Jak seřídit spojku křovinořezu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 243.172 (?) 
6.6.2017 6:25, zobrazeno: 16858x

Mám křovinořez Einhell GH-BC 334 čtyřtakt (kopie Subaru Robin EH035) a rád bych u něj upravil spojku tak, aby spínala při nižších otáčkách.

Včera jsem dosekával kolem plotu a roztočit strunu na nízké otáčky moc nejde, protože spojka spíná zbytečně vysoko.

Řešením by byla slabší pružina, což bude asi nereálné a tak mě napadlo zatížit pakny. Ale jak?

Má někdo nějaký nápad?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 51.51 (?), 6.6.2017 7:35

Mám ten sám motor na jiném křováku a mě spíná akorát. Estli sis nevyhřál pakny prokluzováním. Sekat se musí bez brnkání po plynu. Nejlepši druhou spojku a s touto můžeš kouzlit. Pakny bych nezatěžoval vyváženi a co když to uleti v otáčkách...???...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.38 (?), 6.6.2017 9:05

Křovák je nový a používat ho umím, díky za upozornění.

Je mi jasné, že vyvážení je důležité. Teď jde o to, jak zvednou hmotnost paken tak, aby to drželo a neuletělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 10:26

Njn. Dvoučelisťová spojka má určitou hysterezi mezi spínacími a vypínacími otáčkami spojky. Tato hystereze je při zátěži větší a bez zátěže menší.

Zvažte, jestli opravdu potřebujete upravit spínací otáčky. Mohlo by se vám stát, že při zátěži spojka nerozepne a motor bude udušen chcípat. Zkuste, jestli se na nižší otáčky nedostanete jen s cvikem snížit otáčky pod zátěží a udržet je.

Další možností je, že spojka v rámci zlevnění výroby je stejná pro 4T a 2T. To by při různých převodových poměrech v úhlové hlavě opravdu stálo o zamyšlení, jestli nekoupit originál spojku od 4T Subaru-Robin...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.38 (?), 6.6.2017 12:50

Abych řekl pravdu, tak zase tak "odvařený" z tohoto stroje nejsem, abych do něj vrážel peníze, takže mě spíš zajímá samo-domo úprava.

Nejprve asi vyzkouším něco na způsob vyvažovacích olůvek na disky aut. Tedy nějakou sponku na čelisti, abych jen vyzkoušel funkčnost tohoto řešení a zjistil možný problém s hysterezí spínání. Pokud se to osvědčí, tak mě napadá buď provrtat čelisti a do dírky našroubovat malý šroubek s matičkou jako závaží anebo sponku (ála olůvko) přilepit k čelisti dvousložkovým lepidlem.

Pouze se obávám o spolehlivost těchto řešení z důvodu vibrací.

Máte někdo nápad, co bude na čelistích nejlépe držet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 16:27

Stále nechápu ale, proč potřebujete u překážky sekat na nízké otáčky. Já osobně u překážky sekám trojzubcem na otáčky maximální (nebo téměř maximální), protože gyrostatickým efektem je hlava křovinořezu stabilnější a bez vubrací = přesnost vyžínání na cca 5 mm.

Je však možné, že se strunou a nízkými otáčkami...

SfK.

PS: kovy podle měrné hmotnosti - Platina > Zlato > olovo > litina. Ale jak to počítám, tak mi vychází, že nejlevnější bude to dožnout u toho plotu srpem za 120,-Kč (4eura).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.40 (?), 6.6.2017 16:42

proc by melo byt nerealne dat slabsi pruzinku mozna se i delaji ale kdybych to resil ja tak stavajici pruzinku lehce obrousim na brusce po obvodu a v cele delce a tim se zeslabi a bude drive reagovat samozremne nevyhrat a pro jistotu si zjistit zda se da samotna pruzinka koupit jako nahradni dil kdyby to nevyslo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 16:52

... asi hodně rozumíte pružinkám laugh

blush vyrobit vrub na kaleném povrchu solenoidní pružiny zanamená její zničení. Brousit můžete leda tak listová pera a to jen z boku pro zmenšení jejich šířky (délka a tloušťka musí zůstat neporušené). Právě nějaký ten vroubek z výroby je nejčastější reklamovanou závadou, kdy pružinka praskne po pár hodinách používání stroje (a spojka tak přestane vypínat).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.40 (?), 6.6.2017 17:11

Pruzinky si dokazu natocit i sam a zeslabeni pruziny jejím obrousenim jsem uz několikrát udelal a bez problemu ale to vy asi neznate vy jen umite placat nesmysly o platine zlatu a olovu a porait neumite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 17:28

Máte pravdu, pružinkám houby rozumím, protože tetička pracovala v pérovně Hostivař a když jsem něco potřeboval, tak jsem se obrátil vždy na ni.

A pro jaké aplikace jste pružinky zeslaboval?

Jakou používáte kalicí lázeň pro fixování tvarové paměti kalených pružin?

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika