oleander - vadnutie kvetov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
miroslavad - (10) - 6.206 (?) 
1.5.2008 22:56

dobry den, ja by som sa chcela opytat, aky substrat mozem pre oleander pouzit?

dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 3.10.2009 9:56

jekyll prosím o radu,,snažím se zalévat záplavově, jihozápad strana slunce, občas pohnojím na květ, květy ani větve zatím nestříhám. Oleandr s jednoduchým květem kvete celé léto, plnokvěté mají celé léto poupata, občas nějaké rozkvete pokud nezahnije, jak prší asi, jinak nic. ještě teď je tam plno nerozkvetlých květů... co dělám blbě???ach jo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pat+Mat - (14) - 150.46 (?), 2.5.2008 6:59

Oleandr už pěstuji 10 let. Loni dosáhl výšky 1,8m a tak jsem ho na zimu radikálně seřízla na výšku tak 0,5m.  Taky mám problém s hnědnutím květů, ale zjistila jsem, že to opravdu způsobuje deštivé počasí, a to i přesto, že má rád vysokou vzdušnou vlhkost. Běžně ho sadím do zahradnického substrátu (jednou za tři roky) a hnojím buď kristalonem, nebo kuřincema. Slunce na něj svítí tak od 10. hodiny do 16 hodin.  Ale jinak je hodně odolný vůči nízkým teplotám. Bydlím v podhůří Beskyd a noční a ranní teploty nebývají zrovna nejvyšší. Přikládám i loňskou fotku, která není zrovna nejkvalitnější - zrovna začal kvést.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.134 (?), 2.5.2008 20:45

Tak můžu říct jediné, je nádherný.Já mám taky několik oleandrů, barviček,udržuju menší vzrůst, jinak bych se mohla s těma mýma "všema" kytkama z baráku vystěhovat.Teda spíše bych byla vystěhována...rodinou.Vím, že se tady řeší vadnutí květů.Já mám u jednoho oleandru problém ze žloutnutím a hnědnutím listů..začíná to od špičky.Paraziti žádní! Přemokření taky ne.Teď jsem ho přesadila vyšoupla ven a ať se snaží.Jinak nevidím jiné východisko než ostříhat a nechat znovu obrazit.Snad se ozve někdo, kdo řeší stejný problém. Děkuju. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pat+Mat - (14) - 150.46 (?), 3.5.2008 13:21

Zkuste to postříkat proti houbovým chorobám. Taky jsem tenhle problém řešila. Většinou už v zimě se mi na listech začly objevovat hnědé skvrny a pak celý zežloutl. Postříkala jsem to ve dvou intervalech Novozirem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.134 (?), 3.5.2008 14:40

Děkuju za radu, zkusím to. Můžu použít Dithane?Ten mám totiž namícháný pro změnu na amarylisy a červ.spálu.Jinak včera parádní oleandr a dnes o kousek vedle super hořc.stromek.Tak na ten jsem levá..."-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pat+Mat - (14) - 150.46 (?), 20.5.2008 18:42

Omlouvám se, k reakci se dostávám až teď. Dithane je dobrý, já ale raději používám Novozir a nezapomínejte přidávat nějaké smáčedlo - jar nebo kupte v zahradnictví Silwet. Bez toho to na ty kožovité listy špatně chytá.

A hořcového stromku se vůbec nebojte. Pěstování je jednodušší než u oleandru. Jde jen o dobré přezimování, pak už jen trochu péče a kvete celé léto. Nejdříve hodně zaštipovat, potom hodně zalívat a taky dost hnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.134 (?), 21.5.2008 11:46

Tak ten pacholek vesele žloutne dál, postřik nepostřik.Už jsem začala objíždět(na radu)květinky a zahradnictví.Květinky bezpředmětné.Ani v zahradnictví jsem neuspěla(mimochodem lístky s sebou),jen náznák, že by mohlo jít o fyziologické postižení.Co to je???Že se té potvoře nevděčné něco nelíbí?Tak proč jsou ostatní OK?Tak jsem vlezla už podruhé do květináče, jestli jsem něco nepřehlédla a ouha nové krásné kořínky... Jen nahoře stávkuje, Snadf to dopadne dobře, Děkuju PAT+MAT za radu.

S hořcovým stromkem je to pro mě "Kilimandžáro".Všude vidím krásné tmavě zelené keříky, stromky s nádherným nakvetením... a mě doma skomírá obludka nekvetoucí, vybledlá a možná otrávená ze mě, že nevím jak na ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pat+Mat - (14) - 150.46 (?), 21.5.2008 14:14

Nevím, kdy jste stříkala, ale ono to chvíli potrvá, než se vzpamatuje. Napadené listy už nezachráníte. Je lepší je otrhat. Jinak zkuste ještě po několika dnech Baycor. A nezapomeňte postříkat i kmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.134 (?), 22.5.2008 9:36

Zkusím to.Děkuju a hezký den. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika