Napadený Buxus



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?)
11.5.2018 9:34

Dobrý den, živý plot z buxusů je krásný, ale... jednak hrozně pomalu roste, musíte ho dvakrát ročně stříhat. a hrozba zavíječe je prostě velmi reálná. Malé keříky můžete stříkat, ale ty vzrostlé, to už není jednoduché, protože ty potvůrky jsou schované uvnitř. Měla jsem nádherný živý plot (30 let) a během cca 3 dnů byl totálně sežraný. Takže za mě už bohužel nikdy více. Ale pokud budete mít keříky malé, tak se asi dají daleko lépe hlídat a udržovat. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 234.218 (?), 9.5.2018 18:45

Zrovna se chystám koupit v příštích dnech sazenice buxusu a udělat z nich nízký živý plot... Je to vůbec dobrý nápad, když stále více buxusů napadá zavíječ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 9.5.2018 20:39

Problém není jen zavíječ, další neméně zaávažná onemocnění jsou Cylindrocladium buxicola a Volutella buxi. Bohužel se sem tyto věci dostávají se školkařským materiálem. Výsadbou nových sazenic můžete ohrozit okolní výsadby. Starám se o historickou zahradu a děsím se toho, kdy si někdo v okolí zasadí infikovaný buxus.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.5.2018 9:34

Dobrý den, živý plot z buxusů je krásný, ale... jednak hrozně pomalu roste, musíte ho dvakrát ročně stříhat. a hrozba zavíječe je prostě velmi reálná. Malé keříky můžete stříkat, ale ty vzrostlé, to už není jednoduché, protože ty potvůrky jsou schované uvnitř. Měla jsem nádherný živý plot (30 let) a během cca 3 dnů byl totálně sežraný. Takže za mě už bohužel nikdy více. Ale pokud budete mít keříky malé, tak se asi dají daleko lépe hlídat a udržovat. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 195.250 (?), 11.5.2018 11:22

Nějak jste nečetl pozorně. Význam je v tom, že než zabere systémový prostředek, může dojít k tak masivnímu pokračování žíru, je potřeba rychlost působení systémového prostředlu posílit postřikem kontaktním a nebo v případě, že máte v ohroženém prostoru něco, kvůli čemu nechcete/nemůžete stříkat kontaktním insekticidem (např máta aj. bylinky), pak je potřeba omezit stávající populaci.

Nebo si snad myslíte, že pokud nejprve připravíte keř Wapkou a pak stříknete Mospilan, že na tom keř bude hůře proti tomu, že stříknete jen Mospilan (či jiný neonikotinoid...).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.5.2018 11:34

Dobrý den, brát živý plot wapkou, no to mi moc k té zahradě nejde. Ale každý máme nějaký názor a postup. Jen by mě zajímalo, zda už máte tuto zkušenost za sebou, anebo jen teoretizujete. Protože já měla živý plot sežraný za tři dny! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 195.250 (?), 11.5.2018 12:00

no to je přesně ono. Mnozí z nás nemají ty 3 dny na to, než systémový postřik se rozvede do pletiv rostliny a než se housenka nažere "letální dávkou". Ale nejlepší je, pokud máte šanci postříkat včas a kombinací.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 11.5.2018 12:04

Tak já si myslím, že wapka je v zahradě menší problém, než všechna ta chemie, co se bez ní bohužel někdy neobejdemnoJen bych se bála, že z toho buxusu s housenkama omelu i ten zbytek listí(ale nemám s wapkou žádnou zkušenost) ještě dotaz, neb maje několik buxusových plůtků a hafl buxusových koulí a návštěvu zavíječe teprve čekám - není snad nutné buxusy likvidovat?!? To opučí znovu, ne?indecision Vloni mi housenky takhle totálně sežraly kalinu a jelikož mi něco zjara likviduje dřevité pivoňky, jak narašily, šla jsem je postříkat tím mospilanem, mezitím housenky málem sežraly meruňku, takže dostala postřik i ona a vzpomněla jsem si i na tu kalinu, takže jsem zbytkem stříkla i ji a letos... poprvé po mnoha letech(ožraných) mám hezké kalinylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.5.2018 12:12

No, mě je zahradníci uřezali. Z pařízku něco obrazilo, ale nestojí to za to. Ono také asi jde hlavně o to, kolik těch keřů máte. Já měla 40m dlouhý a 2 m vysoký plot. A navíc si myslím, že tou wapkou se opravdu buď omele všechno anebo to bude k ničemu. V sousedství ořezali v zahradách vzrostlé buxusy jen na kmínky, sice se zazelenali, ale i přes postřik už jsou na nich zase pavučinky. Kalinu mi také něco žere a letos nepomohl ani mospilan crying, možná už bylo na postřik pozdě. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 11.5.2018 12:39

zaklad je postriekat preventivne uz v aprily. Za predpokladu, ze ste vyskyt zaznamenali uz v minulych rokoch. Nespoliehat sa, ze tam nic nevidite. Striekat ked husenice vyrastali mesiac ci dva a ozrali cast plota a vsade je vela pavucin, je neskoro, i ked lepsie ako nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.2 (?), 10.10.2018 9:54

Vloni jsem měl (a také široké okolí) silně ožraný buxus, k nepřehlédnutí byly na něm housenky. Všichni jsme provedli opakovaně postřik "Decisem Protech okrasné rostliny", někdo to zachránil, někdo ne. Můj buxus přežil, letos z jara jsem preventivně postříkal čerstvým Decisem, housenky jsem neobjevil, ale trochu okousání tam je i pavučinky. Především ale mám silně ožranou růži, která je hned vedle buxusu. I tu jsem letos cca 3x stříkal opět Decisem - bez uspěchu. Ale žádnou housenku jsem zde neobjevil.. Žere ji něco jiného? V manuálu k Decisu se píše: "Max. počet aplikací v plodině 1x". Znamená to, že smím Decisem tu růži, nebo ten buxus stříknout v roce jen 1x, potom použít jiný přípravek? (Decis jsem rozdělal v min. množství a mám ho 10 l - co s ním?) Také mám letos poprvé ožrané listy borůvek a začínají být okousané i listy ovocných stromků. Je to stejný "predátor"? Můžu i na ovocné použít Decis - okrasné??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika