Hecht 7100



host - 11.110 (?)
10.12.2016 16:08

Vari v současnosti nabízí sazeč brambor již v druhé generaci. V druhé polovině devadesátých let byl v prodeji tažený sazeč s násypkou na 50kg. Byl dražší než dnes současný sazeč, přitom stále vyprodaný.  Souběžně s ním se vyráběl i sazeč cibulovin. Ale zajímal by mě onen "máslostroj" protože je rozdíl takto koupit mechanické příslušenství či adaptér nebo celou pohonnou jednotku - jednoosý malotraktor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 11.110 (?), 9.12.2016 20:30
Prosím vás omlouvám se za chybu. Patří tam fermer ne farmer, blbě jsem to napsal, ale funguje to i tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.254 (?), 9.12.2016 22:43

Tak jsem pohledal sám. Mezi stovkami videí, je jen jediné s Vari. Je to Vari IV s Jikovem a je to k vidění zde. Osobně bych na ten lán, který je tam k vidění, vystačil s technikou pouze za 220Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.114 (?), 9.12.2016 22:16
Vy zřejmě nemáte tušení o co jde. Nikdo nikoho nenutí vybírat si malou zemědělskou techniku podle videa. O kousek výše vám dává 178.213, k nahlédnutí video, kde je zájemce informován o tom, jak velkou, nebo silnou techniku, je možné efektivně použít na danou obdělávanou plochu. Dá rozum, že když budu mít pár záhonků o ploše cca 150m², tak si nebudu pořizovat Agriu, nebo Köppla, v hodnotě 250až500 000Kč. ale opravdu bude stačit nějaká, jak vy říkáte levná čína a mountfield s řemenovými převody. Ale když budu mít na obdělání 35 až 40arů, tak nebudu kupovat tu levnou čínu a mountfielda s řemeny, ale budu stoprocentně šilhat po Agrii, Köpplovi, BCS, nebo Belarusovi, protože ta plechová technika by se rozpadla dřív, než bych to stačil jednou obdělat. Nestačí se jen dívat. Když to shrnu, tak na malou plošku levná plechařina a na větší, či velkou plochu bytelnou techniku za statisíce. Nadávat a posmívat se, umí skoro každý, ale neuvědomuje si na jak velice se mýlí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 9.12.2016 22:51

Asi si vážně nerozumíme. Já neprosazuju ani čínu ani mountfield. Jen jsem chtěl, kdo má zájem, aby se podíval na videa, nic víc. No a taky spíše souhlasím s tím, že je sice hezké se probírat ruzným sortimentem strojů, ale kdo ho doopravdy bude mít doma, bude chtít bezproblémový provoz a tedy dostupnost servisu nebo alespoň ND. Ono inzerátů s novejma stojema je aji dost, já si taky vyzkoušel jednoho prodejce stroje FORTE jak zareaguje na poptávku ND. Dodnes se neozval.

Mě třeba u Vari chybí už jen dvě věci. Nesený rotavátor a něco jiného než rádlo na vyorávání brambor. Pak by to pro mne byl po stránce příslušenství "dokonalý" stroj. Také si myslím, že zrovna odkazované doporučení strojů dle výměry je třeba od nich brát s rezervou. Nadruhou stranu uznám, že je třeba dle zorlohy vybírat i stroj. Jak výkonově, tak ale i po stránce technického řešení a v neposlední řadě i výrobního zpracování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.25 (?), 9.12.2016 23:45
Tak, nesený rotavátor Vari, nikdy mít nebude. Měl bych vlastní vizi, ale při cenách služeb, cenách náhradních dílů a věku, který mám, tak než si obléknu dřevěné sako, to již s tím co mám doklepu. Začal jsem tím, že jsem si napřed koupil Vari IV a postupně si vypůjčil pluh a vyorávací radlice v obou provedeních. Pluh APH-352, sice vypadá pěkně, ale horší je to s odváděnou prací, navíc jsem si všimnul, že majitel nastavovací těleso nejméně 2× zlomil. Proto byl pořízen pluh NM1-017, včetně nastavovacího tělesa. Tento pluh mnohem lépe zaklápí, ale osyp převracené skývy do brázdy je také dost velký, na svědomí to má velikost a tvar odhrnovačky. Nevím, proč na tak důležité části pluhu výrobci šetří. Po vyzkoušení vyorávacích radlic, mne nadšení přešlo a proto jsem si opatřil vyorávací radlici NM1-022, odvedená práce se ani nedá srovnávat, jsem s ní spokojený. Myslím si, že slupice by ale ve všech případech, měla být až za pruty. Po profesní stránce ta sk vyorávací radlice je mnohem výš. Ještě k volbě stroje. Velmi velkou roli hraje způsob použití. Koníček, či spíše zábava, samozásobení, nebo podnikání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.136 (?), 10.12.2016 11:38

Mate pravdu, tiez mi chybalo niekolko zariadeni ku traktorceku Vari: 

1. Sadzac zemiakov(=brambor) - zreparoval som preto staručký babosed v dobe, kedy Vari sazec brambor este nemalo v ponuke (v súčasnosti ho už Vari ponúka, ale nemenil by som, lebo babosed sadi spolahlivo a bez problemov zemiaky velke, male, roznorodych tvarov, dokonca v čase nudze aj s 15cm klíčkami bez poškodenia...)

2. Sadzac cibulovin (cesnaku, cibule sadzacky,...) -  nejaky Vari pred rokmi malo v ponuke, ale dobe meštiakov a ich okrasnych zahrad asi nie je zakaznicky zujem či-čo...  Tak som s malou dušičkou kupil od priekupnika nejaky rusky "maslostroj",  ale ten funguje prekvapivo dobre. Samozrejme musel som vyrobit na túto rusku mašinu kompletny predny uchyt ku Vari, lebo povodne to bolo prislusenstvo ku nejakemu ruskemu motobloku.  Opakujem funguje velmi dobre, sadi cesnak aj ozimny aj jarny aj cibulku sadzacku a uroda je dobra. Moc dobra, aj ked cesnaky nie su bruškami v jednom smere, ako pri rucnom sadeni. Konstrukcia je typicky ruska, opravitelna kladivom, majzlom a zvarackou, aj ked to este nebolo treba opravovat.

3. Sadzac sadenic, priesad  -  tu je kazda rada drahá akým strojcekom pripojitelnym za Vari sadit male prostokorenne rastlinky kalerabu(=kedluben), kapusty(=zelí), papriky a podobne. Riesenim je babosed na sposob sadzaca zemiakov (bod č.1)

4. Neseny rotavator - tu by som Vari netrapil, Agzatovy neseny rotavator funguje nad ocakavanie dobre, staci sa s nim naucit robit a neznasilnovat agzatovy neseny rotavator ako to robia mantaci na niektorych videach na YT.  Okrem pripravy pody pod zemiaky urobi vsetko a nezriedka lepsie. Inak Vari je stale špička v oblasti malej zahradkarskej techniky, škoda že na Slovensku ho dost vytlacaju noname nekvalitne braky, co firme Vari paradoxne kazi meno:  neznaly uzivatel si kupi noname sr*čku, mysli si ze kupil Vari, ten noname nekvalitny vyrobok sa pokazi a uzivatel pri pive nadava na Vari...  Dnesny svet je dost prdlý... Napr.: pouzival som v minulosti viacero nožov v rotavatoroch, vsetky boli viac-menej naprd. Včitane agzatovskych. Ale rotavatorove noze Vari su o niekolko tried lepsie. Bezkonkurencne aj v agzatovskych rotavatoroch, kde -div se světe- pasuju ako uliate...  😜 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 10.12.2016 16:08

Vari v současnosti nabízí sazeč brambor již v druhé generaci. V druhé polovině devadesátých let byl v prodeji tažený sazeč s násypkou na 50kg. Byl dražší než dnes současný sazeč, přitom stále vyprodaný.  Souběžně s ním se vyráběl i sazeč cibulovin. Ale zajímal by mě onen "máslostroj" protože je rozdíl takto koupit mechanické příslušenství či adaptér nebo celou pohonnou jednotku - jednoosý malotraktor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 11.12.2016 17:32

On třeba Agzat není špatný - jako tahač. Ale bohužel, jeho cena je prostě vysoká a navíc nejde z toho udělal klasický rotavátor. Má to širokou převodovku, takže by se s tím nedalo dělat. Diferák je taky dobrá věc, jen si tak říkám, jestli to už není moc přetechnizovaný a jestli nestačí volnoběhy v kolech. Protože to co tam není se jednoduše nepodělá. A říkám si tak, že když budu chtít klasickej rotavátor, tak bych stejně musel mít verzi s 80 mm spojkou a koupit ještě převodovku vari. Na sečení je ta vysoká převodovka k ničemu, na svazích bych se s tím bál dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.29 (?), 11.12.2016 20:00
Volnoběžky v kolech jsou na dvě věci. Když jedete s vozíkem, zvláště na malých kolech, do kopečka a máte zahnout, tak se může stát, to co už tady někdo nakousl, to je vykloubené ruce a třeba vyražené zuby. Musíte mít všechna závaží, případně přidat na přední nosič dalších 10kg, aby to nehrabalo a když chcete zatočit, tak do řídítek musíte vložit tak velkou sílu, abyste překonal sílu v tahu, protože vnitřní kolo se otáčí stále stejně, jede se na uzávěrky dopředu, tak musíte rukama vložit takovou sílu do řídítek, aby se mohlo vnější kolo otáčet rychleji a tím pádem odbočujete, když to nepřekonáte, jedete pořád rovně. Při orbě je dobré mít jedno kolo uzavřené a druhé s volnoběžkou dopředu, usnadní to otáčení. U Vari je k sečení třistšestnáctka, ale ve svahu to také neni žádný med, zvláště ta pevná náprava a bezdušové pneu k tomu. Když se máte mnohokrát, během seční otáčet o 180°, tak to také neni med.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 11.12.2016 20:26
S volnoběžkama zatáčím s vozíkem jednou rukou, tím nechci z volnoběžek dělat bůhví co, za ty roky poruchovost nula.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika