CHŘEST



host - 50.226 (?)
30.4.2023 11:48

Na sadbu doporučuji německého prodejce www.spargel.net Mají krásné rostliny (kořínky) a ceny jsou vynikající, kolem 70 centů za kus. Poštovné do ČR je sice dražší, 17 Eur, ale i tak se to rozhodně vyplatí. První chřesty jsem tam objednával na jaře 2019, ty už spolehlivě plodí, letos jsem přiobjednal další, dnes přišly.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 29.4.2023 22:03, zobrazeno: 1242x

Dnešní sklizeň z jedné sazenice. Mám tři, tříleté, možná čtyřleté. Odrůda Argenteuil. Koupil jsem hotové sazenice. Semínka se dají běžně koupit, ale je to zdlouhavé. Minimálně 3 roky do první sklizně. První roky se musí nechat sílit. Nebělím ho, chutnější je zelený. Na bělení se sází hluboko a vysoko se nakopčuje. To je problém v těžších půdách, které mu nesvědčí, neprospívá a deformuje se. Pro sklizeň zeleného se dá vysadit mělčeji a nakopčuje se jen trochu. Takže prospívá i v půdách těžších, což je můj případ.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 29.4.2023 22:16

Ještě doplním, že náš chřest je první domácí, nerychlená a zdravá zelenina. Dá se jíst i syrový, zelený chutná jako hrášek. Za tu námahu to stojí. Po chřestu může divně páchnot moč, je to normálka. Tenhle už je snědený. Krátce povařený v okyselené vodě. K němu orestovaná treska. Sůl, koření, olej. Nic víc. Sklízí se celý květen, pak už musí sílit pro sklizeň v dalším roce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 30.4.2023 8:57

Taky jsme mívali, nejdřív jako přízdobu do kytic na hřbitov, pak jsme zjistili, že ten asparágus je vlastně chřest a začali to ochutnávat. Později jsem trs rozdělil a daroval dceři. Po té operaci začal pomalu chšádnout až uchšádl. Kdybych sehnal sadbu, zasadím si keřík. Ze semen je to na dlouhou trať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.226 (?), 30.4.2023 11:48

Na sadbu doporučuji německého prodejce www.spargel.net Mají krásné rostliny (kořínky) a ceny jsou vynikající, kolem 70 centů za kus. Poštovné do ČR je sice dražší, 17 Eur, ale i tak se to rozhodně vyplatí. První chřesty jsem tam objednával na jaře 2019, ty už spolehlivě plodí, letos jsem přiobjednal další, dnes přišly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.226 (?), 30.4.2023 11:50

Takhle teď roste.

chrest
chrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.158 (?), 19.6.2023 7:37
Muzu poprosit o fotku jak vypada vase chrestoviste ted? Udrzujete to v nejakych trsech a okolo okopavate? My mame pravidelne zarostly cely zahon dzungli a neni to moc hezky pohled.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika