škumpa



host - 6.59 (?)
17.9.2011 15:30

čiže cotinus coggygria... tiež som si chvíľu myslela, že je reč o tejto rastline, ale česky škumpa znamená rhus typhina- pačmaga invázna, je celkom pekná, ale je na zozname spolu s ďalšími: topinambur, zlatobyľ kanadská, pohánkovec

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.59 (?), 17.9.2011 15:30

čiže cotinus coggygria... tiež som si chvíľu myslela, že je reč o tejto rastline, ale česky škumpa znamená rhus typhina- pačmaga invázna, je celkom pekná, ale je na zozname spolu s ďalšími: topinambur, zlatobyľ kanadská, pohánkovec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 17.9.2011 16:21
Tak to mě mohlo napadnout, že může jít o jiné názvosloví v češtině a slovenštině.A přitom vím, že třeba previsnutá maceška je přeloženo do češtiny převislá vrba.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.116 (?), 23.7.2007 13:42
Mám prosbu. Vykácela jsem 2 škumpy u brány do zahrady. Od té doby se mi škumpa nekontrolovatelně začala rozmnožovat na výhonech a kořenech takovým způsobem, že mi trhá i beton a ničí zámkovou dlažbu. Poraďte mi, čím a jak jste ji zničili? Zkoušela jsem ji vytrhávat, ale začala narůstat ještě divočeji. Použila jsem i Roundap, ale i to se zdá je málo. Zničí se jen postříkané rostlinky a hned vedle vyrazí množství dalších mladých výhonků. Prosím poraďte. Velmi akutní!!! Děkuji za radu:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 226.236 (?), 24.7.2007 8:51

Musíte potírat čerstvé řezné plochy (pařezy). Samotné listy to nestačí.  Mimo Round. existují herbicidy určené přímo na takové rostliny jako je škumpa. Opakuji, musíte potírat čerstvě uříznuté "pařezy". Účinek se neprojeví hned, ale až za nějaký čas uvidíte, že rostlina "klempíruje", až uhyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.116 (?), 26.7.2007 10:24

Děkuji za odpověď, ale já jsem pařezy a části kořenů odstranila již loni a nyní stále narůstají výhony z kořenů. Mám obavy, že kořeny prorostou i základy domu. Roztrhaly i betonové nájezdy pro auto. Myslíte, že když asi 1m vysoký výhon uříznu a potřu tuto ránu, že bude účinek silnější??? Nebo lze pouze na starší zdřevnatělé kmeny? Děkuji DŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.196 (?), 26.7.2007 22:52
Dal to bych i na zdřevnatělé, kde je živá kůra. Pod kůrou jsou cévní svazky, které pošlou roundup do všech kořenů. Jinak škumpa se u nás dala udržet na uzdě, okolo ní je trávník, kde se pravidelně seká. Takže nám ta "krása" neroste i jinde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.150 (?), 25.10.2007 10:17
V současné době je proti mě vedeno přestupkové řízení za vytrávení 6 ks Škump a to přípravkem VELPAR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sampac - (29) - 206.177 (?), 25.10.2007 10:30

To je snad zlý sen. Za zničení škumpy by se měla dávat medaile, každý to nedokáže. Zkuste si někde najít pojednání o invazivních plevelných rostlinách, které ohrožují nasi původní flóru. Tím se můžete bránit.

Ještě k ničení škumpy - osvědčil se mi (a nejen u škumpy) postřik Touchdownem, kterým úspěšně likviduji nálety zejména bezu čeného. Zabírá i na staré keře, kterým odejdou i kořeny, takře není takový problém je vykopat. Mladé keře dokonce za nějakou dobu po "ošetření" vytahuji ze země snáz, než pampelišku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.232 (?), 10.4.2011 18:22

Zdravím,

je to už dýl, ale zajímalo by mě, jak to dopadlo.

Jinak máti se ty potvory moc líbily, takže jsem přitáhl na zahradu dvě, a chystám se je zlikvidovat.

Myslíte, že na to bude fungovat Kaput?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.86 (?), 6.7.2010 16:47

plevel horší svlačce!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika