Brždění VARI z prudkého kopce



host - 149.16 (?)
27.9.2018 10:25

Pane 84.190, že je pro vás pluh APH 352, krasavec, vám neberu. Chtěl bych vědět co myslíte lehkými úpravami nastavovacího tělesa a pluhu. Co si mám představit pod vaším pojmem „omezit“, máznout patří do běžné údržby a jestli mám něco přitáhnout, tak to už spadá do kategorie seřizování, což je při povolených šroubových spojích, bez zajištění správné polohy dosti časově náročné.Zajímalo by mne jakým způsobem měníte šířku brázdy, když tato je dána výrobcem a jeho konstrukcí pluhu. Stran nahuštění, jste to pěkně zoral. Nešlo o nahuštění duše s ujetým ventilem, ale o huštění bezdušové pneumatiky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.42 (?), 13.10.2018 13:06

No jasně ani náhon na všecky neni vždycky výjezd. Chce to zapojit makovičku a nenechat stroj obrátit. Tenhle kopec by vari nezvládlo a zahrabal by se předek. No tak jedu jinama a nebo naložím míň. Dvakrákt míň a nahoře doložím fůru. Makovičku máme na přemejšlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.34 (?), 1.11.2018 21:08

Zdravím.Již 17  let vlastním  Harinu s Hondou  GXV.Jako naprosto  bezproblémové je  orání, skutečně to  dokáže jet  i samo, po rovině  a za sucha a výsledek  perfektní, příprava na  brambory s  hrobkovacíma radličkama  otročina-letos jsem  to dělal  naposledy..svoz čehokoliv ,podle možností  motoru, tak abych  vyjel kopec, s brzděním  žádný problém, rotavátor dejme  tomu se  dá na  rovině taky  obsloužit.Tak že,  až na  ty sebevražedný  hrobkovací radlice  před kolama  na připravu  brambor ,je Vari  velkým a  užitečným    pomocníkem.a co  se týče  malé nádrže ,nikdy jsem  s tím  neměl problém, Honda v  oračce bere  00 nic ,tedy vetší  nádrž není  potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 2.11.2018 7:49

Až se naučíte ještě ty hrobkovací radlice na brambory, tak budete spokojený maximálně.Co třeba jestli neděláte před hrobkováním něco špatně.Hloubka orby, vyvážení stroje, rotávátorování a pod.Mě to jde, jako by si dítě hrálo na písku.Za to proorávací kola za 1600kč mne zklamaly.Zas půjde postřik proti plevelu a před tím jednou přihrnout radlicema.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 3.11.2018 17:26

Tak popište metodu učení, ať nemusím pracovat metodou pokus-omyl. Můj oborávací pluh na 5ti metrech má jednu radlici, tak zahloubenou, že zemina přepadává přes odhrnovačky a druhá jede téměř po povrchu, takže dělá jen stopu, jako znamenák. Je to zřejmě šmejd!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 6.11.2018 0:44

Vari už má i oborávací pluhy? Co ty pluhy oborávají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.220 (?), 25.9.2018 12:31

Vari je pro technicky schopného člověka. Mezikus vyplodí takovéhle nesmysly na stroj, který dokáže sloužit desítky let. S Hondou je Top.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 26.9.2018 9:19

Já mám pluh APH-352 a nevím, proč bych s ním nezoral 2000m2.Vari je krasavec, který má v sobě myšlenku.Je možné, že lidem netrpělivým, méně technicky zdatným, líným a nebo neschopným manuál vůbec pochopit se může zdát nevhodný.Od nastavovacího tělesa po pluh se nějaká lehká úprava musí udělat (máznout, omezit,přitáhnout,)Aby se to dalo ovládat nohou.Podobně seřizování hloubky a šířky brázdy se děje pootáčením o jednu otáčku, ne tak, že točím někam a když to hrabe, tak jinam.

Padlo tam taky slovo arogantní, typicky český výrobek (licence 69)od té doby se nic nezměnilo atd.   A co by se mělo měnit? Přehazování kolíků v kolech, abych se nemusel na konci brázdy ohýbat?.Nebo hmotnost?,chlazení, chybí vám setrvák, klín.řemeny?A to, že jsou arogantní? Minulý týden jsem tam volal do výrobního závodu.3 čísla jsem opakoval stále dokola.Vedoucí, odborný prodejce a ještě jeden, který odpoví na každou otázku.Nikdo nebyl arogantní protože to nikdo nezvedl.Teď zas na jejich obhajobu.Jestli tam někdo zavolá, že chce nafouknout duši v kole, ale nemá tam ventilky, jen otvory, rozdělat to nejde protože je to částečně pod tlakem, tak co má dělat, tak se ani nedivím že raději balí a prodávají.Já chtěl taky jen vědět kolik stojí nějaký šroub.Musí se tam napsat dotazník a písemně snad odpověď dojde.Ještě k tomu brždění.Bydlíme v lokalitě, kde je rovina.To neznamená však, že bych si s ubržděním jinde neporadil.Možné je že bych nakládal polovic, nebo bych tam nejel vůbec.To je ale rozhodnutí každého.Na dálku to poradit někdy nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.42 (?), 26.9.2018 17:10

Dyť já ho mám taky. Akorát si něco prohlídnu prohlídnu než koupím a nemusím opruzovat že sem nevěděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.16 (?), 27.9.2018 10:29

Pouhá prohlídka nestačí!! V obchodě je všechno pěkně načančané, ale co to skutečně umí, NEVÍTE.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.16 (?), 27.9.2018 10:25

Pane 84.190, že je pro vás pluh APH 352, krasavec, vám neberu. Chtěl bych vědět co myslíte lehkými úpravami nastavovacího tělesa a pluhu. Co si mám představit pod vaším pojmem „omezit“, máznout patří do běžné údržby a jestli mám něco přitáhnout, tak to už spadá do kategorie seřizování, což je při povolených šroubových spojích, bez zajištění správné polohy dosti časově náročné.Zajímalo by mne jakým způsobem měníte šířku brázdy, když tato je dána výrobcem a jeho konstrukcí pluhu. Stran nahuštění, jste to pěkně zoral. Nešlo o nahuštění duše s ujetým ventilem, ale o huštění bezdušové pneumatiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika