Hlávkový salát - odolnost vůči mrazu



host - 228.74 (?)
22.5.2019 11:24
Jsou ošetřené bittrexem, aby je nesežrali např. psi. Slimák to sežere a chvíli mu trvá, než pojde. V mezidobí ho sežere ježek.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 112.74 (?), 20.5.2019 11:18
Ano, saláty, kedlubny, cukety, všechno jsem to měla ožrané nebo úplně pryč..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.74 (?), 20.5.2019 11:37
Abyste taky dostala nějakou odpověď, která není blábolení z cesty: granule proti slimákům s účinnou látkou fosforečnan železitý, např. Ferramol. Ty modré s metaldehyden nebrat, zabíjejí ježky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 20.5.2019 12:13

Ty modré (Granulax) samozřejmě ježky nezabíjejí, protože ježci nežerou mrtvé slimáky ani granule - jsou ošetřené repelentem, aby byly nepoživatelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.74 (?), 22.5.2019 11:24
Jsou ošetřené bittrexem, aby je nesežrali např. psi. Slimák to sežere a chvíli mu trvá, než pojde. V mezidobí ho sežere ježek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.127 (?), 22.5.2019 12:55
Ty modre s metaldehydem zabijeji slimaky okamzite, slimak po jejich poziti nikam nezaleza, ale okamzite vyslizne (dehydratuje). Jezek jej tedy nesni = nejsou pro nej nebezpecne. BTW pokud kousek metaldehydu dehyratuje slimaka, i kdyby jej v tom okamziku dehydratace sezral jezek, uz na nej nema co pusobit. Tvrdite, ze uz jste se setkal s pripadem, kdy jezka zabil slimak, ktery si liznul granule? :/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.54 (?), 22.5.2019 12:34

Pokud tam pěstujete, tak zkuste tento přípravek proti slimákům Ferramol, který není nijak chemický, jeho základní složkou je fosforečnan železitý, který se běžně se vyskytuje ve volné přírodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 17.5.2019 21:24

Zkuste jim opatrně domluvit, samozřejmě politicky a genderově korektně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.106 (?), 29.3.2016 21:38

Hlávkový salát Pražan z jarního výsevu jsem loni nechal se vysemenit. Na podzim vzešel, přežil zimu a nyní ve velikosti sazenic průměru 10cm jsem ho přesadil. Ještě jsem to nezažil, Bude mít normální hlávku, nevyběhne hned do květu, příp co chuťově, nebude hořký?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.4 (?), 30.3.2016 9:49

O víkendu jsem vysela do nevytápěného skleníku Král Máje. Vloni nám moc chutnal. Dřív jsem bohužel nestihla přípravu půdy. Zaujalo mě, že se vám sám vysemenil. Úžasné. Jen pozor prý se kříží s locikou kompasovou. To je ten vysoký bodlák co žlutě kvete a pouští mlíko. Myslím, že je slabě jedovatá. Když to máte volně na záhoně nemáte problém se slimáky a hmyzem zalezlím v hlávce? My kvůli tomu v létě saláty a květák raději nejedli. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 30.3.2016 14:25

Král máje je fakt dobrej salát. Slimák ani husenice jedovaté nejsou, tedy nemusíte mít obavy.  Lidé běžně jedějí šneky a Kašpárek ve své Michelinské restauraci podává mravence. Ostatně vařenou housenku v růžici obvykle včas najdete. Protislimáčí salátové kontroly provádí moje drahovaná polovice, ona by salát připravený jenom mnou nejedla, právě z důvodu (ůdajně) neodstatečné pozornosti při odslimákování. Škoda, že jste tu dobrou zeleninu z vlastní zahrady nejedli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika