Drtič větví Vares Shark



host - 255.238 (?)
18.2.2014 16:27

Když začaly takové různé štěpkovače, taky jsem se trochu nachytal.Pak jsem jednou uviděl na internetu výrobek domácího kutila a díky tomu jsem si udělal podobný stroj a jsem s nim velice spokojen.Dal jsem na radu a nechal si přebrousit sekací nůž a krásně to dělá i ty nejmenší větvičky.Oproti kupovaným je to "žralok".Štěpky dávám na záhony, něco do kotle a všechny větve spotřebuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 17.2.2014 19:09

Pravda, ty nohy "nejvyšší stabilita za nejnižší cenu" by mohli za ty roky vyřešit jinak. Zejména, protože jsou demontovatelné, mohli dát nabídku různých alternativních podvozků, ať si zákazník vybere podle finančních možností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 17.2.2014 19:53

Co se týká ostření, tak s Vámi souhlasím. Lepší ostřit častěji a málo. Platí to hlavně na řetěz pily. Nůž v drtiči bych ostřil plochým pilníkem na omezovače.

Také jsem nad tímto problémem přemýšlel. Zkusím pod něj dát ovocnou bedýnku, popř. upravím zednické vědro. Někdo psal, že gumicukem připevní k násypce pytel. Jiný majitel koupil větší kolečka a vyměnil je za původní. Dost si uživatelé stěžovali, že drtič není za co vzít při přepravě. Na 2,8kW přivařil výrobce madlo. Jak je to u ostatních typů nevím. Upřímě je mi jedno, jestli na zahradě zůstane drť. Lze pod drtič roztáhnout plachtu, nebo staré lino. Práce na víc. Bedna by byla lepší. Nějak si poradím.

Ráno jsem ho objednal a zítra ho přivezou. Práce je na něj připravená a o víkednu je na něj meloušek za dobrý oběd a kávu u známé.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.91 (?), 18.2.2014 11:06

 .I já jsem si před 20 roky koupil něco.Tak jak je to na té fotce jsem to dal protiúčtem do MF.Ano chytrý jsem nebyl i po druhé.Myslel jsem si že protiúčtem vydělám.No nic když už jste to objednal, tak pak sem po pravdě napište jak dlouho jste tu hromádku řezal.Nevím proč se tomu říká drtič.Až budete dělat tu druhou hromádku, tak jako že se to nestane, ale nedej bože že by jste si půjčil ten Boš jak tu pán psal.To jsou dobře investované prachy. Důležité je aby to větev vtahovalo, abych jí tam celou dobu nemusel tlačit. To, že drtič slabé větvičky jen nacvaká(válcový),je mi jedno.Po mulčování a sypání na cestičky se to ztratí.Pravda je, že na těch Mnichovicích se asi nic nerozbije, kdežto ten válcový má planetovou převodovku a je tam tolik koleček a každé má své futro.Za 4-5let je to šrot.Zatím zdravím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 18.2.2014 11:16

Nevím kolik Vám v MF za starý Shark 2.2 dali, ale ve výkupu elekromotorů dávají za takto ojetý motor minimálně 1800,-Kč (500,- když je spálený).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 18.2.2014 13:08

Proto jsem to taky napsal.Po prvé jsem nebyl moc chytrý, když jsem si to koupil a po druhé, že místo abych si to nechal, tak jsem jim to dal skoro zdarma.Stačila by na tu akci nějaká stará sekačka s motorem z pračky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 18.2.2014 16:27

Když začaly takové různé štěpkovače, taky jsem se trochu nachytal.Pak jsem jednou uviděl na internetu výrobek domácího kutila a díky tomu jsem si udělal podobný stroj a jsem s nim velice spokojen.Dal jsem na radu a nechal si přebrousit sekací nůž a krásně to dělá i ty nejmenší větvičky.Oproti kupovaným je to "žralok".Štěpky dávám na záhony, něco do kotle a všechny větve spotřebuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.2.2014 18:35

nemáte fotku "vitřku", tedy nožové hlavy a případně předlohy?

Ideální by byla rozkreska nebo adresa, kde ji je možné zkouknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 19.2.2014 21:42

Kdysi to tady bylo.

Detaily vnitřku
Detaily vnitřku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 19.2.2014 21:47

Ještě dám, jak to padá ze stroje.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 19.2.2014 21:54

Je potřeba si připravit velkou kupu větví, aby byla po ruce, protože když spustím stroj, tak nestíhám.Dva mají co dělat, aby tu mašinu uživily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika