škumpa



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 110.98 (?) 
18.7.2008 11:02

Mám tuto zkušenost jen stále roste víc a víc až roztrhla bytelný kameninový květináč. S touto škumpou bych si nic nezačínala, je to jak ve Dni Trifidů. Nám protrhla bazén zevnitř rašícím kořenem a zbavit se jí, se nám podařila ož po dvou letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 116.23 (?), 8.5.2010 17:07

Ano, tohle na fotce je ruj vlasatá-červená a existuje i ve žluté. Ovšem nepleťte ji se škumpou - lat. Rhus tiphina - to je úplně jiná, krásná, ale agresivní rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.108 (?), 23.7.2012 19:10

Moje sousedka si vysadila už dost vzrostlý strom blízko našeho plotu. Když už nám stínil tak, že zahrada i kuchyň byla bez slunce a sousedi se stěhovali, poprosila jsem ji, zda by ji nepokácela. To jsem ale netušila, co bude následovat. Odnože mám všude, dlažba se nadzvedává a mám strach, co je pod domem. Jsem celkem bezradná co s tím. Odnože vytrhávám, ale je jak chobotnice, roste o to víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 10.7.2010 16:47
Zkusím využít tuto diskusi, abych zbytečně nezakládal nové téma. Můj dotaz zní:
Lze škumpu množit řízkováním?
Nedaleko od nás roste krásný stříhanolistý kultivar škumpy (zřejmě cv. "Laciniata") se spoustou výmladků. Problém je, že jde o frekventované veřejné prostranství (okraj veřejného schodiště) s neprostupným skalníkovým podrostem, kde si nemohu dovolit kopat. O případný odběr semen se také nebudu pokoušet, protože v okolí je spousta obyčejných škump, takže případná semena negarantují vlastnosti kultivaru. Nadzemních řízků mohu odebrat, kolik chci: Víceleté, jednoleté dřevnaté, jednoleté bylinné.. Má smysl se o to pokoušet? Pokud ano, kdy a jak?
P. S.: Ano, rizika pěstování škumpy jsem si dobře vědom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.21 (?), 28.7.2010 0:34

Že je škumpa ksindlo, to je jasné, ale já v současné době řeším jiný problém. Přijedu na zahradu a přes noc jedna větev ulomená, přijedu další den - další větve ulomené nebo zlomené. Chtěla bych se zeptat, zda se vám to někomu taky stávalo. Zda by to mohlo být větrem... díky Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.133 (?), 16.8.2010 14:52

ahoj větrem nebo hodně prudkým deštěm některé kusy trpí - mají totíž duté dřevo a tak se snadno lámou nebo jakoby vyvrací od kmene... jinak bych chtěl podotknout k dřívějším příspěvkům to, že se nejedná o "strašení" opravdu je to nezmar - pokosíte jich 10 a za týden jich vyrůstá 20... u nás na chatě (hlásná třebaň) rostla co si pamatuju skupinka asi 5 škump a celkem se nic nedělo ale po té co jsem jich pár podsekl tak se začala rozrůstat. S údržbou zahrady to není nijak slavné a škumpa má dost prostoru pro seberealizaci... podotýkám je to jižní svah a skála kde nic jiného až na šípky neroste... boj s ní je těžký - před 4lety jsem po posekání aplikoval roundup ale řekl bych že to bylo zbytečné poněvač po měsíci tam zase byl prales, tak sem to znovu posekal a znova postříkal... řekl bych že při častém sekání (po7-14dnech) se to trochu zkoriguje ale bude se muset pořád stříkat chemie a na podzim překopat celou zahradu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.173 (?), 16.8.2010 20:46

Škumpa se likviduje Garlonem 4EC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.18 (?), 21.8.2010 21:28
Opravdu 100%ním likvidátorem mladých nežádoucích škump jsou srnky. Naprosto dokonale sežerou všechno, co jen se v trávě objeví. Alespoň na naší zahradě to tak funguje opravdu s 100%ní spolehlivostí. Jen škoda přeškoda, že stejně likvidují i všechno ostatní, včetně trnitých růží například... ale o tom tato diskuse už není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.76 (?), 18.2.2011 16:17

Jedna pozitivní zpráva: z jejího podivného plodenství se prý připravuje výtečná osvěžující limonáda plná vitamínů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.160 (?), 7.5.2011 18:47

A není náhodou škumpa jedovatá...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika