Napadané listy bobkovišně



aleho - (6) - 191.48 (?) 
15.8.2009 22:27, zobrazeno: 12599x
Stále se mi nedaří odhalit příčinu napadení listu bobkovišně, každý i zcela nový list má u svého začátku proti světlu jasně viditelné tmavé tečky, jako by tam bylo něco zakukleno. Všiml jsem si že tam dost často na to lezou i vosy. Zkoušel jsem přípravky na mšice i Karate ale zatím se mi nezdá že by na to něco zabralo. Na podzi potom listy uschnou a opadají, výhonky zaschnou a po ostříhání na jaře sice začnou rašit ale se stejným problémem.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 158.118 (?), 16.8.2009 12:34

Ne, že bych se s tímto konkrétním problémem již setkal, ale trochu mi to připomíná napadení listů roztoči - hálčivci, jak je známo u mnoha dalších druhů rostlin, které zde už byly řešeny: ořešáky, hrušeň, réva atd.

Roztoči nejsou hmyz, proto zde nepomohou "obyčejné" insekticidy, ale AKARICIDY - jako proti sviluškám, vlnovníkům a jiným pavoukovcům. (Myslím, že třeba OMITE, TALSTAR, NISSORUN, KARATHANE...  - to píšu z hlavy, možná se pletu).

Veledůležitý je termín postřiku: obvykle napadají listy v době rašení, nikoli až později, kdy se napadení vizuálně projeví. Nutno přípravky střídat a postřikovat opakovaně (několikrát cca po 14 dnech).

Vyzkoušejte, uvidíte, ale nečekejte raději rychlý úspěch.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.235 (?), 25.6.2020 8:20

Dobrý den přeji, máme problém s bobkovišní. Během dvou dnů skvrny na lisech a okousané listy nebo uplně sežrané. Našli jsme i nějakou housenku. Více asi na přiložené fotce. Prosím o pomoc čím tohle zastavit a jaké postřiky použít.

bobkovišeň
bobkovišeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika