Je cas na presadzanie tejto bazalky?



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?) 
16.5.2012 17:47, zobrazeno: 4703x

ahoj vypestoval som si zo semena bazalku, teraz neviem uz je cas ju presadit do vacsich kochlikov alebo dat rovno do zeme, alebo pockat az este podrastie? To presadenie mam spravit tak ze lyzickou vyberiem cely obsah a presadim alebo to poprepikirovat po jednej rastline? Lepsie uz rovno do pody alebo do kvetinaca a potom ked podrastie tak este raz? Nemam s tym skusenosti a v konecnom dosledku by som ju chcel pestovat v zahrade.

mlada bazalka
mlada bazalka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 16.5.2012 18:43

Záleží jaké máte možnosti a záhon. Jestli je záhon chráněný, mohly by rovnou na záhon. Jinak přepíchat do kelímků po 3 - 4 rostlinkách společně a ještě chvilku nechat dopěstovat. Bazalka roste rychle. Vydržely by při opatrném zalévání i v těch nádobách co jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 16.5.2012 19:28

dakujem za radu, ked bude presadzat rastlinky mam ich zasadit hlbsie, po delozne listky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.2 (?), 9.6.2012 17:18

Já jsem bazalku přesadila na záhon po zmrzlých (tedy asi před měsícem) a od té doby mi přestala úplně růst :-(Je pořád stejná, jen má sem tam v listě dírku, nejspíš ji ještě něco užírá, ale nic jsem nenašla. Nevím, proč neroste, jakou jsem udělala chybu? Nemůže to být tím, že je přesazená po jednotlivých rostlinkách nebo že jsem ji zasadila možná o malinko hlouběji než vykukovala z květníčků? Poraďte prosím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika