Kapusta?



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?)
12.9.2023 16:27

Díky, zkusím Entiru a něco pozdního. Třeba si vzpomenu, až uvidím ta jména. Ta loňská pozdní mi hrozně chutnala. Nezapsal jsem si ale odrůdu. Měl bych si nafackovat.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 189.19 (?), 3.9.2023 9:53, zobrazeno: 2190x

Dobrý den! Jsem zahradnický absolutní amatér. Na jaře sem si koupil sazeničky kapusty. Dva druhy. Jedna je růžicková(tu poznávám. Na fotce vlevo.). Ale ta druhá... neví.  A ani na netu jsem nenašel foto. Poradíte mi, prosím vás někdo? Děkuji předem!  

Kapusta?
Kapusta?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.19 (?), 3.9.2023 9:59

Tak oprava!  Růžičková je na pravo!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 3.9.2023 10:15

to vlevo je listová kapusta, hojně je oblíbená v Německu, známá pod názvem Schwarzkohl (černá kapusta) zejména pro svou mrazuvzdornost, je to obdoba mrazuvzdorné kadeřavé kapusty u nás známé jako kadeřávek. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.19 (?), 3.9.2023 10:22

Děkuji!  A kdy se může začít sklízet?  Já to zkoušel povařit a je to pěkně tuhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 3.9.2023 11:18

tak asi nejzajímavější na téhle kapustě je, že vydrží bez úhony celou zimu venku na záhonech, stejně, jako kadeřávek. Takže ke sklizni jako čerstvá zelenina je určená především v zimních měsících, které květák, zelí, kedlubny, nepřežijí. Stejně jako kadeřávek jsou listy poměrně tuhé, ale věřte, že v zimních měsících to těmhle rostlinám odpustíte. Kromě toho tuhost po přejití tužších mrazů částečně mizí. Jinak dost podobná černé kapustě je palmová kapusta, hojně užívaná v přípravě jídel v Itálii. Pod názvem palm kohl najdete na googlu nesčetné množství fotek téhle zeleniny, ale i receptů na pokrmy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.19 (?), 3.9.2023 12:42

Děkuji! Děkuji!!  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 5.9.2023 9:21

Ahoj Waltře, potřebuju kapustovou radu. Letos jsem pěstoval jarní kapustu Předzvěst. Šla dobře a byla první zelenina po ředkvičkách. Ale byl jsem zklamán její chutí, tedy tím, že postrádala tu typickou kapustovou chuť, pro kterou kapustu pěstuju, takže nakonec skončila dušená á la zelí. Vidím, že se v kapustách vyznáš. Kterou odrůdu bys mi poradil, myslím co nejkapustovatější? Asi ne ranou, protože jsem si všiml, že čím je zelenina ranější, tím je méně typická v chuti. Díky.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.9.2023 11:01

Ahoj Milane, asi Ti neporadím. Abych se vyhnul náletům molice a běláska, tak pěstuji jen velmi ranou kapustu. Dříve to byla asi nejranější odrůda Raketa, ta ale dělá poměrně malé hlávky a docela brzo vyráží do květu, zkusil jsem i Ranou žlutou, ta se mi ale zdála tuhá a nebyla zase tak moc raná, a teď pěstuji právě tu Tebou zmíněnou Předzvěst. Noo, asi bych, být Tebou, zkusil nějaký hybrid, v poslední době uznávám, že i v košťálovinách mívá hybridní odrůda lepší vlastnosti, než nehybridní. Takže bych zkusil například ranou kapustu Entira F1. Z dalších raných košťálovin jsem si oblíbil velmi ranou odrůdu hlávkového zelí Dynamic F1 a raný modrá kedluben Ametyst F1. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.9.2023 16:27

Díky, zkusím Entiru a něco pozdního. Třeba si vzpomenu, až uvidím ta jména. Ta loňská pozdní mi hrozně chutnala. Nezapsal jsem si ale odrůdu. Měl bych si nafackovat.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 5.9.2023 18:37

To kyselo je málo kyselý!
Roky pěstuju ranou Předzvěst a chutná mi dostatečně kapustově. Možná pozdní těžké odrůdy mají chuť výraznější, nevím, ale já u té rané preferuju jemnost a rychlou úpravu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika