Chřest



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?)
22.12.2015 22:01

V čechách se chřest pěstuje v okolí Mělníka a na moravě v okolí Ivančic. Naši pěstitelé chřestu nejsou orientování na produkci sazenic, takže je na svých stránkách inzerované mít nebudou, ale za optání mnoho nedáte.

S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 55.126 (?), 21.12.2015 17:00

Dobry den Tomasi,

na jare sem resil podobny problem. S chrestem pestovanym ze semene jsem nemel stesti - semenacky byly po roce takove nedomrle a ani ta jedina prodavana odruda semen se mi moc nezdala (jsem trosku gurman), takze jsem hledal kde se daji sehnta sazenice osvedcenych odrud. Bohuzel i pres rozvinutou zahradkarskou zakladnu jsme v mnoha vecech 100 let za opicema, takze dle ocekavani jsem v Cesku moc nepochodil. Nakonec nezbyvalo nez juknout k sousedum. Sazecky chrestu jsem koupil za myslim velmi rozumnou cenu: Spargelpflanzen.

Bohuzel nevyhodou je ze musite trosku umet nemecky, mit zarizeny PAYPAL pro placeni a jeste si musite zaridit virtualni box do ktereho Vam nemecky prodejce balik posle /neposila bohuzel primo do CR/ a z nej si to pak nechate preposlat k nam.

ale usili se vyplatilo, do tydne sem obdrzel krasnych 15 sazenic chŕestovych odrud ktere u nas nesezenete a hned na jare sly na zahon a uz mi je nikdo nevezme:)

Pokud Vam navod pomuze tak jsem rad, lepsi cestu neznam - uznavam ze je to komplikovana cesta - ale prosel jsem si stejnym shanenim kvalitnich chrestovych sazenic letos na jare sam a nezbylo mi nic jineho nez bud rezignovat a pokracovat ze semen, nebo venovat pul dne casu nakupu z Nemecka.

zdravi Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.77 (?), 22.12.2015 14:44

Díky za výborný tip na Spargelpflanzen - na webu lze pod tímto heslem najít spoustu dodavatelů. Zkusím jich pár poptat (bohužel anglicky) a dám sem pak vědět, zda jsem našel nějakého, který to pošle rovnou do Česka a bez nutnosti placení přes PayPal.   Zdraví Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 22.12.2015 22:01

V čechách se chřest pěstuje v okolí Mělníka a na moravě v okolí Ivančic. Naši pěstitelé chřestu nejsou orientování na produkci sazenic, takže je na svých stránkách inzerované mít nebudou, ale za optání mnoho nedáte.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.101 (?), 23.12.2015 22:55

Ano, shodou okolností jsem se včera zeptal výrobce od Mělníka a obratem jsem dostal odpověď, že sazenice nedělají - dále je ani šířit nesmí. Objednám je z toho Německa, potřebuju jich cca 50. Díky, Stando.    Zdraví Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tom  - (34) - 53.101 (?), 10.1.2016 22:31

Tak jsem si právě objednal sazenice chřestu na spargel.net, Posílají po Evropě s DHL (platím 12 EUR za 40 rostlin), platba přes PayPal (který jsem si před asi 15 roky založil a nikdy nepoužil) kartou. Tak uvidím v dubnu... a pak tak za dva roky :-) (vzal jsem si 4 odrůdy zeleného).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.126 (?), 14.4.2016 11:53

Zdravím,

dá se to nějak rozumně vypěstovat ze semínka? Zasadil jsem na konci ledna do květináčků, zatím to jsou takové dlouhé "nitě" a nevypadá to nijak extra. Mám to zatím doma v teple.

Co s tím dál, nechat přes léto venku, a příští rok zasadit do země?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 15.4.2016 10:04
Dobrý den. Také mám chřest ze semen. 1. rok vypadá spíš jako asparágus do vázy, klidně ho dejte po zmrzlých na záhon. Ale udržovat v bezplevelném stavu, jinak ty nitěnky nenajdete. 2. rok jsem ho dala do pařniku a nechala volně růst, aby zesílil. Měl asi120cm. A letos mohu sklízet. Vypadá krásně. Neměla jsem čas, tak jsem přes skla hodila černou folii, aby nezhořkl. Začíná prorážet hrůbky. Hlavně nezapomeňte pod něj zarýt hodně hnoje. Na jednom stanovišti vydrží 25let. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.74 (?), 1.4.2017 12:42

Nakoupila jsem na spargel.net a zatím mohu velmi doporučit. Jednoduchá objednávka s platbou Paypalem, vstřícné ceny, doručení na přelomu března/dubna. Kořeny přišly čerstvé, nevyschlé. Teď je budu hypnotizovat, kdy vyrostou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika