Podchozí muchovník k zastínění



host - 232.119 (?)
6.2.2022 17:29

Není to dobrý nápad. Když začnou muchovníky dozrávat, terasu slušně neuklidíte ani s vapkou. A pokud je najdou ptáci, fleky od ovoce budete mít nejméně 10m kolem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 142.171 (?), 6.2.2022 14:16, zobrazeno: 1288x

Dobrý den,

prosím o radu, ze které odrůdy muchovníku lze nejsnáze vypěstovat podchozí strom k částečnému zastínění terasy. Kvalitu plodů neřeším, budou spíš pro ptactvo. Můj sen je vícekmen s hustou korunou, ale nevím, jestli je to reálné. Jako alternativu jsem zvažovala ještě javory nebo jeřáb. 300mnm, suchý jižní svah..

Děkuji

Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.119 (?), 6.2.2022 17:29

Není to dobrý nápad. Když začnou muchovníky dozrávat, terasu slušně neuklidíte ani s vapkou. A pokud je najdou ptáci, fleky od ovoce budete mít nejméně 10m kolem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.171 (?), 6.2.2022 17:47
Dekuji za upozorneni, tohle mne nenapadlo. Ale hadam tedy dobre, ze u jerabin bude podobny problem? Strom by nebyl vsazem primo v terase, ale kousek vedle. Tu podchozi vysku bych rada hlavne kvuli vyhledu, nez ze by se primo tudy prochazelo. Prosla jsem vsechny diskuze na tema zastineni listnatymi stromy a muchovnik se mi libi nejvic. Pocitam s tim, ze si par let pockam. Ale nemam zkusenost s neporadkem pod takovyma stromama...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.9 (?), 7.2.2022 15:24

Muchovník lamarkův by byl asi nejlepší. Dorůstá 4-5 m a plody má drobnější než muchovník olšolistý a kanadský, které jsou i trochu menší. Na chuť bych řekl, že je lamarkův nejlepší, ale plody jsou drobné. Pěkně kvete a je to vícekmenný keř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.66 (?), 7.2.2022 16:31

Myslíte asi takovýhle? Zatím má asi 3,5m. Je to lamarckův, já ožírám spodní část, ptáci horní. Je aromatický, lze i mrazit. Na koláče, do pohárů, k jídlu jen tak wink.  Lída



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 142.171 (?), 9.2.2022 21:25

Díky za inspiraci, je nádherný. Přesně tak bych si ho představovala. Jak dlouho jej máte? 
Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.66 (?), 9.2.2022 23:57

Tak jsem se musela mrknout do fotek, ony ty roky strašně utíkají... Byl sázený na jaře 2011, to měl 2-3 větvičky a asi 40cm. Mně se líbil na netu na fotkách právě také jako vícekmenný strom, nechtěla jsem vysloveně "užitkový" keř.U tohohle se mi líbilo, že je pěkný v květu, pak má plody a na podzim se krásně vybarví. A když nechci, aby mi ptáci ozobali plody, než sklidím, co potřebuji, stačí na něj pověsit pár starých CD wink    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.171 (?), 10.2.2022 23:28
Lído, prosím, je pod ním hodně velký nepořádek, když plody padají? Měla bych pod ním také z velké části trávník, ale bude v místě, kde se hodně chodí. Mám zkušenost jen s malými ovocnými keři a pak s moruší a to je úplná katastrofa... Zajímalo by mě, jestli to opadá celé najednou nebo kuličky na stromě zůstávají až třeba do zimy. Nebo to ptáci stihnou ozobat všechno?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika