Alko nebo Stiga?



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?)
9.6.2009 8:56

Mam ALKO 4700BRV DOV, nemuzu porovnat se Stigou, ale co se tyka mechanickeho provedeni a motoru nemam nejmensich pripominek, vse sedi na svem miste, nic se nevikla, proste no problem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 4.187 (?), 8.6.2009 23:08, zobrazeno: 9625x
Dobrý den, najde se někdo se zkušenostmi z praxe? Rozhoduji o koupi sekačky pro větší členitější zahradu. Po delším zvažování a zkouškách několika strojů jsem se rozhodl pro větší sekačku s volitelnou rychlostí pojezdu. Můj výběr se zúžil v podstatě na stroje Alko POWER LINE 5200 BRV (cca 18tis) a Stiga TURBO 55 4S (cca 19tis). Jen poznámka: Alko 5200 BRV je lepší verzí sekačky Alko 520 BRV - má lepší motor, pevnější rukojeť a další detaily (je také cca o 3 tis dražší). Alko vypadá na první pohled lákavěji - lepší cena, design, snad i lepší ovládání???, přístup ke koši, indikace plnosti koše, atd. Má ovšem ocelové šasi. Nadruhou stranu Stiga vypadá robustněji, má hliníkové šasi a dle info má namísto variátoru 4rychlostní převodovku, která by měla mít dle prodejce lepší životnost než variátor na Alku. Máte někdo zkušenosti s těmito stroji v praxi? Předem děkuji za seriózní informace.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 53.34 (?), 9.6.2009 8:56

Mam ALKO 4700BRV DOV, nemuzu porovnat se Stigou, ale co se tyka mechanickeho provedeni a motoru nemam nejmensich pripominek, vse sedi na svem miste, nic se nevikla, proste no problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.6.2009 9:57

Volil bych Stigu. Nemám nic proti Al-ko, ale nepovažuji ji za top značku. Hliníkové šasí a nižší hmotnost jsou navíc silné argumenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 9.6.2009 13:16

S alkem s plastovým šasi mám tu nejlepší zkušenost - robustní odolné, motor B-S, mnoho let slouží spolehlivě s minimálními servisními zásahy (dvakrát za 7 let jsem měnil svíčku a každý rok olej).

S volbou, ktererá čeká Vás to bude spíš věc srdce. Stiga je nekompromisní kvalita, pověst Alka kazí jeho nejlevnější výrobky.

Stiga navíc také dobře zní :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.7 (?), 9.6.2009 13:34

Stiga "S4" má variátor. 4 rychlosti jsou 4 zaaretované rychlosti přes variátor. Má to své výhody - nepotřebuje spojku, rychl. se volí za jízdy, jednoduchá konstrukce. Přeji šťastnou volbu při výběru sekačky. Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.187 (?), 21.6.2009 8:00

Děkuji všem za reakce. Nakonec jsem koupil tu Stigu. První dojmy z prvního sekání jsou veskrze kladné. Vzorový střih, vzorový sběr (pravda byly ideální podmínky), sekačka nemá skoro žádný jízdní odpor, takže při jízdě po rovině není vůbec potřeba zapínat pojezd. Jinak u pojezdu bych snad uvítal ještě jeden rychlejší stupeň. Při prvním sekání mi prvních cca 20 min při větším zatížení (né nijak extrémním) i s max otáčkami vynechával motor a jednou dokonce zhasl. Docela mi to vyděsilo, ale pak najednou vše OK. 2x se mi rovněž stalo, že po startu sekačka silně zakouřila, jako když nabere ojej. V návodu jsem se dočetl, že se mají před vypnutím snížit otáčky na min, což jsem nedělal, ale že by to bylo tím??? No uvidíme co ukáže další provoz.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika