Aku zahradna technika



host - 148.10 (?)
26.7.2020 13:17

V pořádku.Baterie by měla být chráněná proti přílišnému vybití tak, že při určité nízké kapacitě se při jízdě automaticky odpojí od motoru a uż dále nepomáhá při šlapáni a tím se baterie neničí.Alespoň tak to mám já na kole 4.rokem.Sice už není ve výborné kondici ale ještě několik let mi určitě pomůže v jízdě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 163.125 (?), 25.7.2020 14:22, zobrazeno: 6358x

Chcem postupne prejst na aku techniku, akonahle sa mi budu kazit veci a zacal by som s krovinorezom, ktory chcem na okraje travy. Zatial z aku mam len aku na strihanie ziveho plota maly bosh, velky florabest z Lidlu, a vrtacku a skutkovac. Florabest su nespolahlivi, kupite len ked su v lidli raz za rok. Rozhodujem sa do coho ist.

Workx

Greenworks

Makita...

Existuju aj rozne programy, 24 V, 40 V. 

Postupne by som presiel aj na aku kosacku, pilu a dalsie naradie.  Dajte skusenosti, ak ste tuto obnovu do aku zacali.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.42 (?), 25.7.2020 17:10
Loni jsem nakoupil 8 kousků od Makity ve výhodném setu s bateriemi a nabíječkou. Něco je 18V něco 36V. Veliká výhoda Makity je přes 200 strojů na stejné baterie a taky kvalitní náhradní baterie za třetinovou cenu. Do lesa vezmu jednu sadu baterek jako pojistku. Na jedno nabití 1,5 kubíku dřeva. Letos jsem benzínovku nastartoval jednou na projetí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.70 (?), 25.7.2020 19:13

Já měl na zahradu+dřevo takovou všechochuť Lidl+Mountfield+Husqvarna, ale asi před dvěma lety jsem začal přecházet na 18V a 18Vx2 program od Makity. Velká výhoda pro mě je, že akumulátory jsou použitelné na nejméně 200 strojků, od vrtaček, přes kladiva a pily, až třeba po lis na tmelové kartuše.

Co jsem zatím na zahradu pořídil:

  • DUC353 - řetězová pila, na aku bomba výkon, velice příjemná na ovládání, používám na přípravu paliva. Benzínovou Husqvarnu 357 jsem loni prodal, aku Makita mi bohatě stačí, sám už si stromy nestínám.
  • DUH601 - plotostřih, myslím že lepší aku plotostřih na trhu není
  • DUN501W - dlouhý plotostřih, taky super
  • DUB362 - fukar, na aku neuvěřitelný výkon
  • DUX60 - multifukční hlava, používám s nástavcem na prořezávky větví (EY401MP), dále s nástavcem plotostřihu EN401MP, a nástavcem křovinořezu EM404MP
  • DUR189 - lehký křoviňáček, kam se nedostane sekačka
  • DUM604 - nůžky na trávu, používám s malým 20cm nožem plotostřihu
  • DML380 - sekačka na trávu. Všechny výše uvedené mašinky jsou profi provedení, ale tahle sekačka jakoby ani nebyla od Makity.  Slabší uhlíkový motor a až moc plastové provedení, sekačka se celá trochu kroutí. Práci provede, na těch mojich řekněme 300m2 bohatě stačí, ale na těžší zatížení, jako je třeba přerostlá tráva, určitě dělaná není. Nicméně benzínovou sekačku jsem za poslední dva roky vytáhl 2x nebo 3x, takže zase tak hrozné to není, mně to stačí. Nabízejí ale větší a výkonnější typy...
  • Teď jsem ještě koupil DUC306 - řetězovka s horním madlem, na prořezávky stromů, a do auta do kufru kdyby bylo potřeba, protože je velice kompaktní. Má "dočasný turbo" mód, kdy je ještě znatelně silnější než DUC353.

Za mě se zahradním programem Makity 95% spokojenost, všechno je příjemné do ruky, tiché a na aku překvapivě výkonné (až na tu sekačku). Jediné, co je potřeba, je mít dostatek baterií, ja točím 6ks 5Ah baterek a třeba u řezání dřeva je to kolikrát taktak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.42 (?), 26.7.2020 8:26
Makita je hojně napodobovaná a toto přináší různé možnosti. Na čínským shopu jsem koupil držáky baterií a do nich dal nožové kontakty. Vznikl tak zdroj na 18V a nebo 36V. Na elektrokole 6Ah zvyšuje dojezd o 40km. Baterie mají BMS a ochranu vybití. Šetří hlavní baterii, ta se vybíjí na 1/3 a tak se dají využít baterie nejen na vrtání, řezání, přířezy, broušení, sečení, ale i na jízdu na kole. Kapacita baterií na elektrokolo je o ceně a stejnak je to vždy kompromis. Nabíjení je možné na kole a nebo v nabíječce. Mám elektrokolo s pohonem 36V střední cenové kategorie, na dražší elektrokola s napětím 48V a také ceně nad 50 t k se takové akce dělat nemusí. Já s ekolem začínal dřív a tyhle stály tolik, že bych měl malý auto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.10 (?), 26.7.2020 10:13

Hlavně si hlídejte nosnost kola, přetíženi kola se může časem vymstít v podobě výměny převodů které jsou umělé, přinejhorším celého motoru i s kolem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.42 (?), 26.7.2020 12:11
Kolo má najeto 14000 km, mám 75kg, kolo má nosnost 110kg. Ty baterky navíc nemají ani 1kg. Převody v motoru jsou hodně kvalitní jsou tam 3 oběžná kola. Po 10000km jsem je kontroloval. Nejvíc trpí baterie a té jsem hodně odlehčil. Baterie není tak zatížená velkým proudem a taky ji příliš nevybíjím. První baterii jsem zničil vybíjením na co největší dojezd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.42 (?), 26.7.2020 12:17
Nosnost ekola je 120kg.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.10 (?), 26.7.2020 13:17

V pořádku.Baterie by měla být chráněná proti přílišnému vybití tak, že při určité nízké kapacitě se při jízdě automaticky odpojí od motoru a uż dále nepomáhá při šlapáni a tím se baterie neničí.Alespoň tak to mám já na kole 4.rokem.Sice už není ve výborné kondici ale ještě několik let mi určitě pomůže v jízdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.42 (?), 26.7.2020 13:27
Na aku nářadí je to také tak. Akorát aku nářadí má baterie stavěné na vysoké proudy. Na ekole je baterka z akunářadí na dovolené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.42 (?), 26.7.2020 19:20
K původnímu dotazu, chcete přejít na aku techniku. Měl jsem stejné dilema. Měl jsem akučku na 18 V Makita. Tak jsem se podíval, co mají na stejné baterky. A bylo rozhodnuto. Na jednotné baterie v takovém množství strojů lepší výběr nenajdete. Jsou jiní kvalitní výrobci aku programů. Na zahradu a současně na dílnu se v takovém rozsahu, ceně a kvalitě žádný z nich nedostane. Ležel jsem v tom po chvilkách půl roku. BL motory jsou výkonnější s menší spotřebou, ale ne na všech strojích jsou zásadní výhodou. Akučky mám DHP 453 a ty jsou držáky na denní provoz. Byly cenově výhodné. Pily jsou zase lepší s BL bezuhlíkovými motory, stejně tak foukač a křovinořez. Ocaska řeže, jako hrom a vydrží dlouho a není BL. Baterky mám všechny nad 5 Ah, je znát dlouhá výdrž. Zatím takto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika