Určení neznámé dřeviny



ZA - (36) - 117.7 (?) 
15.1.2015 22:02, zobrazeno: 6291x

Prosím pomůžete určit tyto dřeviny?

První - jen podle semen

Druhá - podle červených plodů

Moc děkuji (foto je z Kanady)

Neznámý strom
Neznámý strom
Neznámý strom
Neznámý strom
Určíte tuto dřevinu podle plodů?
Určíte tuto dřevinu podle plodů?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.16 (?), 15.1.2015 23:22

To první je klokoč (i podle semeníků na první fotce), to druhé mi připadá jako nějaký dřín (ale to jen hádám).       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.116 (?), 15.1.2015 23:32

S klokočím souhlasím.

Plody druhého jsou mnohem drobnější a v pozadí je u jednoho pupenu vidět trojitý trn... (Ale dřín byl i můj první nápad. Druhý pak kustovnice čínská...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.8 (?), 17.1.2015 9:14

Takže už jen doplním, že na té třetí fotce vidím dřišťál (obecný).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.2 (?), 17.1.2015 12:17

Dobrý den. Pane Josef, určitě se nechci do toho míchat, ale dle mého se jedná o Berberis x ottawensis"Superba". Ten má překloněné větvičky a jeho plody velmi dlouho drží na keři. Berberis vulgaris přeci jen roste vzpřímeně a jeho plody nemají tak dlouhé stopky. Nicméně je to jen můj názor. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.169 (?), 17.1.2015 21:15

Klidně to tak může být, pane Stanislawe.

Obecný jsem dal do závorky, neboť jsem si určením nebyl jist (a abych pravdu řekl, na ottawensis jsem si ani nevzpomněl. Nicméně: neměl by tmavě červenolistý Superba i tmavší větvičky? Teď nevím, kde bych jej v reálu hledal, abych to sám posoudil).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ZA - (36) - 117.7 (?), 17.1.2015 21:24

Děkuji všem za pomoc s určováním, poučení. Přírodu mám moc ráda - jsem ale pouhý nezkušený pozorovatel / obdivovatel. Za vaše rady tady jsem opravdu vděčná :-) a ráda se zase někdy přihlásím. Díky! Zdenka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.169 (?), 17.1.2015 21:46

Ať se Vám v přírodě vždy líbí a daří.

Klidně se opět přihlaste, určovačky jsou naše hobby laugh.

Strom na poslední fotce je opravdu pěkný, ale - pokud to jen trochu jde - vkládejte, prosím, obrázky ve správné orientaci.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 17.1.2015 22:13

Poloha snímku svádí k lehu, snad to ňáký doubě bude co tu věky rostlowink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 17.1.2015 22:22

S přibívajícími tablety si na to budete muset zvyknout. Důvody jsou dva:

  • tablet lze snadno otočit
  • některé tablety mají funkci automatického otočení a vkládající vidí vždy svůj snímek nohama dolů (podle záznamů G-senzoru). Po vložení zjistí, že starší systémy PC nemají G-senzor a neumí tedy s údajem o poloze G z obálky snímku pracovat (interpretovat otočení).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika