Napadený Buxus



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?)
11.5.2018 12:04

Tak já si myslím, že wapka je v zahradě menší problém, než všechna ta chemie, co se bez ní bohužel někdy neobejdemnoJen bych se bála, že z toho buxusu s housenkama omelu i ten zbytek listí(ale nemám s wapkou žádnou zkušenost) ještě dotaz, neb maje několik buxusových plůtků a hafl buxusových koulí a návštěvu zavíječe teprve čekám - není snad nutné buxusy likvidovat?!? To opučí znovu, ne?indecision Vloni mi housenky takhle totálně sežraly kalinu a jelikož mi něco zjara likviduje dřevité pivoňky, jak narašily, šla jsem je postříkat tím mospilanem, mezitím housenky málem sežraly meruňku, takže dostala postřik i ona a vzpomněla jsem si i na tu kalinu, takže jsem zbytkem stříkla i ji a letos... poprvé po mnoha letech(ožraných) mám hezké kalinylaugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 234.218 (?), 9.5.2018 18:45

Zrovna se chystám koupit v příštích dnech sazenice buxusu a udělat z nich nízký živý plot... Je to vůbec dobrý nápad, když stále více buxusů napadá zavíječ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 9.5.2018 20:39

Problém není jen zavíječ, další neméně zaávažná onemocnění jsou Cylindrocladium buxicola a Volutella buxi. Bohužel se sem tyto věci dostávají se školkařským materiálem. Výsadbou nových sazenic můžete ohrozit okolní výsadby. Starám se o historickou zahradu a děsím se toho, kdy si někdo v okolí zasadí infikovaný buxus.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.5.2018 9:34

Dobrý den, živý plot z buxusů je krásný, ale... jednak hrozně pomalu roste, musíte ho dvakrát ročně stříhat. a hrozba zavíječe je prostě velmi reálná. Malé keříky můžete stříkat, ale ty vzrostlé, to už není jednoduché, protože ty potvůrky jsou schované uvnitř. Měla jsem nádherný živý plot (30 let) a během cca 3 dnů byl totálně sežraný. Takže za mě už bohužel nikdy více. Ale pokud budete mít keříky malé, tak se asi dají daleko lépe hlídat a udržovat. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 195.250 (?), 11.5.2018 11:22

Nějak jste nečetl pozorně. Význam je v tom, že než zabere systémový prostředek, může dojít k tak masivnímu pokračování žíru, je potřeba rychlost působení systémového prostředlu posílit postřikem kontaktním a nebo v případě, že máte v ohroženém prostoru něco, kvůli čemu nechcete/nemůžete stříkat kontaktním insekticidem (např máta aj. bylinky), pak je potřeba omezit stávající populaci.

Nebo si snad myslíte, že pokud nejprve připravíte keř Wapkou a pak stříknete Mospilan, že na tom keř bude hůře proti tomu, že stříknete jen Mospilan (či jiný neonikotinoid...).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.5.2018 11:34

Dobrý den, brát živý plot wapkou, no to mi moc k té zahradě nejde. Ale každý máme nějaký názor a postup. Jen by mě zajímalo, zda už máte tuto zkušenost za sebou, anebo jen teoretizujete. Protože já měla živý plot sežraný za tři dny! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 195.250 (?), 11.5.2018 12:00

no to je přesně ono. Mnozí z nás nemají ty 3 dny na to, než systémový postřik se rozvede do pletiv rostliny a než se housenka nažere "letální dávkou". Ale nejlepší je, pokud máte šanci postříkat včas a kombinací.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 11.5.2018 12:04

Tak já si myslím, že wapka je v zahradě menší problém, než všechna ta chemie, co se bez ní bohužel někdy neobejdemnoJen bych se bála, že z toho buxusu s housenkama omelu i ten zbytek listí(ale nemám s wapkou žádnou zkušenost) ještě dotaz, neb maje několik buxusových plůtků a hafl buxusových koulí a návštěvu zavíječe teprve čekám - není snad nutné buxusy likvidovat?!? To opučí znovu, ne?indecision Vloni mi housenky takhle totálně sežraly kalinu a jelikož mi něco zjara likviduje dřevité pivoňky, jak narašily, šla jsem je postříkat tím mospilanem, mezitím housenky málem sežraly meruňku, takže dostala postřik i ona a vzpomněla jsem si i na tu kalinu, takže jsem zbytkem stříkla i ji a letos... poprvé po mnoha letech(ožraných) mám hezké kalinylaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 11.5.2018 12:12

No, mě je zahradníci uřezali. Z pařízku něco obrazilo, ale nestojí to za to. Ono také asi jde hlavně o to, kolik těch keřů máte. Já měla 40m dlouhý a 2 m vysoký plot. A navíc si myslím, že tou wapkou se opravdu buď omele všechno anebo to bude k ničemu. V sousedství ořezali v zahradách vzrostlé buxusy jen na kmínky, sice se zazelenali, ale i přes postřik už jsou na nich zase pavučinky. Kalinu mi také něco žere a letos nepomohl ani mospilan crying, možná už bylo na postřik pozdě. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 11.5.2018 12:39

zaklad je postriekat preventivne uz v aprily. Za predpokladu, ze ste vyskyt zaznamenali uz v minulych rokoch. Nespoliehat sa, ze tam nic nevidite. Striekat ked husenice vyrastali mesiac ci dva a ozrali cast plota a vsade je vela pavucin, je neskoro, i ked lepsie ako nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.2 (?), 10.10.2018 9:54

Vloni jsem měl (a také široké okolí) silně ožraný buxus, k nepřehlédnutí byly na něm housenky. Všichni jsme provedli opakovaně postřik "Decisem Protech okrasné rostliny", někdo to zachránil, někdo ne. Můj buxus přežil, letos z jara jsem preventivně postříkal čerstvým Decisem, housenky jsem neobjevil, ale trochu okousání tam je i pavučinky. Především ale mám silně ožranou růži, která je hned vedle buxusu. I tu jsem letos cca 3x stříkal opět Decisem - bez uspěchu. Ale žádnou housenku jsem zde neobjevil.. Žere ji něco jiného? V manuálu k Decisu se píše: "Max. počet aplikací v plodině 1x". Znamená to, že smím Decisem tu růži, nebo ten buxus stříknout v roce jen 1x, potom použít jiný přípravek? (Decis jsem rozdělal v min. množství a mám ho 10 l - co s ním?) Také mám letos poprvé ožrané listy borůvek a začínají být okousané i listy ovocných stromků. Je to stejný "predátor"? Můžu i na ovocné použít Decis - okrasné??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika