oleander - vadnutie kvetov



Allie - (1) - 84.244 (?)
11.3.2008 20:15

Chci dát své oleandry už ven ale chtěla bych poradit jestli je mám dát spíše na jižní nebo na severní stranu. Na jižní mám strach aby jarní slunce nepopálilo listy a na té severní se mi přeci jen zdá být dost chladno - zase mám o ně strach.

Ale doma v teple pouštějí dlouhé, slabé výhony a navíc nemůžu všechny strčit pod okno takže jsou bledé a nepěkné. Prosím poraďte. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 173.194 (?), 31.10.2007 10:02
Veľmi pekne ďakujem za radu a prajem pekný deň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.40 (?), 23.5.2008 21:32

Dobry den,

mam oleander uz nieco vyse dvoch rokov. Preniesol som si ho do prace pekne rozkvitnuty. Kazdy den som ho nosil na balkon a na noc naspat, aby nezmizol az raz chytil puklice. Dlho mi trvalo identifikovat, ze su to puklice, povodne som nevedel, ze take existuje a povazoval som to za nejake vosky. Uspesne som sa ich zbavil, ale dalsi rok mi uz nerozkvitol. Tento rok to vyzera tak, ze kvitnut opat nebude :(Tento rok som bol aj premiestneny do kancelarie, kde slnko nebude mat vobec :(Nehnojil som ho nicim, polievam ho pravidelne, listov mu opadlo len zopar. Ani raz som ho nestrihal a to mi robi dalsi problem. Rastie velmi do vysky a prakticky sa nerozvetvuje. Uz moze mat aj 1.5m, dal som mu palicku, o ktoru som mu poprichytaval "vetvy", aby sa nepolamali.

Ako ho mam prosim Vas orezat? Je nutne ho presadit? (nezda sa mi, ze by mal problem s kvetinacom) Bez slnka nebude kvitnut? Dakujem za kazdu radu.

S pozdravom

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Allie - (1) - 84.244 (?), 11.3.2008 20:15

Chci dát své oleandry už ven ale chtěla bych poradit jestli je mám dát spíše na jižní nebo na severní stranu. Na jižní mám strach aby jarní slunce nepopálilo listy a na té severní se mi přeci jen zdá být dost chladno - zase mám o ně strach.

Ale doma v teple pouštějí dlouhé, slabé výhony a navíc nemůžu všechny strčit pod okno takže jsou bledé a nepěkné. Prosím poraďte. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.3.2008 21:37

Ahoj Lenko, já bych ještě počkala, je to dost veliké riziko, protože v noci je ještě dost chladno. Ostatně jste si již i sama částečně odpověděla. Jestli o ně nechcete přijít, tak ještě vyčkejte.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.203 (?), 11.3.2008 21:52

Jestli oleandr chce jít ven, tak bych mu ještě nechal čepici, do kapsy rukavice a dobrou bunduů, či kabát. Přeci jen je ještě březen a zmrzlí přicházejí ještě v polovině května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.244 (?), 6.4.2008 14:45

Zdravím. Na podzim jsem zapomněla ve skleníku dva květináče s malými cca 2letými oleadnry a když jsem je tam v březnu našla - koukali tam na mě, možná si i zanadávali ale hlavně - PŘEŽILY ZIMU.

Takže si myslím, že pokud nebudou hlásit velké mrazy a nepůjdou ven z vyhřátého obýváku tak se jim nic moc nestane. Navíc jestli jsou plné puklic... pryč z domu.  Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.4.2008 14:50

Alenko, to jste jim udělala pěknou otužovací kůru. Když přežily zimní mrazy, tak teď snad již nezmrznou. Takže já osobně bych to riskla. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 6.4.2008 17:15

Lenka psala ve svém příspěvku že je má doma v teple u těch bych s vynesením ven počkala.když tak jen přes den ale na noc určitě domů.ty vaše Alenko jsou malý zázrak i když četla jsem že oleandr vydrží venku až do -5stupňů já to tedy nezkoušela jak hlásí noční teploty k nula tak jdou na zimoviště.Ale jak je vidět je pravda co píšou asi si zvyknou na postupné snížení teploty a ve skleníku byly přeci jen chráněny tak ať Vám krásně kvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 6.4.2008 18:32

Nerium oleander znesie -5 (až -7) stC bez problémov. Aspoň moje určite. Mám to overené.

Bežne sa udáva zóna USDA 9, ale aj USDA 8b - teda až do -10stC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.200 (?), 1.5.2008 12:41

rada by som sa opýtala, čo mám robiť s výhonkami - sú 3, takmer 2x dlhšie ako je výška oleandra a ohromne sa kamsi ťahajú. chcela by som ho uz vylozit na balkon a takto to nevyzera,,esteticky". neposkodim mu ako ich odstrihnem?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika