CHŘEST



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?) 
29.4.2023 22:03, zobrazeno: 1244x

Dnešní sklizeň z jedné sazenice. Mám tři, tříleté, možná čtyřleté. Odrůda Argenteuil. Koupil jsem hotové sazenice. Semínka se dají běžně koupit, ale je to zdlouhavé. Minimálně 3 roky do první sklizně. První roky se musí nechat sílit. Nebělím ho, chutnější je zelený. Na bělení se sází hluboko a vysoko se nakopčuje. To je problém v těžších půdách, které mu nesvědčí, neprospívá a deformuje se. Pro sklizeň zeleného se dá vysadit mělčeji a nakopčuje se jen trochu. Takže prospívá i v půdách těžších, což je můj případ.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 29.4.2023 22:16

Ještě doplním, že náš chřest je první domácí, nerychlená a zdravá zelenina. Dá se jíst i syrový, zelený chutná jako hrášek. Za tu námahu to stojí. Po chřestu může divně páchnot moč, je to normálka. Tenhle už je snědený. Krátce povařený v okyselené vodě. K němu orestovaná treska. Sůl, koření, olej. Nic víc. Sklízí se celý květen, pak už musí sílit pro sklizeň v dalším roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 30.4.2023 8:57

Taky jsme mívali, nejdřív jako přízdobu do kytic na hřbitov, pak jsme zjistili, že ten asparágus je vlastně chřest a začali to ochutnávat. Později jsem trs rozdělil a daroval dceři. Po té operaci začal pomalu chšádnout až uchšádl. Kdybych sehnal sadbu, zasadím si keřík. Ze semen je to na dlouhou trať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.226 (?), 30.4.2023 11:48

Na sadbu doporučuji německého prodejce www.spargel.net Mají krásné rostliny (kořínky) a ceny jsou vynikající, kolem 70 centů za kus. Poštovné do ČR je sice dražší, 17 Eur, ale i tak se to rozhodně vyplatí. První chřesty jsem tam objednával na jaře 2019, ty už spolehlivě plodí, letos jsem přiobjednal další, dnes přišly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.226 (?), 30.4.2023 11:50

Takhle teď roste.

chrest
chrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.158 (?), 19.6.2023 7:37
Muzu poprosit o fotku jak vypada vase chrestoviste ted? Udrzujete to v nejakych trsech a okolo okopavate? My mame pravidelne zarostly cely zahon dzungli a neni to moc hezky pohled.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika