volně rostoucí živý plot



Monďa - (6) - 28.1 (?)
5.9.2008 19:35

dobrý den, nemyslím si že bych své děti vychovávala ve skleníku. Na vesnici jsem vyrůstala a ted s manželem zase bydlíme na vesnici. Děti mám ještě malé (3roky, 1rok), takže je samotné moc nikam pustit nemohu. Samozřejmě že na zahradě mají rozběh, a tak tam také trávíme spoustu času. Hraje si jako normální dítě jejího věku, klouzá se na klouzačce, houpe na houpačce, či na provaze, prolejzá různé prolejzačky. leze na metrovou horolezeckou stěnu.. Samozřejmě, že vím, že bych asi nevysadila nic, aby to nebylo jedovaté. Ale proč to mít zbytečně na zahradě, když tam trávíme nejvíce času. Šlo mi především o jedovaté barevné kuličky, které by mohli děti lákat. Nebot doma máme i borůvky, maliny, ostružiny, tak aby je nenapadlo jíst také něco jiného, co do pusy nepatří.  A co se týče výchovy, tak každá výchova má své pro a proti. Dříve se některé věci ani jinak řešit nedali, dnes jsou jiné možnosti. Záleží na rodičích. Jinak děkuji za rady. Hezkývečer Monika

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 4.9.2008 20:31

Dobrý večer Danielo,  nevím, nemyslím, že by se naši rodiče méně o nás báli nebo zrovna tak my o své děti. Mám vnučku, bude jí 14. Ani ona nebyla vychovávaná rodiči ani námi, jako ve skleníku. Pominu tedy vztah babička-vnouče, protože ten je vždy trochu jiný než u rodiče a dítěte.  Bylo to myslím a je o takové jiné samostatnosti než je ta dnešní. Ale ta samostatnost určitě závisí na tom, co rodiče a další to dítě naučí, co mu ukáží, v čem mu dají důvěru. Možná to není správné v dnešní době, ale coby školní dítě jsem zvládla zatopit, napumpovat a nanosit vodu... Podobně vnučka si uměla sama od 1.tř ukrojit a namazat chlebe nožem... je jiná doba?, nedělá si spíš tu jakoukoliv dobu pro sebe, své děti každý sám? Kolik rodičů dnes jede s dětmi pod stan, kolik dětí zná jiné hry než počítačové,-tak lze pokračovat. hrávali jsme např. s dětmi i vnučkou na šipky-ty, co se dělají na zemi, brali jsme je na tůry, skákali přes švihadlo, házeli s míčem, s vnučkou rovněž. Dnes lékaří "hřmí", že děti nemají fyzičku, jsou otylé... To přeci ale nemůže být dobou. Není to náhodou i přes všechnu lásku, strach, apod. rodičů, spíš jejich přístupem? Tak jsem se vypovídala, omlouvám se, že jsem odbočila od tématu. Nechci, aby malé děti skákaly s padákem, běhaly maratony, ale určitě by bylo dobré, kdyby i ta nejmladší generace dokázala skočit přes příkop, brodit se potůčkama a nabát se škrábnutí třeba o šípkovou růži. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 4.9.2008 21:36

A teď si ještě představte situaci někdy před 60 lety, jak můj otec, jehož rodiče hospodařili na gruntu,  žene ve věku 6 let stádo krav sám na pastvu. Já bych se ke krávě nepřiblížil ani vě věku mnohem vyšším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.9.2008 22:04

Romilo, já s Vámi plně souhlasím. Shodou okolností máme přibližně stejně starou vnučku (14 a půl). A jsme na tom stejně jako vy - myslím s výchovou našich dětí a nyní i  vnoučat - stanování, sjíždění vody, cyklovýlety...  To, že je jiná doba - tím jsem myslela i to, že dnes se rodiče dětem nevěnují tak, jako my.  Také se mi mnoho věcí ve výchově dnešní mladé generace nelíbí, ale s tím nic nenaděláme. Jednak je jiná doba a jednak je to věcí každého a těžko do toho můžeme někomu mluvit.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 64.215 (?), 4.9.2008 23:38

V tom máte rozhodně pravdu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Monďa - (6) - 28.1 (?), 5.9.2008 19:35

dobrý den, nemyslím si že bych své děti vychovávala ve skleníku. Na vesnici jsem vyrůstala a ted s manželem zase bydlíme na vesnici. Děti mám ještě malé (3roky, 1rok), takže je samotné moc nikam pustit nemohu. Samozřejmě že na zahradě mají rozběh, a tak tam také trávíme spoustu času. Hraje si jako normální dítě jejího věku, klouzá se na klouzačce, houpe na houpačce, či na provaze, prolejzá různé prolejzačky. leze na metrovou horolezeckou stěnu.. Samozřejmě, že vím, že bych asi nevysadila nic, aby to nebylo jedovaté. Ale proč to mít zbytečně na zahradě, když tam trávíme nejvíce času. Šlo mi především o jedovaté barevné kuličky, které by mohli děti lákat. Nebot doma máme i borůvky, maliny, ostružiny, tak aby je nenapadlo jíst také něco jiného, co do pusy nepatří.  A co se týče výchovy, tak každá výchova má své pro a proti. Dříve se některé věci ani jinak řešit nedali, dnes jsou jiné možnosti. Záleží na rodičích. Jinak děkuji za rady. Hezkývečer Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 17.9.2008 14:54

Moniko, nic si z toho nedelejte, ja Vam fandim a verim, ze delate dobre. Proc deti zbytecne vystavovat nebezpeci. My jako deti jsme jedly vsechno, jedine, ceho jsme se baly, bala cervena bobulka tisu (jako jedina nejedovata :-). Jenze kolikrat jsme snedly kdovico a zvracely nekde v koutku. Doma jsem samozrejme nikdy nerekla proc. Zaroven jsem ale mela nekolik kamaradu, kteri nesnedli ani lesni jahodu, nebo boruvky, tolik se bali zameny s treba vranim okem. Treba manzel dodneska nepozna rozdil a to je z vesnice. Takze nekteri rodice byli i pred 20 lety az moc starostliví. Jenze kdyz se deti prilis chrani spatne to dopada. Ja pracuji na pohotovosti a to byste neverila, kolik deti se otravi treba takovou tuji.

Muj zivy plot doma se sklada z lisky, spendliku, drinu (cervena i zluta varianta), ruze svaskale, kdoule, muchovniku, rakytniku, mispule, kaliny klikvove, cervenolisteho myrobalanu, hlosiny okolicnate, cervoplodu (ten nejak neroste, ale pry je take jedly), trnek a pod tim vsim roste jeste vlochyne. Vse je jedle a az na vyjimky k dostani za par korun v lesnich skolkach. Nadsena jsem byla hlavne z kdoulovce po 6 Kc. Nevim jakou mate pudu a kolik prostoru, ale tohle se mi osvedcilo jako levny a uzitecny plot na vsi. Ze stalezelenych rostlin mam jeden druh zluteho jasminu, vic nejedovatych rostlin se mi nepodarilo sehnat. Tohle bude jeho prvni zima, tak uvidime. Pry ma byt zajimavy i cervenolisty neopadavy dristal, ale ma desne trny. Krasna je i stalezelena skimie japonska, jenze ta je mirne jedovata. Existuji pry ale i dvoudome odrudy, takze tvoreni plodu muzete lehce zabranit. Pekny den a hodne zabavy pri sazeni Michaela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.203 (?), 4.10.2008 13:39

...dobrý den pane... já chci jen konstatovat.že jsem se u Vašeho popisu našeho  "nebezpečně  " prožitého   dětství úúžasně nařehtala))))...jak to.že jsme to vlastně přežili??Haha???...krásný den.. Inabe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika