak pisete, nam jde o to same- pojezd netreba. Praci (fyzickou) usetrit nechceme, tim spis chceme poridit sekacku, jez bude opravdu "KOSIT" a nebude vydavat zvuky duseni se a kuckani jako toro. A hlavne musi nejkou dobu vydrzet, ne abychom za tyden volali servis.

Jak jsem jiz naznacoval mame starickou B&S a kdyby byla nova (nezrala tolik a nerozapdala se rzi) tak tech 3500m2 budeme sekat s ni a bez problemu, ale je potreba po 15ti letech vymenit.:))

Takze zaitm co jsem prosel veskere tipy (diky za ne) pripadaji v uvahu 2:

XS 50 MH / CA 484
Dolmar PM-460

v cem se lisi? Otazka pro techniky.. a jak moc dulezita jsou velikosti kolecek? Klidne do hloubky... ja to pak nastuduju.

diky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.176 (?), 28.10.2013 8:21

Dobrý den, tu horní sekačku neznám, ale Dolmar považuji za solidní firmu. Ale zchladil bych Vaše nadšení, já sekám 15 let starou MTD a mám štěstí, že se zatím nerozpadla. Když se dnes bavím s kterýmkoliv technikem, žasnou a nakonec jim z toho vypadne, že dnes ž tak dlouho nevydrží žádná sekačka, je to prostě jako se vším, nejsou už dávno stavěné na výdrž.

Zvláště v situaci, kdy jste rozhpodnutí kupovat sekačku určenou pro malé plochy na 3 000 m2. Podle předpokládaného využití se sekačky osazují motory, které mají předem "naplánovanou" životnost, kolem 500 motohodin. Motory z pětistovkové řady B&S jsou určené na malé zatížení a na šířku záběru 46 cm mi připadají až mírně poddimenzované. Očekával bych, že dobře budou sekat suchou a krátkou trávu. Rozhodně nepočítejte, že to bude fungovat ve vyšší a trochu vhké trávě. A když jeden týden zaprší a sekat se nedá, tak za čtrnáct dní už tráva na jaře pěkně dokáže poporůst. Abych si zachoval rezervu, hledal bych sekačku s objemen 190 ccm a protože ji budete přetěžovat, radši bych volil motor té zmiňované staré konstrukce s SV rozvody, ty jsou opravdu téměř věčné.

Pravdu měl kolega o několik stránek dříve - toto jsou podmínky opravdu už pro traktůrek, tuto sekačku velmi brzy odděláte. Otázkou je navíc: opravdu potřebujete mít vzorně posekáno 3 000 metrů?

Já to dělám tak, že sekám zhruba 1 000 metrů, tam, kde běhají a hrají si děti (klíšťata), a zbytek zahrady nechávám přírodě, ať mají své místo taky motýli, ptáci, hmyz :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.176 (?), 28.10.2013 8:35

Ještě jem zapomněl, ať uz nakonec vyberete jakoukoliv, hlídekte si tvar šasi. Tvoří ho většinou jakýsi šnek končící výletovým otvorem. Čím vyšší je šasi a čím větší je výletový otvor, tím lépe vy měla sekačka sbírat. Některé čínské kopie mají svůj původ u amerických strojů, které jsou konstruované na jiné druhy travin, navíc je tam tradice daleko častějšího sekaání, takže na tom tolik nezáleží. Zkontrolujte taky "hladkost" plochy zespod, měl by mít co nejméně nerovností a výstupků, v opačném případě mívá šasi tendenci se zanášet. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.68 (?), 28.10.2013 10:08

Dolmar sekacky nevyraba, nakupuje to od inych, cize ten model sa da kupit aj menej znackovy a za lepsie peniaze. Ked uz kvalita tak rozhodne SABO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 29.10.2013 19:44

Dolmar si plechové modely nechává vyrábět v Číně (stejná fabrika vyrábí i Hechty pro Werco), hliníkové pak produkuje věhlasná italská GGP :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 29.10.2013 21:01

kupte si české ekologické samochodné automatické sekačky za 2000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika