Ekodotace na motor Vari XP-200



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?)
19.3.2015 12:23

"uzavřeno a sečteno" - zamluvil jsem si na sobotu k nákupu v podnikové prodejně jeden z posledních tří kusů, kterých se Eko_Dotace týká.

Docela lituji vlasníky Vari_Quatro, že nemohou změnit motor tak levně, páč by někde museli koupit kleče, které ta čtyřkolka s volantem nemá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 105.167 (?), 31.3.2015 21:17
PP, SfK a někteří další v tom vidí dohadování. Zřejmě byste se spokojili s " pokusem" XP 200 a GCV, že při jízdě do kopce vytáhly vozík do stejného kopce, než proklouzla spojka. Zavěr pokusu je zavádějící. O nic jiného mě nejde. Pro mě bude závěr pokusu po 10 a více letech, zda XP 200 ještě pojedou a vůbec budou v prodeji, jako více než 20 let malé 4T Honda. Reklamu Vari rád udělám a doufám, že XP 200 nezklame, na trhu je Vari v kvalitě stálice a vlastním dlouhodobým používáním jsem si to jen ověřil. Pro mě bylo zásadní, že byla možnost koupit kvalitní 4T hned od nového malotraktoru, dlouhý provoz je u 4T nejvýhodnější uživatelsky a provozními náklady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 31.3.2015 21:21

Pro vás je teda jiný setrvačník jeden z detailů? Ale nic, to jen tak naokraj. Co se týče hádek, nemyslím si, že se hádáme, to vypadá jinak, ne? Kdyby J.S. popsal svoji dvacetiletou zkušenost s motoy Honda a třeba i dodal, že do budoucna pro něho není jiná volba, udělal by Hondě daleko větší reklamu než tím jak začal a pokračoval.  Může se totiž úplně klidně stát, že časem a pod tíhou zkušeností z provozu jiných lidí zjistí, že jiný motor není zase tak špatný a rozežraný, jak si dnes myslí. A nebo bude mít pravdu v tom, že je to šrot z číny, ale na to si musíme počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.106 (?), 27.3.2015 9:30
Pro 11.. Dík za vystižnou podporu ve světě teoretiků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.3.2015 12:23

"uzavřeno a sečteno" - zamluvil jsem si na sobotu k nákupu v podnikové prodejně jeden z posledních tří kusů, kterých se Eko_Dotace týká.

Docela lituji vlasníky Vari_Quatro, že nemohou změnit motor tak levně, páč by někde museli koupit kleče, které ta čtyřkolka s volantem nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 21.3.2015 21:53

Tak mám tu ekodotaci doma.

První dojem - velmi tichý stroj. Dvě hodinky jsem s tím připravoval záhonky pro gladioly, rajčata a brambory ... Přijdu na svačinku a manželka se ptá, kdy že půjdu dělat s terou? Tak nějak předpokládala, že když nic neslyšela, tak jsem asi dělal něco jiného.

No, kroutící moment platí pro zahřátý stroj. Studený motor XP do zátěže nejde a chcípne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.107 (?), 22.3.2015 20:44

Taky mám XPčko. Dokonce jsem dělal "testy". Jedna převodovka, vozík se zátěží a jeden asfaltový kopec s možností rozjezdu. K tomu dva motory. První Honda GCV 160 a druhý PJXP 200. rozjezd proti kopci na "P" pojezd do zastavení a prokluzu spojky. Rozdíl? Jednou vyjela Honda o deset cm dál jindy XPčko. Prostě úplně stejný a jestli za tu cenu má XPčko velice podobný výkony, pak už nevidím sebemenší důvod k nákupu GCV 160. Je to jen vyhazování peněz navíc. Motor 190 jsem neměl možnost porovnat, ale rád bych to udělal. Mohlo by to býti zajímavé zjištění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.9 (?), 22.3.2015 22:14
Pro mne je příjemné zjištění, že Hondu kopírují, aby po 20 letech od GXV na Vari dosáhli s větším obsahem kopie s větší spotřebou podobných výkonů, jako s hobby zaměřenou GCV 160. Další příjemné zjištění je postupné probouzení skalních 2T majitelů, kteří si Hondu nekoupili z důvodu ceny a z obav ze závad a složitosti motoru. Po téměř 20 letech mi Honda ukázala proč je tak vyjímečná a i proto je i cenou na jinými motory. Snad toto bude schopen napsat po 20 letech nějaký majitel XP 200, kterému bude motor také sloužit v intenzívní zátěži bez jediné závady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.91 (?), 23.3.2015 7:09

Teď tomu přestávám rozumět.Já si koupím Vari soupravu za 50 tisíc a budu testovat jestli se mi naložená rozjede do kopce na Péčko?Neničí se spojka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.167 (?), 23.3.2015 7:18
Ničí, když se nedostane do plynulého záběru a déle prokluzuje. Když si spojku ničí jiní, tak nemusíte Vy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 23.3.2015 19:16

Co je to za řeči? Rozjel jsem se před tím kopcem a jel do zastavení - prokluzu spojky. Tento prokluz se za sezonu podaří snad každému, tak to nepovažuji za týrání stroje a spojky.

No a XP vs. Honda.  Někdo si koupí dva motory XP v růběhu životnosti Hondy, která je i tak pofiderní a kdo ví, jestli ne tři. Ajo, Vy ještě neznáte cenu motoru XP jako ND. Je to otázka kdo co upřednostní.  No a i proto, že nikdo nezná životnost XPčka tak bych vůbec nehodnotil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika