Prosím o určení názvu keře



host - 180.2 (?)
26.6.2011 20:53

Pravděpodobně vše živé i neživé na tomto světě má smysl, jinak by to prostě nebylo. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 99.11 (?), 26.6.2011 16:48, zobrazeno: 6480x

Dobrý den, přispívám na tomto webu podruhé. Rád bych někoho, kdo by mi řekl název tohoto porostu. Leze to skalce, jak vidno z obrázku. Na zimu to má černé bobule, které ptáci ozobávají. Mockrát děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 26.6.2011 18:04

Dobrý den. Dle mého je to Hedera helix, čili břečťan popínavý a jedná se o ukázku již plodných větví, které mají takovéto lesklé celokrajné listy. Zdá se mi, že dole na kmeni je vidět ještě malá větvička s klasickými listy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 216.33 (?), 26.6.2011 19:09

Plně souhlasím se Stanislawem. Doplním, že v pozdním podzimu - asi tak říjen - listopad - břečťan kvete a je to asi poslední pastva pro včely (nebo jedna z posledních).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.11 (?), 26.6.2011 19:38

Mockrát Vám všem děkuji. Mám pocit, že ty bobule opravdu patrně dozrávají již při sněžení. Pamatuji si je zasypané. A význam tohoto keře? Má nějaký smysl?! Sledujeme, jak ptactvo zobe, ale také barevně vylučuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 26.6.2011 20:53

Pravděpodobně vše živé i neživé na tomto světě má smysl, jinak by to prostě nebylo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 26.6.2011 22:08

Je to prostě krásné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.6.2011 22:10

Jsem nějak nepochopila Vaši otázku... jak,,má význam, má smysl"?? Má pro včely a má pro ptáky - například. Jestli má pro Vás - toť otázka. To právě záleží na Vašem úhlu pohledu. Jestli Vám pouze vadí, že máte barevně pokálenou dlažbu a je vám lhostejné, že je to taky něčí obživa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.11 (?), 27.6.2011 9:09

Ano, otázka směrovala směrem pěstitelským Co mi vadí, jsou ty včely, kde vzniká nebezpečí, protože kař máme v přímém sousedství s chodníkem ke vstupním dveřím. No a potom ty barevný hovínka Tak že jde o malé nepříjemnosti. Ale že bych se chystal ten keř likvidovat, to určitě nikoliv. Ještě se chci zeptat, dá se z této fotografie určit hrubé stáří?! Děkuji všem za komentáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 26.6.2011 22:24

Pane 99.11 na smysl tohoto keře jste si odpověděl. Je domovem mnoha živočichů. Přináší ptákům a opylujícímu hmyzu potravu v kritické době. Je to stálezelená mrazuodolná popínavka. O kolika listnatých rostlinách můžeme říct, že jsou stálezelené a bez problémů přečkají českou zimu? Dále by se dalo mluvit o estetických hodnotách, vlivu na mikroklima...

Umíte obhájit smysl vlastní existence?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika