Drtič větví Vares Shark



host - 252.12 (?)
29.3.2015 20:08

Chci se vrátit k odkazu, který je pár příspěvků výše a požádat oponenty camfourku s vidlicí, malé výšky, malých koleček a dalších nedostatků, které mohou ohrožovat bezpečnost obsluhy, aby se na odkaz podívali a nejen na něj. V pravém sloupci je toho dost. Zastánce bolševického stylu dodělej doma sám, bych chtěl požádat o to, aby si videa bez zaslepujících emocí prohlédli a své poznatky zde prezentovali. Jde zejména o pány SvK, Aleš, Ferda Mravenec, no a možná celá řada dalších. Mohli by tu napsat, zda jsou ty drtiče vybaveny součásmi, které tak vehementně obhajovali u Žraloka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17   
                     
host - 6.7 (?), 28.1.2015 12:17

Tento myslite? Tak to je ina liga...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 28.1.2015 12:52

Tento myslite? Tak to je ina liga...no, kdo chce ten si nějakou práci vždycky najde. Já bych to nechal na kupě a počkal bych až se to zkompostuje samo, bez práce a zadarmo. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 28.1.2015 13:05

právě, to reklamní video je o ničem, ani nepředvedl, že se tam dají házet "pařezy od slunečnice a kořeny rajčat"

Kouzlo efektivního využití je v tom, že se do toho dá cpát 3-6 měsíců starý kompost a ten po týdením vydýchnutí je pak hotový jako forma s vysokým obsahem spalitelných látek - falešná listovka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 28.1.2015 13:26

dá cpát 3-6 měsíců starý kompost a ten po týdením vydýchnutí je pak hotový...no, jo, ale když já na "kompost" sice semtam přihazuju, ale ještě jsem z tama nikdy neodebral ani lopatu kompostu (nebo si aspoň nevzpomínám), takže to nějak nedokážu ocenit. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 28.1.2015 12:13

ludia neblaznite nekupujte dva drvice. Su sluzby, kde drvice poziciavaju. Chodte tymto sposobom. Ked si vyskusate dva tri typy a pozriete akej su konstrukcie, uz budete mat aj v obchode pri kupe predstavu ako to moze pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.133 (?), 20.2.2015 11:36
Drtič Vares Shark 2,6 po nadrcení cca šesti koleček drtě dodýchal. Výroba jenoho kolečka štěpky tím pádem přišla na cca jednoho Palackého. Viat Shark, Vivat kvalita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.12 (?), 29.3.2015 20:08

Chci se vrátit k odkazu, který je pár příspěvků výše a požádat oponenty camfourku s vidlicí, malé výšky, malých koleček a dalších nedostatků, které mohou ohrožovat bezpečnost obsluhy, aby se na odkaz podívali a nejen na něj. V pravém sloupci je toho dost. Zastánce bolševického stylu dodělej doma sám, bych chtěl požádat o to, aby si videa bez zaslepujících emocí prohlédli a své poznatky zde prezentovali. Jde zejména o pány SvK, Aleš, Ferda Mravenec, no a možná celá řada dalších. Mohli by tu napsat, zda jsou ty drtiče vybaveny součásmi, které tak vehementně obhajovali u Žraloka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.194 (?), 28.11.2015 11:19

Já teda bohužel nemám sílu číst ty nesmyslné dohady, ale koukal jsem se na odkaz s drtičem Cramer Gartenhäcksler Kompostmeister 2400 / 3500 a mohu konstatovat, že je to radost pohledět. Musím však suše konstatovat, že za 30 tisíc bych si to opravdu nekoupil.

Mám Varese. Má svá specifika, nedostatky, nedodělky, chte-li to slyšet, ne že ne. Ovšem krom chybějící sběrné dádoby žádný v diskusi zmiňovaný. (Já narazil na jeden, a tím je malý vstupní otvor, který je však malý z důvodu bezpečnosti. To mají všechny drtiče. Nesmí jít do drtiče strčit lidská ruka). Já jsem toto omezení (po vypršení záruky) odřízl, ruce do drtiče nestrkám (není důvod) a drtím o poznání snadněji, i mnohem více rozvětvené větve).

Dále je faktem, že Vares nenabízí ani za příplatek žádnou sběrnou nádobu. Osobně využívám plastové vědro nebo přepravku. Nebo nic (pak ovšem musím zase něco nakládat-práce navíc). Satčí to bohatě, ale je to improvizace, která by nemusela být, kdyby výrobce nabízel své řešení, které je na snadě.

S přihlédnutím k ceně a výslednému výkonu se mi pro běžného drobného zahrádkáře (kterým já jsem), který potřebuje drtič pro občasné drcení větví stromů do 4cm a stvolů z rajčat, paprik a pod., jeví jako mnohem vhodnější a praktičtější...

Německý drtič z videa na silné větve má malý boční otvor, což vyžaduje velmi pracnou přípravu větví tak, aby šly do otvoru zasunout. (Prakticky to obnáší z kažé jednotlivé větve odstřihnout silné boční). A za druhé, tak vysoko umístěný vstup do drtiče je opravdu velice nepraktický, zbytečně přehnaný i pro vysoké postavy. Vždyť veškerý materiál je třeba zvedat takřka do úrovně hlavy! Zkuste takto 2 hodiny drtit větve, vaše ramena vám poděkují, budou krásně posílená. Toto si vždy uvědomuji u Varese, jak je pohodlné, když nemusím nikam nic zvedat. Nehledě na to, že i za mírného větru bude nevyhnutelně prašnější materilál lítat přímo do obličeje. Zejména suché listí je docela nepříjemné za krkem.

Řešit kabel je absurdní, k tomu se snad vyjadřovat netřeba. Snad jedině, ke každému el. stroji v provozu nějaký kabel vede. Zde nevidím rozdílu, zakopnout o kabel ležící na zemi lze, jak o německý, tak i český, zcela stejně.

Kolečka? Vares je má malá spíše nouzová. Pokud má někdo potřebu s ním jezdit, třeba starší slabší lidé i na malé vzdálenosti, není to problém. Na větší vzdálenosti cca nad 50m, mohou jim asi malá kolečka již vadit. Já Varese přenáším v ruce. Nikdy nepotřebuji drtit dál než cca 10 - 15m od domu. Na větší vzdálenosti bych volil kolečko. Já například kolečka vidím jako něco navíc, co nepotřebuji. Můj otec si vyrobil drtič svépomocí, má cca 40 kg (Varesovi se směje a plasťáky z obchoďáku raději nekomentuje už vůbec), přitom je ještě podstatně menší a nižší, než Vares, kolečka nemá žádná. Přepravuje se, když jede k sousedům pomoci něco drtit, v klasickém kolečku, které je k drcení vždy tak jako tak třeba. Nemusí tedy táhnout nejprve drtič na kolečkách a pak se vracet pro kolečko.

Tolik moje postřehy, zatím spokojeného uživatele Varese.

Osobně bych ještě více zvětšil vstupní otvor a ještě více bych otvor udělal v trychtýřovitém tvaru, pro ještě snadnější vstup větví. Nic jiného mě za asi 3 roky poměrně intenzívního využívání drtiče nenapadlo.

Nad sběrnou nádobou uvažuji, ale vždycky tam kopnu přepravku nebo kbelík, co je po ruce. Tohle bych určitě však k Varesovi od výrobce dokoupil, kdyby to ovšem šlo.

Vítám jeho perfektní skladnost, protože dnes musíte mít před zloději vše pod zámkem, proto to tahám do baráku. V kůlně bych ho nechat nemohl, bohužel..

Myslím si, že každý průměrně zkušený a inteligentní zakhrádkář ví přesně, co potřebuje a také dokáže posoudit, jak již jsem zmínil, s ohledem na sortiment drcených materiálů, velikosti zahrady a účelu využití výsledného produktu.

Závěrem, osobní zkušenost je vždycky ta nejlepší. Rozhodně nezavrhuji jakékoliv jiné drtiče. Naopak, mohu připustit, že jsou třeba i lepší, hezčí, výkonnější. Osobně mě však žádné video (u drtičů v cenové relaci 5000,-Kč), nepřesvědčilo natolik, abych se pro koupi jiného výrobku rozhodl, ba naopak, za 5000 jsem lepší drtič, pro potřebu neviděl.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 28.11.2015 15:35

pisatel píše://Myslím si, že každý průměrně zkušený a inteligentní zakhrádkář ví přesně, co potřebuje a také dokáže posoudit, jak již jsem zmínil, s ohledem na sortiment drcených materiálů, velikosti zahrady a účelu využití výsledného produktu//Ano s tím se dá souhlasit ,jinak je to reklama, nic jiného mě nenapadá.Jako nový stroj jsem ho vyhodil.Za to, že seká jemně, přeci u něj nebudu stát a pracně to do něj tlačit.Tomu válcovému, který drtí a vtahuje sám, se říká štěpkovač.Ten co uštipuje, usekává je drtič.Ať žije čeština.Já tomu pro jistotu raději říkám pomaluběžný a nebo rychloběžný.Z toho pomaluběžného co mám já jsou 2 bedny-1 kolečko za chvíli.Ten rychloběžný jsem si vyzkoušel taky, takže já můžu porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.194 (?), 28.11.2015 12:04

Ještě na jeden docela důležitý rozdíl bych mohl v neprospěch drtiče Vares říci. A to je hlučnost. Je nepochybně výrazně hlučnější, než špěkovače. Nic, příjemného, ale zároveň nic nesneditelného. Ochrana sluchu je však vhodná už třeba při sekání běžnou motorovou sekačkou.

Nicméně, pokud bych se dnes rozhodoval pro koupi drtiče, jako před lety, vzhledem ke svým praktickým zkušenostem bych pro Varese již tilok neváhal hlasovat. Ušetřil bych hodiny vysedávání na internetu a běhání po obchodech.

Na všech videích byly téměř bezvýhradně drcené ideálně připravené větvičky z čerstvě ustřižených stromů. Ty silnější byly dokonale odvětvené! To ale v praxi zabere velmi mnoho času!

Když jsem však viděl, jaké mají Hobby drtiče problémy s nasekáním tenkých větví třeba broskvoní, nebo s již 3cm ideálně rovné mokré větve způsobují zasekávání nebo časté přerušení samovtahování.

Musím se jen pousmát, jak dobré rozhodnutí jsem udělal, že jsem nepodlehl reklamě a líbivému designu.

Jedno video z desítek, kde k tomu přistoupili rel. poctivě, třeba zde:

https://www.youtube.com/watch?v=i6hYS9YuKZg

I když jsou štěpky pěkně "rozžvýknuté", válečky se v kompostu budou rozkádat jistě mnohem déle než jemnější drť, kterou produkuje drtič + jako mulč nevypadají stěpky-válečky, tak hezky. Musím vložit nějaké foto mých záhonů rajčat, jahod, cestiček mezi záhony. Celý rok to vydrží, na podzim zareju. Nejvíce se však upotřebí drť do kompostu.

Snad toto vše někomu zase o něco více pomůže v rozhodování, co si pořídí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika