Napadané listy bobkovišně



host - 208.235 (?)
25.6.2020 8:20

Dobrý den přeji, máme problém s bobkovišní. Během dvou dnů skvrny na lisech a okousané listy nebo uplně sežrané. Našli jsme i nějakou housenku. Více asi na přiložené fotce. Prosím o pomoc čím tohle zastavit a jaké postřiky použít.

bobkovišeň
bobkovišeň
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

aleho - (6) - 191.48 (?), 15.8.2009 22:27, zobrazeno: 12502x
Stále se mi nedaří odhalit příčinu napadení listu bobkovišně, každý i zcela nový list má u svého začátku proti světlu jasně viditelné tmavé tečky, jako by tam bylo něco zakukleno. Všiml jsem si že tam dost často na to lezou i vosy. Zkoušel jsem přípravky na mšice i Karate ale zatím se mi nezdá že by na to něco zabralo. Na podzi potom listy uschnou a opadají, výhonky zaschnou a po ostříhání na jaře sice začnou rašit ale se stejným problémem.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.118 (?), 16.8.2009 12:34

Ne, že bych se s tímto konkrétním problémem již setkal, ale trochu mi to připomíná napadení listů roztoči - hálčivci, jak je známo u mnoha dalších druhů rostlin, které zde už byly řešeny: ořešáky, hrušeň, réva atd.

Roztoči nejsou hmyz, proto zde nepomohou "obyčejné" insekticidy, ale AKARICIDY - jako proti sviluškám, vlnovníkům a jiným pavoukovcům. (Myslím, že třeba OMITE, TALSTAR, NISSORUN, KARATHANE...  - to píšu z hlavy, možná se pletu).

Veledůležitý je termín postřiku: obvykle napadají listy v době rašení, nikoli až později, kdy se napadení vizuálně projeví. Nutno přípravky střídat a postřikovat opakovaně (několikrát cca po 14 dnech).

Vyzkoušejte, uvidíte, ale nečekejte raději rychlý úspěch.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.235 (?), 25.6.2020 8:20

Dobrý den přeji, máme problém s bobkovišní. Během dvou dnů skvrny na lisech a okousané listy nebo uplně sežrané. Našli jsme i nějakou housenku. Více asi na přiložené fotce. Prosím o pomoc čím tohle zastavit a jaké postřiky použít.

bobkovišeň
bobkovišeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika