Jakou sekačku



Michal ze Sudic - (17) - 226.212 (?)
11.5.2012 10:58

Dobrý den, o víkendu se mi dostala jedna STIGA - benzínová sekačka pod ruce, a byl jsem ZKLAMÁN, majitelka stigy mi řekla, že jí nejede pojezd. Po odkrytí plastu jsem našel plastovou převodovku na pohon kol. Ložisko bylo v plastu zadřené a propálilo se ven z plastového uložení...

Stiga byla výborný stroj, za dob kdy se dělala ve Švédsku, teď se vyrábí myslím v Itálii.

Před koupí si zkontrolujte z čeho je co vyrobeno.  (Jen pro představu, nová převodovka stojí necelých 3 000,-)

Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 72.29 (?), 14.3.2012 23:31, zobrazeno: 15858x

Dobrý den,

poprosil bych Vás o radu. Letos bych rád pořídil novou sekačku. 15 let jsem používal sekačku tehdy snad z Mountfieldu Castel Garden Raser s motorem Briggs & Stratton, sloužila dobře, motor začal opravdu stávkovat až předloni, kastle se rozpadla mnohem dříve (několikrát svařováno). Zahradu mám na chalupě v podůří, 6000m2, z toho tak necelých 1000 neseču sekačkou, ale křovinákem. Zahrada je v mírném svahu, členitá. Vzhledem k tomu, že taková plocha se prostě nestíhá sekat pořád, je tráva většinou vyšší.

A teď otázka, co na to? Protože jen necelý víkend zabere než trávu poseču, chci aby to byla rotační sekačka s košem. Nechci hrabat trávu, stačilo mi to poslední dva roky po sečení s křovinákem při neschopnosti rotačky. Na traktůrek nemám. Sekačku bych rád kolem 15 tisíc. Co jsem tak koukal, zaujala mě například Stiga Excel 50 SEQ. Napadla mě i možnost ojetého traktůrku tak kolem 20 tisíc, jenže tomu nějak nevěřim a ani nevím kde bych to sehnal.

Pokud mátě někdo nějaký tip, popřípadě zkušenosti se sekačou Stiga nebo jiné doporučení, budu vděčný.

Mirek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 15.3.2012 16:43

Uvedenou sekačku Stiga mohu jen doporučit - opravdu masivní a kvalitní sekačka se spolehlivým motorem. Líbí se mi velká kola, díky kterým se se sekajdou suprově manipuluje. Neskutečně dobře sbírá i mokrou trávu a to hlavně kvůli tomu, že je osazená okřídlenou kudlou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.216 (?), 16.3.2012 21:11

Zdravím, se sekačkama STIGA opravdu zatím jen spokojenost, dobře sečou, pevná konstrukce, používají se i vkomunální sféře.Vlastním STIGU 55 a super, kamarád má 50 PRO a spokojenost.Se servisem není problém, je jich docela dost.Šťastnou ruku při výběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.114 (?), 22.3.2012 1:16
Po dlouhé úvaze jdu letos do stigy 53SQ combi, motor honda, asi to nejlepši do 15tis.,takže STIGA.Zvažoval jsem finančně dostupnější Weibang s kohlerem, ale nevěřím jeho pojezdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.22 (?), 24.3.2012 9:13

Co se vám nelíbí na pojezdu u Weibangu? Uveďte konkrétní typ , prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.222 (?), 10.4.2012 21:38

máme ji - Weibang 506! S kohlerem. Koš - nabitý k prasknutí, žádné chcipnutí motoru,  zatím prostě paráda, doufám, že vydrží. Anebo pokud to vydrží – zaplať pan Buh anebo pan Weibang!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.180 (?), 22.3.2012 3:18

Co třeba DRUPOL 5220 LKT lze sehnat i za 9900kč, dále bych se podíval na hecht, nabízejí za rozumnou cenu sekačky s hliníkovym šasím a osvědčenými motory B&S. Samozřejmě je spousta dalších značek, které nemají tak zvučné jméno, ale nabízejí za pěkné ceny stroje se známými motory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.216 (?), 23.3.2012 21:49

Zdravím, už jsem měl v ruce pár sekaček, ale zatím ta STIGA je pro mně nej.A není to jen o motorech, ale celkove konstrukci a materiálech použitých při výrobě.Věřím, že budete se STIGOU spokojenej nemějte obavy.Mně se osvědčuje kupovat věci od výrobcu se kterýma jsem spokojenej a radši si připlatím nějakou korunu, ono se mi to vrátí např. v životnosti, spolehlivosti, nebo praktičnosti používaní vyrobku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.66 (?), 1.4.2012 0:34
Jen k tomu weibengu, právě ten čtyřrychlostni pojezd bude slabinka, neboť to neni řešeno převodovkou jako např. u stigy, ale variátorek, kde se tře kĺiňák, a jednotlivé rychlosti jsou jen pohyb klíňákem, jinak s kohlerem za jedenáctku, by to stálo za hřích.Ale musím posuzovat stroj jako celek, jedno bez druhého je k ničemu, jen dobrý motor nestači.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal ze Sudic - (17) - 226.212 (?), 11.5.2012 10:58

Dobrý den, o víkendu se mi dostala jedna STIGA - benzínová sekačka pod ruce, a byl jsem ZKLAMÁN, majitelka stigy mi řekla, že jí nejede pojezd. Po odkrytí plastu jsem našel plastovou převodovku na pohon kol. Ložisko bylo v plastu zadřené a propálilo se ven z plastového uložení...

Stiga byla výborný stroj, za dob kdy se dělala ve Švédsku, teď se vyrábí myslím v Itálii.

Před koupí si zkontrolujte z čeho je co vyrobeno.  (Jen pro představu, nová převodovka stojí necelých 3 000,-)

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika