Odrůda keříčkové fazole na lusky



host - 158.26 (?)
18.5.2010 21:31

Také pěstuji keříčkové fazole, ale to byla jiná odrůda. Lusky byly placaté a hodně široké, okolo 3 až 4 centimetrů a dlouhé zhruba 12 - 14 cm. Keře byly opravdu velké, jako živý plot. No, nedá se nic dělat, musím se smířit s tím, že tyto už neseženu. Přesto díky všem zúčastněným za snahu!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 180.74 (?), 29.8.2008 7:37, zobrazeno: 15564x

Chtěla bych moc poprosit, jestli by někdo neporadil. Před lety jsem dostala od tety mísu lusků z keříků (mně teda připadaly spíš jako keře, a to pořádné). Lusky byly světle žluté až žluté, placaté, dost široké, snad 2-3 cm, v nich byla malinkatá hnědá semínka (jenom pár, tak 4-5), chuťově byly prostě vynikající, přesně takové, jak jsem si pamatovala z dětství, když moje matka vařila fazolky na smetaně (a to už je sakra let). Prosím vás, nevíte někdo o jakou odrůdu by se mohlo jednat? Ty keříky byly těmi lusky docela hodně obsypané. Nevím to už jistě, ale myslím, že lusky byly bez takového toho tuhého vlákna. Pokud byste někdo věděl a napsal, budu velice moc ráda. Díky za pomoc!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 9.2.2009 15:24

jakékoliv keříčkové žluté jsou vynikající se smetanou... Většinou jsou již bez vláken a sklízí se po etapách, dokud jdou lusky zlomit, poté již nejsou ke konzervaci, nebo k té omáčce moc vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.36 (?), 17.4.2010 10:33

Keříčkové fazole se prodávají v několika barvách, zelené, žluté a fialové, nebo směs všech. Výhoda je, že se nemusí vyvazovat a mají vždy obrovskou úrodu, kterou sbírám nejméně jednou za týden i častěji. Lusky zamrazuji tak, ze je ostříhám - špičky a stonky, na 2 min hodím do vřící vody bez soli!, a po slití vody a vychlazení nakrájím na 5 cm. kousky nebo ponechám celé a zamrazím. Na smetaně jsou vynikající. Dan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.26 (?), 18.5.2010 21:31

Také pěstuji keříčkové fazole, ale to byla jiná odrůda. Lusky byly placaté a hodně široké, okolo 3 až 4 centimetrů a dlouhé zhruba 12 - 14 cm. Keře byly opravdu velké, jako živý plot. No, nedá se nic dělat, musím se smířit s tím, že tyto už neseženu. Přesto díky všem zúčastněným za snahu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika