oleander - vadnutie kvetov



host - 84.244 (?)
6.4.2008 14:45

Zdravím. Na podzim jsem zapomněla ve skleníku dva květináče s malými cca 2letými oleadnry a když jsem je tam v březnu našla - koukali tam na mě, možná si i zanadávali ale hlavně - PŘEŽILY ZIMU.

Takže si myslím, že pokud nebudou hlásit velké mrazy a nepůjdou ven z vyhřátého obýváku tak se jim nic moc nestane. Navíc jestli jsou plné puklic... pryč z domu.  Alena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 173.194 (?), 31.10.2007 10:02
Veľmi pekne ďakujem za radu a prajem pekný deň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.40 (?), 23.5.2008 21:32

Dobry den,

mam oleander uz nieco vyse dvoch rokov. Preniesol som si ho do prace pekne rozkvitnuty. Kazdy den som ho nosil na balkon a na noc naspat, aby nezmizol az raz chytil puklice. Dlho mi trvalo identifikovat, ze su to puklice, povodne som nevedel, ze take existuje a povazoval som to za nejake vosky. Uspesne som sa ich zbavil, ale dalsi rok mi uz nerozkvitol. Tento rok to vyzera tak, ze kvitnut opat nebude :(Tento rok som bol aj premiestneny do kancelarie, kde slnko nebude mat vobec :(Nehnojil som ho nicim, polievam ho pravidelne, listov mu opadlo len zopar. Ani raz som ho nestrihal a to mi robi dalsi problem. Rastie velmi do vysky a prakticky sa nerozvetvuje. Uz moze mat aj 1.5m, dal som mu palicku, o ktoru som mu poprichytaval "vetvy", aby sa nepolamali.

Ako ho mam prosim Vas orezat? Je nutne ho presadit? (nezda sa mi, ze by mal problem s kvetinacom) Bez slnka nebude kvitnut? Dakujem za kazdu radu.

S pozdravom

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Allie - (1) - 84.244 (?), 11.3.2008 20:15

Chci dát své oleandry už ven ale chtěla bych poradit jestli je mám dát spíše na jižní nebo na severní stranu. Na jižní mám strach aby jarní slunce nepopálilo listy a na té severní se mi přeci jen zdá být dost chladno - zase mám o ně strach.

Ale doma v teple pouštějí dlouhé, slabé výhony a navíc nemůžu všechny strčit pod okno takže jsou bledé a nepěkné. Prosím poraďte. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.3.2008 21:37

Ahoj Lenko, já bych ještě počkala, je to dost veliké riziko, protože v noci je ještě dost chladno. Ostatně jste si již i sama částečně odpověděla. Jestli o ně nechcete přijít, tak ještě vyčkejte.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.203 (?), 11.3.2008 21:52

Jestli oleandr chce jít ven, tak bych mu ještě nechal čepici, do kapsy rukavice a dobrou bunduů, či kabát. Přeci jen je ještě březen a zmrzlí přicházejí ještě v polovině května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.244 (?), 6.4.2008 14:45

Zdravím. Na podzim jsem zapomněla ve skleníku dva květináče s malými cca 2letými oleadnry a když jsem je tam v březnu našla - koukali tam na mě, možná si i zanadávali ale hlavně - PŘEŽILY ZIMU.

Takže si myslím, že pokud nebudou hlásit velké mrazy a nepůjdou ven z vyhřátého obýváku tak se jim nic moc nestane. Navíc jestli jsou plné puklic... pryč z domu.  Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.4.2008 14:50

Alenko, to jste jim udělala pěknou otužovací kůru. Když přežily zimní mrazy, tak teď snad již nezmrznou. Takže já osobně bych to riskla. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 6.4.2008 17:15

Lenka psala ve svém příspěvku že je má doma v teple u těch bych s vynesením ven počkala.když tak jen přes den ale na noc určitě domů.ty vaše Alenko jsou malý zázrak i když četla jsem že oleandr vydrží venku až do -5stupňů já to tedy nezkoušela jak hlásí noční teploty k nula tak jdou na zimoviště.Ale jak je vidět je pravda co píšou asi si zvyknou na postupné snížení teploty a ve skleníku byly přeci jen chráněny tak ať Vám krásně kvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 6.4.2008 18:32

Nerium oleander znesie -5 (až -7) stC bez problémov. Aspoň moje určite. Mám to overené.

Bežne sa udáva zóna USDA 9, ale aj USDA 8b - teda až do -10stC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.200 (?), 1.5.2008 12:41

rada by som sa opýtala, čo mám robiť s výhonkami - sú 3, takmer 2x dlhšie ako je výška oleandra a ohromne sa kamsi ťahajú. chcela by som ho uz vylozit na balkon a takto to nevyzera,,esteticky". neposkodim mu ako ich odstrihnem?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika