H 40 vyteká olej



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
14.2.2009 21:44

S tím samospádem je to pravda, záleží na konstrukci, odvzdušnění olejové nádržky, místu, kde je pila skladovaná(teploty). Známému jsem dříve tento problém vyřešil tak, že jsem mu na H 45 dal odvzdušňovák z D 100, jako náhradu původního odvzdušnění. Ten má pružinku a kuličku. Podtlak drží olej v nádržce dokud jej čerpadlo nepřekoná. Šnek na to nemá vliv, ale otočný pístek v tělese čerpadla může být méně těsný a olej pomalu vytéká. Ještě proveďte kontrolu těsnosti vedení oleje a zda neuniká olej kolem sací hadičky čerpadla. Tyto ventily zajišťují to, že olej nevytéká, pokud ano, je  netěsnost např. kolem hadičky oleje k čerpadlu, nebo uzávěru nádržky.

Bez názvu
Bez názvu
ventil - odvzdušnění olejové nádržky(tento je kovový), jsou i plastové D 100 - 400
ventil - odvzdušnění olejové nádržky(tento je kovový), jsou i plastové D 100 - 400
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
- (14) - 6.160 (?), 14.2.2009 21:09, zobrazeno: 5019x

Nazdar chlapi. Na h40 vyteká olej pri odstávke a mne sa zdá že za mesiac vytiekla tretina nádržky. Pila je síce stará 15r ale vyrezané má max. tak 50 nádržiek. Podľa svokra(píla je jeho) to robila od začiatku a v servise mu vtedy povedali že tam je samospád takže to bude tiecť furt. Mne sa to nevidí aj keď je jasné že tam je pevný prietok, ale nie výtok. Keď som mal česť pred pár rokmi sa s tým strojom zoznámiť tak prvé zistenie bolo že v olejovej nádžke je taký bordel že na lištu sa nedostala ani kvapka. Hneď som to vtedy vypláchol techničákom vylial nechal prebehnúť na benzín znova vylial dal M6 a bol kľud až na ten únik. Hodte radu v čom je pes zakopaný či v šneku, nejakom tesnení, alebo v tom sajrajte čo som našiel v nádžke či to niečo nevydrelo, lebo už ma nebaví to vylievanie oleja z nádržky do bandasky a späť.

PS: viem že z každej píly po robote niečo odkvapne, ale toto je už priveľa.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.2.2009 21:44

S tím samospádem je to pravda, záleží na konstrukci, odvzdušnění olejové nádržky, místu, kde je pila skladovaná(teploty). Známému jsem dříve tento problém vyřešil tak, že jsem mu na H 45 dal odvzdušňovák z D 100, jako náhradu původního odvzdušnění. Ten má pružinku a kuličku. Podtlak drží olej v nádržce dokud jej čerpadlo nepřekoná. Šnek na to nemá vliv, ale otočný pístek v tělese čerpadla může být méně těsný a olej pomalu vytéká. Ještě proveďte kontrolu těsnosti vedení oleje a zda neuniká olej kolem sací hadičky čerpadla. Tyto ventily zajišťují to, že olej nevytéká, pokud ano, je  netěsnost např. kolem hadičky oleje k čerpadlu, nebo uzávěru nádržky.

Bez názvu
Bez názvu
ventil - odvzdušnění olejové nádržky(tento je kovový), jsou i plastové D 100 - 400
ventil - odvzdušnění olejové nádržky(tento je kovový), jsou i plastové D 100 - 400
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika