Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Já měl na zahradu+dřevo takovou všechochuť Lidl+Mountfield+Husqvarna, ale asi před dvěma lety jsem začal přecházet na 18V a 18Vx2 program od Makity. Velká výhoda pro mě je, že akumulátory jsou použitelné na nejméně 200 strojků, od vrtaček, přes kladiva a pily, až třeba po lis na tmelové kartuše.

Co jsem zatím na zahradu pořídil:

  • DUC353 - řetězová pila, na aku bomba výkon, velice příjemná na ovládání, používám na přípravu paliva. Benzínovou Husqvarnu 357 jsem loni prodal, aku Makita mi bohatě stačí, sám už si stromy nestínám.
  • DUH601 - plotostřih, myslím že lepší aku plotostřih na trhu není
  • DUN501W - dlouhý plotostřih, taky super
  • DUB362 - fukar, na aku neuvěřitelný výkon
  • DUX60 - multifukční hlava, používám s nástavcem na prořezávky větví (EY401MP), dále s nástavcem plotostřihu EN401MP, a nástavcem křovinořezu EM404MP
  • DUR189 - lehký křoviňáček, kam se nedostane sekačka
  • DUM604 - nůžky na trávu, používám s malým 20cm nožem plotostřihu
  • DML380 - sekačka na trávu. Všechny výše uvedené mašinky jsou profi provedení, ale tahle sekačka jakoby ani nebyla od Makity.  Slabší uhlíkový motor a až moc plastové provedení, sekačka se celá trochu kroutí. Práci provede, na těch mojich řekněme 300m2 bohatě stačí, ale na těžší zatížení, jako je třeba přerostlá tráva, určitě dělaná není. Nicméně benzínovou sekačku jsem za poslední dva roky vytáhl 2x nebo 3x, takže zase tak hrozné to není, mně to stačí. Nabízejí ale větší a výkonnější typy...
  • Teď jsem ještě koupil DUC306 - řetězovka s horním madlem, na prořezávky stromů, a do auta do kufru kdyby bylo potřeba, protože je velice kompaktní. Má "dočasný turbo" mód, kdy je ještě znatelně silnější než DUC353.

Za mě se zahradním programem Makity 95% spokojenost, všechno je příjemné do ruky, tiché a na aku překvapivě výkonné (až na tu sekačku). Jediné, co je potřeba, je mít dostatek baterií, ja točím 6ks 5Ah baterek a třeba u řezání dřeva je to kolikrát taktak.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika