Nemocná vajgelie?



host - 52.1 (?)
16.4.2009 13:52

Na vajgelii rozhodně není brzo, pokud tazatelka nebydlí někde na horách. I u mě, v 600 m nad mořem, už má malé lístečky. Ale na podzim zasazená může opravdu vyrašit později, určitě bych počkala. I ovocné stromky, sázené na jaře, mívají oproti zakořeněným stromům zpoždění. Ale pečlivě bych zalévala a kdyby se přesto delší dobu nic nedělo, zkusila bych ji vyndat a zastřihnout kořeny, jestli jsou živé. Alena D.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 236.99 (?), 15.4.2009 12:59, zobrazeno: 13494x

Dobrý den, loni na podzim jsme koupili už vzrostlý keřík vajgelie Bristol Ruby, asi 80cm. Měla zvadlé listy, mysleli jsme, že je jen dlouho nezalitá. I když pak stála přes noc ve vodě, nesrovnala se a do týdne listy opadaly. Přesto jsme ji zasadili, na jaře zastříhli hnědé suché konce větviček až do živého zeleného (no zbylo z ní jen 30cm). Ale i když všechno kolem raší, ten náš keřík nemá ani pupeny, myslíte, že už se nevzpamatuje? Myslela jsem, že vajgelie patří mezi nenáročné vitální keře. Teď nevím, jestli mám ještě počkat, nebo ji nahradit třeba zlaticí. Poradíte, co s tím? Díky všem. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 70.100 (?), 15.4.2009 14:23

Vajgelie je možná nenáročná, ale vitální jen v dobrých podmínkách. Mám keř, který byl asi 2 m vysoký. Před třemi roky totálně zmrzl, myslel jsem, že definitivně. Pak trochu obrazil, teď je asi 1 m výšky. Dost prosychá. Počkejte, ona může vyrašit až za poměrně dlouhou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.99 (?), 16.4.2009 13:12

Díky, aspoň kapka naděje. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.1 (?), 16.4.2009 13:15

Na vajgelii je přece ještě brzo. Teď ještě vypadá jakoby uhynulá.Maruš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 16.4.2009 13:52

Na vajgelii rozhodně není brzo, pokud tazatelka nebydlí někde na horách. I u mě, v 600 m nad mořem, už má malé lístečky. Ale na podzim zasazená může opravdu vyrašit později, určitě bych počkala. I ovocné stromky, sázené na jaře, mívají oproti zakořeněným stromům zpoždění. Ale pečlivě bych zalévala a kdyby se přesto delší dobu nic nedělo, zkusila bych ji vyndat a zastřihnout kořeny, jestli jsou živé. Alena D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 1.6.2009 22:34

jak to vypadá s tvou vajgelií, Maruš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.12 (?), 23.6.2009 7:57

Dobrý den, vajgelie jsem sázela letos na jaře, chytily se, ale mám trošku jiný problém-nekvetou (vykvetla jen jedna, a to krátce, další květy se neobjevily). Můžete mi někdo poradit? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 23.6.2009 23:52

Nejdřív musí pořádně zakořenit, nebojte, pokvetou pak.  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.36 (?), 18.8.2009 13:23

Dobrý den, může mi někdo prosím poradit: listy weigelie od krajů začínají hnědnout a osychají, květy sice má, ale nejsou bohaté. Na jaře jsem přihodila NPK, půdu mám spíš suchou, zalévám a je na světlém místě, i když ne calý den na přímém slunci. Za radu děkuji M. Váňová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika