Jakou rotační sekačku?



host - 123.29 (?)
25.4.2007 11:29
Ja osobne bych se zameril na ten vykonnejsi stroj 6,5 HP. 3,5 HP je podle me na sekacku s pojezdem malo. Jednu takovou taky mam a neni to nic moc.  Motoru BS bych se nebal mam ho na sve druhe sekacce a uz mi slouzi 6 let a bez problemu. Kosim 2300m2 několikrat ročně. Důlezite pravidelne menit a dolevat olej, vycistit vzduchovy filtr a myslim ze bude slouzit. Zameril bych se take jestli jsou kolecka na kulickovych loziskach a na bitelne sasi kazdopadne kovove protoze to dostava nekdy poradne zabrat . Osobne bych se pojezdu na predek  vyhnul pokud teda  nemate pozemek rovny bez vymolů a stromů ale osobni zkusenost s predkem nemam.  Ze své zkušenosti vetsinou jak kosim a predni kola mi nekde uviznou tak sekačku naklanim na sebe abych vyjel. Podivejte se i pojinych strojich a porovnejte. Jeste chci rict ze ja osobne bych uprednostnil v sekacce motor BS pred Tecumseh podle zkusenosti se mi osvetcil lepsi spolehlivosti. Tak at dobre vyberete.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 12.144 (?), 25.4.2007 9:03, zobrazeno: 85410x

Benzínová sekačka Troy Bilt 6553 (nabídka OBI cca 12 000,-) ,motor B&S 6,5HP,pojezd na předek s přizpůsobením rychlosti,velká zadní kola,sekání,boční výhoz,mulčování. Ví prosím někdo co je to za stroj,či má zkušenost??? Dále ALKO 520BR Silver Line(cca 13 000,-),motorB&S 3,5HP,easystart,pojezd zadní kola(velká),sekání,sběr,boční výhoz,mulčování. Uvažoval jsem o ALKO,ale nějak mně zaráží o dost nižší výkon motoru,na to že by tyto stroje měli odvést stejnou práci. Poradí někdo??? Díky Pavel.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.4.2007 9:57
Já by asi 2-3 tisíce připlatil a volil jinak, z těchto dvou bych  asi vybral AL-KO. Není to sice nejšpičkovější firma, ale je u nás zavedená a se servisem nejsou problémy. Taky poměr cena/výbava bývá dobrá.  Nižší výkon motoru obvykle není na překážku, slabší motory navíc bývají lehčí.  Výkon 3,5 HP se mi ale nezdá, nejedná se náhodou o kW? Záleží taky na tom co a kolik budete sekat. Špatné zkušenosti jsem měl s předním pohonem, kola podkluzují. Důležitá je šířka záběru. V zahradách se stromy, cestami a záhony preferuji užší. Boční výhoz nepovažuji za žádnou výhodu. Úplně stačí koš a mulčování, při bočním výhozu se neubráníte situaci, kdy Vám bude vyhazovat na ještě neposečenou část trávníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.29 (?), 25.4.2007 11:29
Ja osobne bych se zameril na ten vykonnejsi stroj 6,5 HP. 3,5 HP je podle me na sekacku s pojezdem malo. Jednu takovou taky mam a neni to nic moc.  Motoru BS bych se nebal mam ho na sve druhe sekacce a uz mi slouzi 6 let a bez problemu. Kosim 2300m2 několikrat ročně. Důlezite pravidelne menit a dolevat olej, vycistit vzduchovy filtr a myslim ze bude slouzit. Zameril bych se take jestli jsou kolecka na kulickovych loziskach a na bitelne sasi kazdopadne kovove protoze to dostava nekdy poradne zabrat . Osobne bych se pojezdu na predek  vyhnul pokud teda  nemate pozemek rovny bez vymolů a stromů ale osobni zkusenost s predkem nemam.  Ze své zkušenosti vetsinou jak kosim a predni kola mi nekde uviznou tak sekačku naklanim na sebe abych vyjel. Podivejte se i pojinych strojich a porovnejte. Jeste chci rict ze ja osobne bych uprednostnil v sekacce motor BS pred Tecumseh podle zkusenosti se mi osvetcil lepsi spolehlivosti. Tak at dobre vyberete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572), 25.4.2007 11:59
Motory BS (bez tlakového mazání) jsou velmi spolehlivé, ale pouze v rovinatém terénu. Pokud máte zahradu ve sklonu, zadřete je - v tomto případě je lepší Honda. Tomáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 25.4.2007 12:11

Proč by se měl B&S zadřít a Honda ne? Když oba mažou rozstřikem? Mě by to celkem zajímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.4.2007 12:55
Pán s Hondou má pravdu, do nerovného terénu se doporučuje, pro pružnější charakteristiku výkonu a snese i větší náklon. Neznamená to samozřejmě, že B-S zadřete na prvním krtinci. Snese toho taky hodně. Navíc je možná praktičtější - vzduchový filtr stačí vymýt hubku, honďácký papírový musíte vyměnit.
Motor Tecumseh se už snad ani neprodává, byl to trochu shit.
Sekačku s pojezdem s motorem síly 3,5 HP jsem dosud neviděl, snad se ani nevyrábějí..
Jinak, sekačka AL-KO 520 Silver je vybavena motorem o síle 6 HP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572), 25.4.2007 13:00
Honda má beztlakové mazání vyřešeno lépe. Když tchán před 3 lety sháněl rotační sekačku do svahu a porovnával parametry,  nejvyšší sklon nabídla právě  Honda. (Já sám používám Huski s motorem Quyntum od BS). Tomáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.201 (?), 25.4.2007 13:46
Z mých zkušeností nabízí Honda více, ale je to vyváženo cenou a taky je choulostivější na údržbu. Už jsem několikrát měnil olej na sekačkách s B+S, tedy měnil, skoro tam žádný nebyl a majitel sekl jako o život s trochou kolomazi. To by Hondu oddělal. Ale kdo si pohlídá množství oleje a výměny, tak Honda nemá chybu. Na malotraktoru Vari mi Honda při větším náklonu taky trochu zakouří, nebo při sjezdu z většího kopce, ale to už jsem za povoleným limitem svahové dostupnosti. Sekačkou B+S - výkon kolem 1,7kW boční výhoz bez pojezdu jsem sekl meze o bočním náklonu asi 30° - už sjížděla do strany a po asi 8 letech motor ani jednou nezakouřil při výkonu(pouze po delším stání po zimě) - nemám motorovou kosu, protože bych ji nevyužil- a sekačku jsem potom prodal - majitel s ní dosud dělá velkou zahradu -dle daného výkonu bez problémů. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.195 (?), 25.4.2007 17:08
Cenou? To snad ne.Zkuste se opravdu informovat u autorizovaných prodejců Hondy a uvidíte,že po chvíli půjde i ta cena na přijatelnou ůroveň,stačí když budete mít v kapse peníze.Jo líná huba -hotové neštěstí-to říkávala moje babička a platí to stále.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 25.4.2007 18:44
Mám B&S už 10 let, část zahrady ve svahu kde se se sekačkou udržím jen tak tak a jede jak za mlada. Sekám po vrstevnici a zatím žádný problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika