Doporučte sekačku dle požadavků



host - 227.2 (?)
15.9.2014 17:02

Pisete, ze mate 15-let sekacku od Mountfieldu, jste spokojeny, tak si mimo jine muzete zkusit nechat poradit tam, kde jste minule dobre koupil.Jestli jste spokojeny, proc nekontaktovat znovu stejnou firmu, prodejce.Treba poradi dobre, jako tenkrat.Vlastni zkusenost, duvera,to je cenne.Kdyz jsem nekde opravdu spokojeny, tak se osobne rad vracim znovu, pokud ta moznost po letech je.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 227.2 (?), 15.9.2014 17:02

Pisete, ze mate 15-let sekacku od Mountfieldu, jste spokojeny, tak si mimo jine muzete zkusit nechat poradit tam, kde jste minule dobre koupil.Jestli jste spokojeny, proc nekontaktovat znovu stejnou firmu, prodejce.Treba poradi dobre, jako tenkrat.Vlastni zkusenost, duvera,to je cenne.Kdyz jsem nekde opravdu spokojeny, tak se osobne rad vracim znovu, pokud ta moznost po letech je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.61 (?), 15.9.2014 19:35

Ten duvod, proc jsem rovnou nenamiril do Mountfieldu byl prave ten, ze se clovek v diskuzich docte, ze Mountfield je podprumerna kvalita za nadprumernou cenu. Krom toho za 15 let, behem kterych mam soucasnou sekacku, se mohlo ledacos zmenit. Tim padem chci planovane finance na sekacku vynalozit efektivne.

Z diskuze jsem si odnesl zatim toto:

- nebudu tedy hledat jenom mezi bezpojezdovymi, abych zbytecne nezuzoval vyber

- pokud to bude mit funkci mulcovani a tim v zakladu mulcovaci nuz, mel bych k tomu zakoupit standardni nuz pro sber do kose, protoze ten mulcovaci mi nebude poradne sbirat

- vyrobce motoru mi jako dobry pomer cena/vykon/spolehlivost/cena ND vychazi Briggs

Co mi zatim neni uplne jasne je tohle:

- Ma vyznam vyssi vykon sekacky pri sekani travy, ktera neni prerostla? Provozni otacky motoru budou stejne a tim padem i schopnost plneni kose, ne?

- Ktera sekacka mi bude dobre sekat co nejbliz podhrabove plotove desce?

- Ktery vyrobce dela sasi ze silnejsiho plechu s dobrou antikorozni upravou, ktera zajisti vyssi zivotnost i pri odreni o obrubnik nebo zminenou podrabovou desku? Na Heurece vidim znacky jako VEGA, GTM, MTD,... ale nic mi to nerika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.9.2014 19:45

Za nejdůležitější podmínku považuju blízkost servisního střediska, nebo autorizovaného obchodu, abych pak v případě náhlé, neočekávané poruchy nesháněl ND po světě.Porozhlédněte se po Vašem okolí, který výrobce má na blízku servisní středisko, nebo alespoň autorizovaný obchod.Podle toho bych si vybral výrobce sekačky.Sekačku je třeba pravidelně servisovat, pokud si neuděláte sám, nebo alespoň koupit ND při poruše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.61 (?), 15.9.2014 19:53

Moje sekacka nebyla v servisu ani jednou. Vymenu oleje, cisteni filtru, vymenu svicky i brouseni noze si delam sam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.9.2014 21:40

Moje sekacka nebyla v servisu ani jednou. Vymenu oleje, cisteni filtru, vymenu svicky i brouseni noze si delam sam.

Ale to já taky hravě zvládám,...olej,filtr, svíčku,dvakrát ročně brousím nůž... to nic není, dokonce i benzín zvládám doplnit, nebo ulomenou hřídelku předního kolečka přivařit, opravit zlomený šroub rozkládacího madla.

Nezvládám pouze výměnu motoru po zadření,což se může stát i nejvalitnějšímu motoru,když špatně utáhnete vypouštěcí šroubek na olej. Jednou za tři roky kupuju pojezdová, hnací kolečka... jedno za 800KČ, v prodejně mi doporučí vhodný olej.Prostě když potřebuju,kvalifikovaná pomoc je dostupná v akčním rádiusu tří km autem.Kde já budu lítat se zadřeným motorem čínské sekačky po světě, když sekačku potřebuju mít opravenou hned, odborně,autorizovaně,...a né aby se mi v tom vrtal rekvalifikant z úřadu práce... vyučený kuchař, pekař...ti mají kutit v kastrůlu,a ni v moji převodovej skříni!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 15.9.2014 20:05

Šasi neprorezne zvenku nějakým škrábnutím. Prorezne zespodu od žvanců kysající trávy. Jinak bych řekl, že si stejně žádnou sekačku nekoupíte, jen se tu v tom tak rochníte a skutek utek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.61 (?), 15.9.2014 20:13

No rucne to urcite trhat nebudu. Proc myslite, ze si zadnou nekoupim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 15.9.2014 20:20

Nejprve Vám odpovím.

- pokud má sekačka výkonovou rezervu, tak při sekání nižší suché trávy ji můžete na rovinném pozemku tlačit rychleji než by jela sama s pojezdem. Otáčky jsou sice konstantní, ale zátěžový regulátor k jejich dosažení pustí do motoru právě tolik paliva, kolik odpovídá zátěži na hřídeli. S větší rychlostí pojezdu se zvětšuje délka nože, ktrá se do neposečené trávy zanoří.

- k efektu dosekání k podhrabové desce je potřeba, aby nůž sál z boku dovnitř spirálového tunelu nad nožem. Je potřeba nemít na sekačce mulčovací nůž, který dělá pravý opak. Tedy vyberte si typ, který rozlišuje mezi sekacím/sběracím nožem a mulčovacím nožem.

- Vega dělá šasi i plastové z kvalitního HDPE. Většina modelů se zadním výhozem (bez výhozu bokem) má dobré sání do sběrného koše ale nemůžete počítat s kvalitním mulčováním.  Hliníkové šasi je přirozeně odolné atmosférické korozi, ale vyžírá jej chemická koroze od mokré zahnívající trávy. Pro ochranu odřenin na železném šasi máte na výběr mezi zinkováním zinkovým sprayem a fosfátovým odrezovačem. Já osobně bych volil železné šasi, protože je lehčí než hliníkové. Hliníkovo hořčíkové bývá tak silnostěnné (3-5 mm), že je těžší než průměrné ocelové šasi (1,2-1,5 mm). Navíc hliníkové šasi je tak o 3-4 tis. dražší a případné díry  se nedají vyvařit "v karosárně".

K Vašim závěrům.

- ano, pojezd je spíše otázkou ceny než hmotnosti (balastu). Pojezd mimo ceny má nevýhodu, že někdy je náhon pojezdu příčinou špatného tvarování spirály a tím příčinou ucpávání výhozu. U pojezdu si tedy hlídejte kapotáž hnacího řemene, aby nedělala ve spirále nad nožem hráz.

- ano, je lepší, když pro sekačku výrobce dodává specializované nože a neříká, že zákkladní setava zvládá 258v1 bez dalšího příslušenství (může to znamenat i to, že když nedodává příslušenství, mohou být i problémy s dodávkou ND).

- ano, v nižší střední třídě kraluje B&S (už od doby, kdy se přestaly používat 2takty).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.61 (?), 15.9.2014 20:39

Moznost rychlejsiho tlaceni pri vyssim vykonu motoru me nenapadla, diky. 

Nikdy jsem mulcovaci sekacku nemel a ani v akci nevidel, ale pocitam, ze i pri nasekani na drobne kousky by mi to pak nosil pes na nohach domu, je to tak? Proto beru jako prirotni sber do kose.

Modely VEGA mi heureka nasla vetsinou s ocelovym sasim, plastove maji elektricke, z benzinovych jenom 2 nejmensi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 15.9.2014 21:56

Pokud mulčujete s normálním nožem z 5 cm na 3 cm, bude Vám to pes nosit domů, protože většina stébel/lístků bude nastlaná navrchu. Mulčovací nůž obrací proud vzduchu tak, že vzduch jde od středu nahoru a po obvodu dolů. Stéblo tak letí prakticky kolmo dolů a je zaseknuto do plsti mezi stébla a lístky trsů trávy. Pokud je delší a neudrží se tam, je u středu znovu nasáto, přeseknuto vejpůl a po obvodu se opakuje pokus o zaseknutí. Po deseti sekáních s tímto muulčováním je potřeba provést vertikutaci. Pokud nechcete vertikutovat a radši sekáte se sběrem do koše, klidně na mulčování zapomeňte.

Na modely VeGa jsem podrobně nekoukal. Ale je to docela pochopitelné, že vzhledem k hmotnostem motorů to u středních a větších bude jen ocel. Tedy Vašemu velikostnímu požadavku už plast neodpovídá.

PS. při rychlejším tlačení je vhodné vypínat pojezd, stejně se tlačení odehrává proběhem ve volnoběžkách/ráčnách hnacích koleček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika