Pestovanie katalpy zo semien



host - 123.1 (?)
11.6.2015 20:15

Před 10 lety jsem na jaře v dubnu natrhal lusky, vybral semena a vysel do truhlíku.Z asi 200 semen vzešlo 30 sazenic z kterých se mi podařilo udržet 9.Měl jsem je v květináčích přes zimu venku a občas zalil aby neuschly.Sedm jsem rozdal a dvě zasadil na zahradě-rostly krásně ale dostal se tam srnec a rozdrbal kmínky a tak mám ze vší slávy jednu krásně rostoucí tříkmennou katalpu.Za pokus to stojí.Vašek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

C4BI - (3) - 251.2 (?), 11.6.2015 16:30, zobrazeno: 3005x

Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť aký je postup pri pestovaní katalpy zo semien? Momentálne som vo fáze, kedy sú semená položené na stole a neviem sa ďalej pohnúť :) Mám ich 40 ks, nerád by som urobil chybu a prišiel o ne. Ďakujem za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.1 (?), 11.6.2015 20:15

Před 10 lety jsem na jaře v dubnu natrhal lusky, vybral semena a vysel do truhlíku.Z asi 200 semen vzešlo 30 sazenic z kterých se mi podařilo udržet 9.Měl jsem je v květináčích přes zimu venku a občas zalil aby neuschly.Sedm jsem rozdal a dvě zasadil na zahradě-rostly krásně ale dostal se tam srnec a rozdrbal kmínky a tak mám ze vší slávy jednu krásně rostoucí tříkmennou katalpu.Za pokus to stojí.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 12.6.2015 10:07

- Z té kopičky semen odstraňte semena viditelně mechanicky poškozená, nachází-li se mezi nimi nějaké.

- namočte semena do vody, nechte 24 hod. Ta, která zůstanou na povrchu (plavou), jsou neklíčivá.

- zbylá nasejte. Pokud jsou slepená, prohoďte pískem, lépe pak půjdou od sebe. Ke klíčení se uvádí, že potřebují světlo. Substrát - jak jste zvyklý (ála výsevní). Semena potřebují zůstat vlhká (mlžit v případě potřeby), lépe přetáhnout igelitem kvůli udržení vlhkosti. Nyní je pro ně ideální teplota pro vzcházení, klíčivá jsou velmi snadno, vzcházejí do 14 dnů.

- lze i tak, že se semena hodí do igeliťáku, přileje trocha vody, zazipuje a tahá se jedno po druhém až v okamžiku, kdy se objeví klíček. Pak normálně do substrátu.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika