Etanol a JMP



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?) 
22.4.2010 7:00

Dnešní článek na seznamu to všechno pěkně staví na hlavu. Nakonec to dopadne jako s vajíčky, která byla 10 roků špatná, 10 roků téměř jedovatá a dnes není zdravější potraviny než vejce. Takže za pár dnů zjistíme, že nejekologičtější je obyčejný poctivý benzín a dobře seřízený motor. Ono se to v podstatě ví odjakživa, jenže je to jak s těmi vejci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 4.243 (?), 22.4.2010 7:45

Kdo to jen trošku sleduje ví, že už v začátcích přimíchávání lihu do benzínu znalci v ČR upozorňovali na to, že je to nesmysl a nemá to s ekologií nic společného. Jde jen a pouze a lihové lobbi. O naftě platí totéž. Fakt si na to nikdo nevzpomene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 22.4.2010 7:57

Já jsem si tedy myslel, že líh do benzínu a řepka do nafty se přidává především proto, že ropy na zemi jaksi nepřibývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 22.4.2010 9:04

Pro M.V.: Jenže zpracování plodin primárně pro pohonné hmoty spotřebuje mnohem více energie, zejména v podobě nafty, než když se tento humbuk nekoná.

Druhotným jevem bylo zvýšení počtu hladovějících ve světě na téměř dvojnásobek, protože pšenice a rýže zdražily na tolik, že si je nemohou dovolit ani lidé, kteří do nedávna s tou trochou peněz mohli.

Také si pamatuji, že na toto upozorňovali odborníci z mnoha sektorů.

Ale takových hloupostí je spousta, třeba "ekologická" auta na stlačený vzduch, "ekologické" elektromobily. Oboje prý nevylučuje žádné emise.

Pokud jde o větrné elektrárny, tak např. v ČR jsou pouze 2 místa (Jeseníky a, tuším, krušnohorsko), kde větrník dokáže vyrobit za svůj život více energie, než bylo spotřebováno na jeho výrobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 22.4.2010 9:23

Já se nehádám o ekologičnosti tohoto postupu. Ale když ropa dojde,   beztak bude must jezdit na něco jiného. Neumím posoudit, jestli při výrobě bionafty se víc nafty spotřebuje nebo vyrobí, ani se o to nepokouším. 
   Připadne mi jen, že v západní Evropě (Německo třeba), i v zámoří je na první pohled podstatně víc větrných elektráren než u nás. Že by tam míň foukalo,  byli všichni tak hloupí nebo měli ještě zkorumpovanější energetickou lobby, tomu se mi nechce veřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 22.4.2010 9:49

...byli všichni tak hloupí nebo měli ještě zkorumpovanější energetickou lobby, tomu se mi nechce veřit.

Není to tak dlouho, co tiskem prošly zprávy o fotovoltaické výrobě elekřiny "na španělský způsob" - majitelé těchto elektráren "přiživovali panely" za pomocí reflektorů, napojených na diselagregáty...

Biopaliva o obnovitelní zdroje (samozřejmě pod taktovkou Evropské komise) - to je dnes zcela zvrácená ideologie. A ty větrníky, to je hrůza, pokud jezdíte z Mikulova na Vídeň, víte o čem mluvím. Zezhora (letecky) to vypadá ještě hůř...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 22.4.2010 10:45

Jenže už taky několikrát málem odtřelili evropskou rozvodnou soustavu. Chronické potíže s nadvýrobou německých větrníků má ČEPS. Ono všechno je jinak, jak říkal ten rabín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 22.4.2010 11:06

Miloši, nechci, aby to vyznělo, že je všechno zmíněné špatně, ale konkrétně zrovna v Německu je opravdu více mnohem větších oblastí, kde vytrvale fouká vítr dostatečné rychlosti. Na meteorologických mapách (nechce se mi to teď hledat), kde je vidět počet dní v roce, kdy foukaly aspoň 4 m/s, je těchto míst s velkým počtem větrných dní v roce v Německu dost, a oni ty větrníky umisťují právě tam. Nyní se dávají i na otevřené moře, kde fouká hodně a pravidelně, což má smysl.

Metylestery řepkového oleje či biolíh ze zemědělského odpadu považuji za smysluplné. Ani mi nevadí auta na stlačený vzduch či elektromobily, větrníky či FV panely, ale pokud jsou využívány smyslupně. Když pod záštitou euroodborníků plká se o ekologii a návratnosti na místech, kde nesvítí, nefouká, a výnosy z plodin nepokryjí energetické náklady na jejich výrobu, tak to budí cynický úsměv v líci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 22.4.2010 11:39

Nerozumím ani biopalivům, ani dotační politice. Možná je to všechno slepá ulička, biolíh, větrníky i ta fotovoltaika. 
   Je ale pravda, že důvěru nevzbuzovaly první ruční střelné zbraně (přesností ani dostřelem se nevyrovnaly lukům), ani první automobily (kam se hrabaly na koňská spřežení. 
   Ale jak říkám, posuzovat si to netroufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 22.4.2010 10:41

Jenže to právě nikdo pořádně neví. Celý můj život slyším, že ropy zbývá na 30 roků a smyčec. A to se stále zvyšuje těžba. Co když přibývá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika