Okrasný listnáč



host - 196.102 (?)
3.6.2007 20:38
Zkuste si zasadit katalpu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

jjana - (3), 3.6.2007 19:59, zobrazeno: 12989x
Dobrý den! Snažím se o vybudování malé zahrádky a potřebovala bych radu ohledně stromu. Chtěla bych zasadit na zahrádku nějaký strom nebo dva, ale mám problém s místem. Potřebuji sehnat něco, co má úzký dlouhý kmen a kulatou korunu. Musí to být listnáč. Potřebuji, abych pod ním mohla bez problémů procházet. Něco okrasného, ale nesmí to za pár let narůst do obřích rozměrů. Děkuji Ván moc za Vaše rady. Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.102 (?), 3.6.2007 20:38
Zkuste si zasadit katalpu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 25.12.2007 15:18

Já bych doporučil trnovník akát kultivar UMBRACULIFERA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.94 (?), 2.1.2008 21:43

já bych doporučil sakuru která roste vzpřímeně jako topol, časem udělá oválnou korunu, sám jsem si ji pořídil na malou zahradu, přesný název neznám ale poprve jsem ji viděl v Praze v Troji v botanické zahradě. V.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.138 (?), 2.1.2008 21:55

Dobrý večer. Pravděpodobně máte na mysli Prunus serrulata "Amanogava", která má výrazný sloupovitý růst. Je to krásný listnáč, sám jej v projekci poměrně často používám. Nemá však výrazně růžové květy, spíš bílé. Ale krásné. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Štefanovi - (7) - 93.100 (?), 6.1.2008 22:03

Já bych zkusila javor /Acer platanoides Globosum/, tento kultivar není moc vysoký a má deštníkovitou korunu. Výška asi 6 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 11.1.2008 14:59

Mě se moc líbí Ulmus carpinifolia ´Wredei´ (jilm habrolistý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.57 (?), 22.2.2008 22:33
Také souhlasím se Sakurou - dobrý nápad. Pokud budete shánet pro jindy jehličnan, tak doporučuji Sibiřský cedr má nejvíce enereticky proudících vlastností ze všech stromů, které kdo kdy videl:-) Zmínky o něm jsou i v bibli, což je o malo kterém stromu - možná je to strom stromu:-) Jinak Japonská Sakura, je velká paradnice a učiní Vámi požadované přání jako nejvhodnější - koukněte http://foto.muri.se/sakura/sakura_alley_wide.jpg MR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 25.2.2008 19:13

Dovoluji si oponovat. Dost těžko je v Bibli zmínka o sibiřském cedru. O cedru libanonském ano. Ale sibiřský cedr - pokud se nepletu - je sibiřská odrůda borovice limby. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 22.2.2008 23:33

Chci úzký strom, pod kterým projdu, ale nedoroste velkých rozměrů. To je moc málo na nějaké doporučení. Stanoviště, nadmořská výška, světová strana, zastínění, venkov či město, co je zasazeno okolo apod.  Jestli nechcete velký růst, podchozí výšku přijatelnou  a okrasný listnáč - šáhl bych do velkých - vzrůstných keřů a zapěstoval bych si je do kmínku a nebo více kmínku s tím, že bych udržoval dobrou podchozí výšku. Volil bych kěř, který příjemně kvete, má hezké plody, hezký list, který se na podzim vybarvuje a je nenáročný. Dřín - pokud jste na vápenité půdě a v nížinách, kalinu, Zajímavý je hloh - může být i roubován jako strom, štědřenec  (pravý zlatý déšť) je hezký jen v kbětu, hodně zapleveluje krajina a je jedovatý,  podobný ozdobností, ale více známý je šeřík. Výběr je velký, ale bez znalosti místa nelze nic odpovědně doporučit. Jen poznámka keře rostou podstatně rychleji než zakrslé stromy, ale nepřerostou svoje možnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika