Vajgélie roubovaná na jívě?



bobbab - (6) - 49.14 (?)
14.3.2011 12:15

U nás na Rakovnicku byl ještě pořád sníh, takže všechno spí, i ta starší vajgélie, ale toto bude určitě jíva, protože už má nasazené pupeny, a má lesklé silné výhony, to vajgélie je suchá

vajgelie
vajgelie
a toto je pravá vajgelie
a toto je pravá vajgelie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
bobbab - (6) - 49.14 (?), 13.3.2011 16:47, zobrazeno: 14730x

Dobrý den, koupili jsme před 2 roky na podzim vajgélii, loni zjara začly na některých větvích kvést kočičky, tak jsem tyto větve ostříhala a na zbytku větvích kvetla vajgélie. Teď jsem si všimla, že skoro všechny větve mají zase pupeny kočiček. Je možné, že by to bylo pěstováno na jiné odnoži? Nevím, jestli to mám zase všechno ořezat. Druhý keř mi to nedělá, ten je v pořádku. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.254 (?), 13.3.2011 16:54

Tak tohle by chtělo obrázek, ale nejspíš to bude tím, že k sazenici vajgely se dostal semenáček jívy a rostou spolu tak, že to vypadá jeko jeden keř, pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bobbab - (6) - 49.14 (?), 13.3.2011 18:42

Asi ano, ale ta jíva je silnější, nejspíš to vykopneme. Zkusím to vyfotit a poslat, je to opravdu rarita a manželovi se to vůbec nelíbí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 13.3.2011 20:41

Vajgélie patří do čeledi zimolezovitých, vrba jíva do vrbovitých.  Takto nepříbuzné rostliny se nedají vzájemně roubovat. Roubování se daří jen v rámci jedné čeledi, a to ještě zdaleka ne mezi všemi druhy této čeledi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.14 (?), 17.3.2011 9:00

Tak vy jste to tipnul hned správně. Včera jsme to vyndali ze země, a opravdu ta jíva byla obrovská a dalo se krásně vidět, jak se tam v koutku krčí 3 větvičky vajgélie. Tak jsme to rozdělili a znavy vajgélii zasadili, doufám, že se ujme Díky za radu, jinak bychom to vyhodili všechno, a ani bychom si nevšimli, že jsou tam spojené 2 rostliny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 251.198 (?), 13.3.2011 21:09

Květní pupeny Vaigelie, když začínají rašit, tak mohou někomu vzdáleně připomínat kočičky. Nemohlo by to být tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 14.3.2011 7:11

Vám už touto dobou raší vajgelie? U nás v Brně mají ještě hluboký spánek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bobbab - (6) - 49.14 (?), 14.3.2011 12:15

U nás na Rakovnicku byl ještě pořád sníh, takže všechno spí, i ta starší vajgélie, ale toto bude určitě jíva, protože už má nasazené pupeny, a má lesklé silné výhony, to vajgélie je suchá

vajgelie
vajgelie
a toto je pravá vajgelie
a toto je pravá vajgelie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 14.3.2011 12:39

U vajgélií je zbytečné stříhat suché zbytky květů (to byste na tom strávila mládí). Pokud se Vám keř s nimi nelíbí, můžete vystříhat celé odkvetlé větve a tím keř prosvětlit. Mladé výhony necháte bez zastřižení.

 Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bobbab - (6) - 49.14 (?), 14.3.2011 15:55

Děkuji za radu.  a tu druhou nejspíš vykopneme a koupíme něco jiného. Moc se nám líbí takový strom listnatý, má v dospělosti velkou korunu a načervenalé? šištice. Tvar má jako deštník, bohužel jsem nenašla, jaký má název. Větve se všelijak kroutí. Kdyby někdo náhodou poznal, na co se ptám, byla bych ráda, kdyby mi sem odpověděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika