Rakytník řešetlákový



host - 166.20 (?)
13.12.2008 18:02

Já jsem Rakytník usušil, nadrtil a v láhvy zalil slunečnicovým olejem. Je super na popáleniny a dobře hojí různé rány. Plody jím skoro každý den, někdy i docela dost. Jadérka pečlivě rozkoušu protože jsou také zdravá. U nás i mích známích se nejvíce osvěčil Rakytník v rumu a s cukrem nebo medem. Takto jsem přivedl už dost lidí k pravidelnému užívání tohoto velice zdravého ovoce.  Ještě plody používá a to v syrové formě, teď tedy z mrazáku na potírání křečových žil. Lioton 100 000 mi úlevu nepřinese, ale Rakytník vždy. Plody Rakytníku by neměly chybět v žádné rodině. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
host - 166.20 (?), 13.12.2008 18:02

Já jsem Rakytník usušil, nadrtil a v láhvy zalil slunečnicovým olejem. Je super na popáleniny a dobře hojí různé rány. Plody jím skoro každý den, někdy i docela dost. Jadérka pečlivě rozkoušu protože jsou také zdravá. U nás i mích známích se nejvíce osvěčil Rakytník v rumu a s cukrem nebo medem. Takto jsem přivedl už dost lidí k pravidelnému užívání tohoto velice zdravého ovoce.  Ještě plody používá a to v syrové formě, teď tedy z mrazáku na potírání křečových žil. Lioton 100 000 mi úlevu nepřinese, ale Rakytník vždy. Plody Rakytníku by neměly chybět v žádné rodině. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.101 (?), 10.5.2009 12:28

Dobrý den, mám problém s rakytníkem. Mám vysazené dvě rostliny údajně samčí a samičí, ale po dobu cca pěti let jsem nesklidil žádné plody. Minulý rok jsem si všimnul asi deseti malých bobulí, však když vidím jak vypadají obsypané keře na fotografiích žasnu a závidím :-(. Není možené, že mám nějakou planou verzy, která se vysazuje kolem dálničních komunikací?

Opravdu by mě pomohla jakákoliv rada. Díky

s pozdravem Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.233 (?), 28.6.2009 19:33

Dobrý den,

jsem na stejně. Ale slyšela jsem, že rakytník plodí po 7 letech.

Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.66 (?), 11.7.2009 19:47

Rakytník mám od zahradnictví Bakker pátým rokem. Dvě samice a jednoho samce cca 1,5 metrů od sebe v trojúhelníku. Loni, má plodit až čtvrtým rokem, poprvé měly plody. Bylo jich ale asi větší hrst. Letos, tedy pátým rokem, to možná také záleží na měsíci sázení, to nevím, nejsem žádný zahradník, ale na rozdíl od loňského roku, kdy se jen rozkoukával, jsou samice obalené. Takže počkejte ještě další rok. Pokud nic, tak se asi zeptat odborníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 247.59 (?), 25.7.2009 23:52

Mám vyzazeny 2 samice a 1 samce, letos tři roky, samice jsou již dnes osypány plody, sazenice jsem zakoupila přes internet.  Růst rostlin je bujný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.204 (?), 6.4.2012 18:07

Dobrý den,

nedá mi to nereagovat na Samici a Samce Rakytníkovy... Mám jediný keř. Že je to samice jsem zjistila minulý rok, když se mi celá nehorázně obsypala plody. Vysvětlí mi to někdo?? A neptejte se, jestli jsem si jistá, že je to opravdu rakytník :)) JE! Ale jsem z toho jelen, nevím, s kým teda ty bobule má, tak jsem je radši ani nesklízela... Třeba mám nějakou samosprašnou odrůdu, která je jedovatá... :((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 6.4.2012 18:40

Prostě přiletěl pyl ze sousedství. Jako na jiné cizospračné stromy, co máme na zahradě pouze v jednom exempláři. Výhoda třešní je, že ji má kdekdo, zatímco rakytník je poměrně vzácný, proto je bezpečnější mít i opylovač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.97 (?), 22.4.2012 13:28

Nebo jste si možná koupila dva v jednom. Někdy se už přímo v zahradnictvích dají sehnat samice, na kterých jsou naroubovaní samci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika