Etanol a JMP



host - 9.33 (?)
22.4.2010 2:20
Pánové, nechtěl jsem se tady prezentovat jako škrtipinda, jen jsem se ptal na zkušenosti. Nalil jsem to poprvé s vědomím, že už stejně benzín dle EU ten ethan. obsahuje. Kvůli pár korunaám si nezkazím pily, Dík za info a nejlépe souhlasím se Standou, ale nesmí tam být ani troška benínu. Všem pěkný den - Lada
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 9.33 (?), 16.4.2010 2:16, zobrazeno: 25353x
Všem pěkný den, Pánové,.připojte své zkušenosti s používáním ethanolu u mot, pil, Cena benzínu neustále stoupá, etanol /počeštuji/ je asi o 10Kč levnější. Pro pár polínek bych to neřešil, ale po kalamitě z lonska toho v rodině vyřežeme dost. Už jsem zkusil nalít do 2 l. ben. půl l. etan.. - bez problému. Na auto forech se oporučuje poměr 3-4 ku 1 v zimě a 2-1 ku1 v létě /poměr b. ku e. / Už jste to někdo zkusil? Výměna informací je důlžitá- pěkné řezání přeje - Lada
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.31 (?), 16.4.2010 4:22

Ještě jsem neslyšel že by nějaký výrobce dělal pily na etanol. Zatím mají v návodech směs benzínu s olejem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.115 (?), 16.4.2010 8:52

Je otázkou co vám to přinese (např. v Brazílii je to zcela běžné), ale je minimálně nutné zcela jiné nastavení karburátoru a možná i jiný karburátor, stroj má nižší výkon  (díky menší výhřevnosti ethanolu - proto na kompenzaci to jiné nastavení) a vyšší spotřebu, jsou větší nároky na skladování a kvalitu (palivo je silně hygroskopické a dál je otázka čím to čeští koumáci ještě "říznou"), u nového stroje dále přichází v úvahu ztráta záruky (provozování stroje s rozporem návodu k obsluze), ale kdo chce kam...    HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.77 (?), 16.4.2010 10:26

Je tady možnost že by tohle palivo s menší výhřevností bylo vhodnější do levnějších plastových pil, kde hrozí pokroucení plastů přehřátím a tím přisávání falešneho vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.115 (?), 16.4.2010 13:50

a trocha matematiky: předpokládejme že litr E85 stojí 23kč a litr benzinu 33kč, výsledná cena směsi 1 : 2 (1dílE85, 2 díly natural) je 29,60. Pokud stoupne spotřeba cca jen o 20% (jen příklad, nechytejte mě za slovo, u aut je rozdíl zhruba 45% na čisté E85 http://biom.cz/cz/obrazek/vysledne-merne-produkce-jednotlivych-slozek-emisi ) pak se náklady zvýší na 35,50 (29,60 + 20%) - modelově na proti pořezání množství dřeva na 1L naturalu. A to jen za předpokladu že zvýšením množství spalovaného paliva vykompenzujete výkonovou ztrátu. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.219 (?), 18.4.2010 1:08

Hezky popsáno HH. Připojím ještě vlastní zkušenost - zvýšené úsady v karburátoru při jen příležitostném používání, tvrdnutí benzinových hadiček a membrán karburátoru včetně těch ve zpětných ventilcích (netěsní a ultrazvuk je již nerozchodí takže většinou už raději nový karb), tvrdnutí gufer a v neposlední řadě horší mísitelnost směsi s olejem. Holt výrobci karburátorů testovali používané materiály s ropnými látkami a nepočítali s přemýšlivým českým človíčkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.44 (?), 18.4.2010 6:54
Etanol už je nedílnou součástí těch dnešních "ekologických" paliv přidává se asi do 10% takže na něho stejně už řežem, výhoda by měly být nižší emise, ale myslím si že to v tomto množství nepoznáme.Jinak je už ale prokázáno že výroba těchto biopaliv zatěžuje daleko více životní prostředí než běžného benzínu, a to proto že do celého procesu pěstování řepky na olej, nebo kukuřice na líh atd musíte zahrnout i náklady a ekologické zatížení při výrobě umělých hnojiv, dále kolik nafty projedou zemědělci, bez všech těchto vstupů vám tohle biopalivo nevyroste.Takže tohle zelené palivo je vlastně strašně neekologické.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 18.4.2010 7:24

Zdravím, já ho používám léta, sice v malém množství a odděleně hlavně když je v lese zima, ale pila z něj nemá ani kapku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 18.4.2010 7:36
V rozumném dávkování vás tohle palivo určitě nastartuje, protože líh má více oktanů, to je vyzkoušeno.Při častém předávkování hrozí jako u pily tvrdnutí palivového systému :-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 22.4.2010 2:20
Pánové, nechtěl jsem se tady prezentovat jako škrtipinda, jen jsem se ptal na zkušenosti. Nalil jsem to poprvé s vědomím, že už stejně benzín dle EU ten ethan. obsahuje. Kvůli pár korunaám si nezkazím pily, Dík za info a nejlépe souhlasím se Standou, ale nesmí tam být ani troška benínu. Všem pěkný den - Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika