Ako na vysoku, ciastocne polehanu travu



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 224.43 (?)
12.6.2016 19:44

Vyraba sa aj dvojzub. Inak s rucnou kosou viem kosit, ako mlady chlapec som kosil rodinnu zahradu dva krat do roka, dokonca som si vedel kosu aj naklepat.  Len si myslim ze rucnou kosou by to bolo namahavejsie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 255.29 (?), 12.6.2016 18:43

Na vysokú a hustú trávu používam žací kotúč. Trojzub mi príde ideálny (predtým som mal aj štvorzub). Skosenú trávu si pri kosení žacím kotúčom "odsúvam" bokom (vytváram zákosy) a nezavadzia mi pri ďalšom zábere. Pri kosení strunou práve skosená vysoká tráva zavadzia a to zdržiava. Problematické miesta (okolo stĺpov...) by som dodatočne pokosil strunou. Bubnovú kosačku nemám, takže neviem posúdiť.

Pre mňa je nepríjemnejšia práca po kosení - čo s pokosenou trávou? V súčasnosti radšej kosím častejšie strunou (trávu s výškou cca 30 cm) a pokosenú trávu nechávam tak. Už po troch týždňoch ju väčšinou takmer nevidieť. Dlhé steblá trávy v zákosoch sa rozkladajú oveľa dhlšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.101 (?), 12.6.2016 19:11
Trochu mimo témy, skôr na odľahčenie. V čase mojej mladosti sme kosili iba kosou (aj vysokú trávu a v ťažkých terénoch).Samozrejme tým nechcem povedať, aby sme sa k tomu vrátili. Len by som bol zvedavý, koľko dnešných mladých mužov by ešte vedelo chytiť kosu do ruky. Úžasné ako sa časy zmenia v priebehu 25-30 rokov. Tak je to dobre, pokrok nezastavíš, len ma trochu prepadla nostalgia. (Nesmejte sa, ale tú kosu ešte tak raz za rok chytím do ruky). A predsa len jedna jej výhoda - nemá toľko decibelov... P.S.: Tento príspevok neberte až tak vážne. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.89 (?), 12.6.2016 19:20

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.151 (?), 12.6.2016 19:43

Já bych tu kosu taky vůbec nezavrhoval. Je to geniální nástroj, lehký, skladný, nic to nežere, nekazí se to a jak jsem psal výše, tak drobní lesáci u nás si ji do lesa na obsekavání trávy kolem stromečků stále vozí. Ten křoviňák samozřejmě taky, ale většinou jen na ty náletové dřeviny.
Ale sekat kosou nějaké větší plochy, už by se mi nechtělo a ani bych to fyzicky nezvládnul. Nicméně jsem strunovky už dávno zrušil a na nějaké nepřístupné kouty tu kosu používám. (Žena srp, s kosou neumí...)

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.29 (?), 12.6.2016 19:39

Klasickú kosu som si tiež užil. Naša generácia nepotebovala fitness centrum :) Nepríjemnejšiou prácou však bolo pre mňa naklepanie kosy, ako samotné kosenie.

Kosu som už nemal v rukách viac ako 10 rokov. Krovinorez je skvelý vanález.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.151 (?), 12.6.2016 19:12

Trojzub mi príde ideálny (predtým som mal aj štvorzub). Skosenú trávu si pri kosení žacím kotúčom "odsúvam" bokom (vytváram zákosy) a nezavadzia mi pri ďalšom zábere.

A vyrábí, používá se i dvojzub?
*
(Kdysi jsem vyráběl a laboroval s bubnovkami a došel jsem k tomu, co dnes taky razí Dakr. Že na vysokou, hustou a polehlou trávu jsou nejlepší jen dva nože).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 224.43 (?), 12.6.2016 19:44

Vyraba sa aj dvojzub. Inak s rucnou kosou viem kosit, ako mlady chlapec som kosil rodinnu zahradu dva krat do roka, dokonca som si vedel kosu aj naklepat.  Len si myslim ze rucnou kosou by to bolo namahavejsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.29 (?), 12.6.2016 19:59

Áno, dvojzub bežne prikladá Stihl k najlacnejším modelom krovinorezov.

Podľa mňa to nie je dobré riešenie. Pri zábere bude horšie "vyvážený" a citlivejší na "rázové zaťaženie". Pri vysokých otáčkach žacieho kotúča krovinorezu dochádza ku kontaktu s trávou len na jeho obvode. Pri štvorzube sa mi rýchlejšie zatupili okraje zubov. Trojzub mi vzhľadom k otáčkam a k rovnomernosti opotrebovania (zatupenia) pripadá lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.92 (?), 12.6.2016 20:43

S niečím podobným sa v týchto dńoch borím aj ja... jednoznačne na to používam trojzub... mám Jonsered BC 2236 s výkonom 1,6kW no a dá sa s tým porastom vysporiadať..hustá tráva ale dáva zabrať... jednoduchšie to je so žihľvou a pod burinami i keď sú rovnako vysoké ako táto trávafrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.47 (?), 12.6.2016 21:12

Ještě mně kdysi taky napadlo na bubnovce místo nožů použít vhodné ocelové lanko, nerezovou strunu nebo drát. Některé z těch materiálů díky tomu, že nešly stříhat, ohnout nebo zlomit se, jevily se zpočátku velmi nadějně...
Ale při praktických pokusech mně to velmi rychle přešlo:-(((((
*
Jak je to u křoviňáků s kovovými "strunami" apod.?

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika