Pórek



brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?)
15.7.2010 2:35

Pórek si můžete předpěstovat i doma. Sazenicím zkrátíme kořeny a listy o třetinu, sadíme do rýh hlubokých asi 10 cm, 15 - 20 cm od sebe. Až povyrostou, tak při okopávání rýhu zasypeme. Před sklizní půdů k rostlinám přihrneme a tím získáme dlouhé vybělené stvoly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Nový - (1), 2.2.2006 10:29, zobrazeno: 14000x
Prosím o informaci, jak předejít napadení pórku larvami a broučky, které vyžírají stvol zeleniny
Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 4.2.2006 20:04
Myslím, že stačí po výsadbě sazenic na stanoviště porost až do léta přikrýt netkanou textilií, samozřejmě tak, aby rostliny mohly růst....
Netrvám na tomto termínu, ale myslím, že stačí mít zakryto do konce července, to už snad ty mušky nekladou vajíčka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.234 (?), 19.2.2009 19:08

Odkrývať pór koncom júla (červenec)je skoro, teraz treba prikrývať a nechať prikryté až do konca septembra(zaři) a v póri nebude ani jedna larva.
Ján 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladko - (19), 9.2.2006 20:52
Je to vrtalka pórová, relativně nový škůdce. Postřik od poloviny srpna a v září. Karate, Decis aj. Bez chemie to nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 11.2.2009 8:53

Proč by to nemělo jít? Pokud mám pórek jen pro sebe a ne na výdělek, tak přece broučka vyříznu a ze zbytku je dobrá polévka.Nejméně půlka pórku zůstane po vyřezání bez broučků. Já vím, manželka s tím má víc práce, ale chemii si šetřete na to, kde to opravdu nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 19.2.2009 19:49

Opravdu stačí, jak bylo napsáno nahoře, jen ten vysázený pórek přikrýt netkanou textilií a nechat ji tam u podz.pórku od poloviny srpna do poloviny nebo konce září - a máte pór čistý a bez chemie.

To samé dělám zjara s cibulí ze sazečky - přikrývám zhruba od velikosti 4cm až do konce května.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.22 (?), 10.6.2010 0:40

Dobrý večer, dnes jsem sadila pórek asi 10 cm od sebe. Stačí to? A kdy ho budu zahrnovat hlínou? Asi až bude silnější protože teď jsou to vlastně takové nitky. Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peťule - (6) - 246.115 (?), 26.6.2010 17:24

Připojuji se k dotazu, koupila jsem sazeničky na trhu, jak hluboko se sadí, jak a kdy se přihrnují? Mám tasky jen "nitky"

Děkuji

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 15.7.2010 2:35

Pórek si můžete předpěstovat i doma. Sazenicím zkrátíme kořeny a listy o třetinu, sadíme do rýh hlubokých asi 10 cm, 15 - 20 cm od sebe. Až povyrostou, tak při okopávání rýhu zasypeme. Před sklizní půdů k rostlinám přihrneme a tím získáme dlouhé vybělené stvoly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika